MojAndroid

Obľúbené náramky od firmy Xiaomi dostávajú aktualizáciu softvéru, vďaka ktorej sa po dlhšej dobe rozrástli o novú funkcionalitu. Ide o možnosť odomykania vášho PC, respektíve notebooku, a to čisto pomocou náramku Mi Band 3 alebo Mi Band 4. Dostupná je však iba pri spojení so systémom Windows 10.

Predchádzajúce časti článku:

Zatiaľ iba v Indii

Náramky od Xiaomi dostávajú nové funkcie len sporadicky, a tak je každá jedna novinka veľmi vítaná. Aj napriek tomu ale nepoteší všetkých, nakoľko sa čínsky výrobca rozhodol túto možnosť zatiaľ sprístupniť iba pre obyvateľov Indie. Respektíve stačí, ak máte k dispozícii náramky určené pre indický trh. Nakoľko ide o veľmi čerstvú aktualizáciu, zatiaľ taktiež nevieme, ako veľmi spoľahlivá je komunikácia medzi hodinkami a PC.

Okrem novej funkcie prináša táto aktualizácia aj opravu chýb a nedostatkov, pričom vylepšovať má aj softvér pre detekciu krokov. S aktuálnymi úpravami by malo prísť k lepšiemu rozpoznaniu skutočných krokov a filtrácii nesprávnych započítaní. Presnosť merania tejto aktivity trápi viaceré náramky, pričom Xiaomi nebolo výnimkou. Od svojho prvého modelu však prešli viditeľnou zmenou k lepšiemu.

xiaomi mi band 3 aktualizacia

Vylepšený je aj Mi Fit

Aktualizácie sa dočkala aj sprievodná aplikácia Mi Fit. Tú si pritom musíte stiahnuť ešte pred samotnou aktualizáciou Mi Band náramku, inak vám nový firmware pre Xiaomi Mi Band 3 a Mi Band 4 nenájde. Priamo v aplikácií na vás ale žiadne viditeľné novinky čakať nebudú, teda ak máte zariadenie s Androidom. Pre používateľov iOS pribudla podpora pre prihlásenie s Apple ID účtom. Okrem tejto novinky sa výrobca orientoval už iba na opravu chýb a celkové zlepšenie „používateľského zážitku”, ako sa píše v oficiálnej správe o zmenách.

Súťaž

Na našom Instagrame práve prebieha súťaž o náramky Xiaomi Mi Band 4 a Honor Band 5. Viac informácií o tom, ako sa do súťaže zapojiť, sa dozvieš v samostatnom článku. Súťaž trvá do nedele, 5. apríla.

Xiaomi Mi band 4 dostáva aktualizáciu, prináša nové ciferníky a vítanú funkciu

4.10.2019

Xiaomi Mi Band 4 sa opäť teší obrovskej obľube medzi používateľmi. Znovu ponúka skvelú výdrž, pribudol farebný displej, ktorý je konečne výborne čitateľný aj na priamom slnku. A zákazníci to vedia patrične oceniť.

Xiaomi Mi Band 4 jas displeja

Stále je však na čom pracovať a výrobca si je toho vedomý. Momentálne do sveta vypúšťa aktualizáciu s označením 1.0.7.04. Tá prináša vítanú funkciu – možnosť nastavenia dĺžky podsvietenia displeja v rozpätí od 5 do 10 sekúnd. Doteraz používatelia nemali na výber a displej zhasol vždy po 5 sekundách nečinnosti.

Verzia: 3.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.4.1
Aktuálna cena: Zdarma

Okrem toho prichádzajú aj nové ciferníky a zlepšený bol záznam plávania. Redakčný Mi Band 4 stále beží na firmvéri s označením 1.0.6.16 a aktualizáciu zatiaľ aplikácia Mi Fit nenašla. K dispozíci by mala byť najskôr v Turecku. V priebehu najbližších dní ju môžeme očakávať aj na Slovensku. Na dostupnosť aktualizácie upozornil GSMArena.

Xiaomi Mi band 4: Ako nainštalovať nové ciferníky?

26.8.2019

Xiaomi Mi Band 4 je najnovším prírastkom do rodiny smart náramkov od Xiaomi. Opäť ponúka skvelú výdrž, no najväčšou novinkou je farebný AMOLED displej. Ten je konečne výborne čitateľný aj na priamom slnku.

S príchodom nového displeja prišli aj nové ciferníky. Tie si môžete meniť priamo v aplikácii Mi Fit. Málo ich síce nie je, no sú si veľmi podobné. Avšak s aplikáciou Mi Band 4 WatchFace zvládnete do zariadenia nainštalovať oveľa viac zaujímavých ciferníkov.

Aplikácia je dostupná v obchode Google Play zdarma. Neponúka síce najkrajší dizajn, preklad do slovenčiny by si zaslúžil množstvo opráv, no svoju úlohu plní výborne. V aplikácii sa nachádza množstvo zaujímavých ciferníkov. Ak sa vám nejaký z nich zapáčil, stačí ho jednoducho stiahnuť.

Následne otvoríte aplikáciu Mi Fit a ciferník sa objaví medzi stiahnutými. Teraz to už je veľmi jednoduché, stačí si zvoliť ten váš obľúbený.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Xiaomi Mi Band 4 ide na dračku, za pár dní sa predalo milión kusov

24.6.2019

Začiatkom tohto mesiaca sme sa dočkali dovedna štvrtej generácie obľúbeného fitness trackera Xiaomi Mi Band. Tá priniesla viaceré vylepšenia vrátane farebného OLED displeja, ktorý sa v náramkoch od čínskeho technologického giganta objavil vôbec po prvýkrát. Zároveň zaujala lepšou presnosťou senzorov a väčšou multifunkčnosťou, keďže Mi Band 4 môžete využiť pri viacerých športoch, ako tomu bolo v prípade jeho predchodcov.

