MojAndroid

Bezdrôtové nabíjanie síce stále nedosahuje rovnaké rýchlosti ako káblové, ale určite je pre používateľov pohodlnejšie. Napriek tomu, že je bezdrôtové nabíjanie stále žiadanejšia funkcia, nájdeme ho len v drahých modeloch. Podľa portálu AndroidAuthority by čoskoro mal bezdrôtové nabíjanie podporovať aj NFC čip, ktorý je súčasťou väčšiny smartfónov.

nfc informacie

Na využitie v smartfónoch zabudnite

Organizácia NFC forum schválila špecifikáciu, ktorá čoskoro umožní technológii NFC bezdrôtové nabíjanie. Pokiaľ sa ale tešíte, že si s pomocou NFC nabijete svoj smartfón, tak budete asi sklamaní. NFC čipy budú podporovať bezdrôtové nabíjanie s výkonom len 1 W. To je dokonca menej ako reverzné nabíjanie v smartfónoch. Bezdrôtové nabíjanie certifikácie Qi má v nových smartfónoch výkon v desiatkach W. V prípade novinky Huawei P40 Pro+ dokonca 40 W.

Cez NFC by sa mohla nabíjať nositeľná elektronika

Bezdrôtové nabíjanie cez NFC čip sa tak bude dať skôr využiť v smart zariadeniach do domácnosti (IoT), smart hodinkách, fitnes náramkoch alebo pri Bluetooth slúchadlách. Výrobcovia do nich nebudú musieť integrovať bezdrôtové nabíjanie samostatne, čím ušetria miesto v malom tele tohto typu zariadení. NFC Forum zatiaľ nešpecifikovalo hardvérové požiadavky, ale je pravdepodobné, že funkciu bezdrôtového nabíjania cez NFC dostanú len novšie zariadenia.

Nákupný poradca

Ak hľadáte nové smart hodinky, tak by vám mohol pomôcť náš výber najlepších smart hodiniek na trhu. Náš nákupný poradca vám prezradí aj najlepšie bluetooth slúchadla dostupné na našom trhu. Nájdete v ňom aj výber najlepších smartfónov značky Samsung, Xiaomi alebo Huawei. Pokiaľ sa rozhodujete podľa ceny, tak sme pre vás vybrali najlepšie smartfóny s cenou do 100 eur, s cenou do 250 eur a za cenu do 300 eur.

 

9.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+