MojAndroid

Xiaomi predstavilo na veľtrhu CES 2020 v Las Vegas viacero noviniek. Nechýbali samozrejme ani smart hodinky. O nových Amazfit T-Rex sme už informovali v samostatnom článku, no predstavené boli ďalšie zaujímavé smart hodinky.

Amazfit Bip S nadväzuje na úspešný model Amazfit Bip. Opäť ponúka dizajn podobný Apple Watch. Hlavným lákadlom staršieho modelu bola skvelá výdrž. Hodinky stačí nabiť raz za 30 – 40 dní. Vo veľkej miere za to môže úsporný displej. Ten síce neponúka skvelé farebné podanie, ale jeho výhoda je dokonalá čitateľnosť na priamom slnku. Čím viac svetla na displej dopadá, tým lepšie je čitateľný. O predstaveni smart hodiniek informuje portál Gizmochina.

Rovnaký displej a samočistiace remienky

Vráťme sa ale späť k novinke. Hodinky Amazfit Bip S prinášajú niekoľko nových funkcií. Stále ponúkajú rovnaký displej s uhlopriečkou 1,28″ a rozlíšením 176 x 176 pixelov. Materiálom, z ktorého sú hodinky vyrobené, je polykarbonát.

amazfit bip s

Remienky obsahujú novú technológiu, vďaka ktorej sú vždy suché, čisté a odolné voči špine. Dokonca disponujú funkciou samočistenia. Ako to bude v skutočnosti fungovať, uvidíme časom.

Špecifikácie:

  • Rozmery: 42 x 35,3 x 11,4 mm
  • Hmotnosť: 31 grmaov (19 gramov bez remienka)
  • Bluetooth 5.0
  • 190 mAh batéria, výdrž cca 40 hodín
  • 22 hodinová výdrž pri využívaní GPS
  • Vodeodolnosť 5 ATM
  • Nepretržité meranie tepu
  • Kompatiblita: iOS, Android
  • Displej: TFT, 1,28″, 176 x 176 pixelov

Viac športových režimov

Najväčšou novinkou je prítomnosť až 10 športových režimov, čo je viac ako dvojnásobok režimov, ktoré ponúka predchádzajúci model. Pribudlo napríklad plávanie či yoga. Hodinky doku pri plávaní merať počet záberov za minútu a podobne. Nechýba ani GPS modul.

amazfit bip s  vydrz

Prítomné je aj nepretržité meranie srdcového tepu. Navyše, meranie tepu by malo byť vďaka trikrát väčšiemu senzoru podstatne presnejšie. Zároveň sa znížila jeho spotreba až o 80 %. S hodinkami je možné ovládať hudbu, ukážu vám predpoveď počasia, nastavíte si budík a samozrejme nechýbajú ani notifikácie.

Opäť skvelá výdrž

190 mAh batéria by mala podľa výrobcu ponúknuť výdrž až 40 dní. Teda veľmi podobnú, akú mala predchádzajúca generácia. Pri nepretržitom využívaní GPS udáva výrobca výdrž 22 hodín, čo nie je vôbec zlé. Nabíjanie potom trvá približne 2,5 hodiny. K dispozícii je klasická pinová nabíjačka, takže bezdrôtové nabíjanie sa nekoná.

Hodinky by mali ísť do predaja vo februári za predpokladanú cenu približne 70 amerických dolárov. Uvidíme, kedy sa dostanú aj na slovenský trh a aká bude naša cena. S najväčšou pravdepodobnosťou bude o niečo vyššia.

Náš tip
Honor Band 5 vs Xiaomi Mi Band 4: Súboj fitnes náramkov | Porovnanie
11.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+