Cez 5000 kusov každú hodinu

Netrvalo dlho a tieto vylepšenia so sebou priniesli želaný úspech. Ten sa prejavil najmä vysokými predajmi. Prostredníctvom sociálnej siete to oznámila samotná spoločnosť Xiaomi, ktorá taktiež uviedla, že neuveriteľný 1 milión týchto náramkov stihla predať už za 8 dní. Jednoduchou matematikou teda môžeme zistiť, že každú jednu hodinu od spustenia predaja, bolo v priemere zakúpených viac ako 5200 kusov tohto šikovného gadgetu. Iné výpočty nás zase dostanú k hodnote 1,4, čo je zase počet predaných náramkov za každú jednu sekundu.

Najzaujímavejšie na tom je, že tieto čísla nepochádzajú zo svetového trhu, ale len z toho čínskeho. Xiaomi Mi Band 4 sa totiž zatiaľ oficiálne predáva len v najľudnatejšej krajine sveta. Za hranice Veľkého čínskeho múru sa má dostať až 26. júna, keď začína oficiálny predaj v Európe. Ako už bolo povedané, na týchto vysokých predajoch sa podieľa farebný displej, ktorý je navyše v porovnaní s predchádzajúcou generáciou väčší. Ďalej však Mi Band 4 zaujme aj svojím uhladeným dizajnom či 2.5D zaoblením tvrdeného skla. Veľmi oceňovaná má byť aj výdrž batérie, ktorá sa má pohybovať niekde medzi 15-20 dňami.

Takto vybavený fitness tracker vo verzii bez podpory NFC sa v Číne predáva za 21 €. Na starom kontinente však bude stáť o čosi viac, pričom konkrétne nás má vyjsť na 35 €.

Xiaomi Mi Band 4 predstavený, poznáme európsku cenu | AKTUALIZOVANÉ

13.6.2019

Aktualizované

Čínsky výrobca prezradil aj cenu pre európsky trh, ktorá je 35 eur. Je to síce viac, ako v Číne, no to sme čakali. Otázkou je, ako sa s tým popasujú slovenské obchody a či sa podarí aj slovenskú cenu udržať na prijateľnej úrovni. Už sme zvyknutí na to, že na Slovensku tieto zaujímavé (lacné) zariadenia stoja podstatne viac, ako je ich bežná cena.

Pôvodný článok

A je to tu. Po niekoľkých únikoch sme sa dočkali oficiálneho predstavenia pokračovateľa radu úspešných náramkov od Xiaomi. Potvrdený je farebný displej, ktorý je takmer o 40 percent väčší, ako displej modelu Mi Band 3. Jedná sa o AMOLED panel, ktorý je prekrytý bližšie nešpecifikovaným ochranným sklom s 2,5 D zaoblením. Náramok podporuje aj NFC, takže bude možné pomocou neho aj platiť. Avšak nie na Slovensku.

Uhlopriečka displeja je 0,95″ a jeho rozlíšenie sa zastavilo na 240 x 120 pixelov. Nie to síce nič extra, no na potreby smart náramku je plne postačujúce. Dúfame, že jeho čitateľnosť na slnku bude lepšia, ako v prípade dvoch predchádzajúcich generácií. Tie na tom neboli najlepšie.

Xiaomi Mi Band 4 je vodeoodolný (5 ATM) a bez problémom s ním môžete aj plávať. Navyše obsahuje vylepšený senzor pohybu, ktorý dokáže rozoznať jednotlivé plavecké štýly. Cudzie mu nie sú ani iné športové aktivity. Okrem plávania dokáže monitorovať beh, rôzne cvičenia, bicyklovanie či chôdzu. Prichádza tiež s podporou u nás nepoužiteľného hlasového asistenta XiaoAi.

Xiaomi Mi Band 4 ponúkne skvelú výdrž

Kapacitu batérie nepoznáme, no výrobca spomína výdrž na úrovni 20 dní, čo je veľmi slušné. Verzia s NFC by mala vydržať 15 dní bez nabíjačky. Náročnejším používateľom môže vydržať ešte o niečo menej, všetko závisí od spôsobu používania, frekvencie monitorovania tepu a podobne. Xiaomi Mi Band 4 môžete použiť aj na ovládanie prehrávania hudby a pomocou zabudovaného mikrofónu ovládať zariadenia zo smart domácnosti od Xiaomi.

Na výber bude až zo 77 zaujímavých ciferníkov, medzi ktorými si určite vyberie každý.

Zariadenie príde na trh v dvoch variantoch – s NFC a bez NFC. Tešiť sa môžeme aj na špeciálnu Avengers edíciu. Ceny jednotlivých verzií sú nasledovné:

  • 229 yuanov (30 eur) za verziu s NFC
  • 169 yuanov (22 eur) za verziu bez NFC
  • 349 yuanov (45 eur) za špeciálnu Avengers edíciu

Avengers edícia náramku Xiaomi Mi Band 4 príde so unikátnymi farebnými náramkami a kovovou sponou na zápästie.

Začiatok predaja je naplánovaný už na 14. júna v Číne. Kedy sa dostane na slovenský trh nevieme, oficiálna cena bude pravdepodobne podstatne vyššia. Avšak objednať z Číny nebude robiť skúsenejším používateľom žiadny problém.

Náš tip
Xiaomi Mi Band 3 | VIDEORECENZIA

4.4.2020
Zdroj: gizmochina.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+