MojAndroid

Čínska značka Honor, ktorá patrí čínskemu gigantovi Huawei, dnes uviedla na trh nový smart náramok Honor Band 5. Náramok bol predstavený spolu s novými smartfónmi Honor 9X a 9X Pro. Svojou cenou 28 dolárov,  respektíve 32 dolárov, za NFC verziu bude konkurenciou hlavne pre momentálne najpopulárnejší smart náramok Mi Band 4 od konkurenčného čínskeho výrobcu Xiaomi. V následujúcich riadkoch si tieto dva náramky porovnáme.

 

Honor Band 5 (3)

Dizajn a prevedenie

Xiaomi Mi Band má podobný po stranách zaoblený dizajn ciferníku ako predošlé generácie. Na rozdiel od nich ale konečne ponúka plnohodnotný farebný AMOLED displej. V prípade Honor Band 5 máme ale obdĺžnikový tvar ciferníku, ktoré okraje presne lisujú s remienkom podobne, ako to je u drahšieho Samsungu Gear Fit 2/Fit 2 Pro.

Zatiaľ čo Mi Band 4 ponúka jednu farbenú variantu tela, tak Honor Band 5 tri. V prípade remienka bude ponúkať viac možností rozšírenejší Xiaomi Mi Band 4 a to aj vďaka kompatibilite s predošlou generáciou. Obidva náramky majú vodeodolnosť 5 ATM, čo dovoľuje povrchové plávanie. Váha obidvoch zariadení je praktický rovnaká. Takže z pohľadu prevedenia zaleží len na zákazníkovi, ktorý náramok sa mu páči viac.

Displej

Obidva náramky majú farebné 0,95 palcov OLED displeje s rozlíšením 120 x 240 pixelov. U oboch displejov nechýba podpora dotykom, takže v tomto súboji sú obidva náramky rovnocenné.

Senzory a konektivita

Novinka Honor Band 5 má rovnako ako Xiaomi Mi Band 4 Bluetooth 5.0, NFC, senzor tepu, krokomer alebo akcelerometer. Prináša navyše ale jeden zásadný senzor, a to na merania hladiny kyslíka v krvi. Jeho presnosť síce nemôžeme momentálne overiť, ale kvôli jeho absencii u Mi Band 4 v tomto porovnaní víťazi Honor Band 5.

Honor Band 5

Športové aktivity a prepojenie so smartfónom

Honor Band 5 dokáže rozoznať 6 problémov so spaním. Tiež ponúka funkciu automatického rozoznávania 10 rôznych aktivít (beh, bicyklovanie, plávanie a ďalšie kardio aktivity). V prípade Mi Band je to 6 športových aktivít, ale v prípade plávania dokáže rozoznať až 5 plaveckých štýlov. V notifikáciách a prepojení so smartfónom bude mať pravdepodobne navrch Mi Band 4 vďaka rokmi vylepšovanej mobilnej aplikácii.

Výdrž

Honor Band 5 sa síce chváli 100 mAh batériou a 14-dňovou výdržou, ale vďaka väčšej 135 mAh batérii bude Mi band 4 na tom s výdržou stále lepšie. V našom redakčnom teste bola výdrž náramku od Xiaomi 20 až 25 dni.

Verdikt

Honor Band 5 a Xiaomi Mi Band sú náramky so skoro identickými parametrami a funkciami. Pri rozhodovaní medzi nimi zaváži, či zákazník požaduje snímač okysličenia v krvi (Honor) alebo väčšiu výdrž (Xiaomi). A samozrejme vzhľad, ktorý hodnotí každý človek svojím subjektívnym pohľadom.

Porovnanie špecifikácii: Honor Band 5 vs. Mi Band 4

25.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+