MojAndroid

Aktualizované 13.6.2019

Čínsky výrobca prezradil aj cenu pre európsky trh, ktorá je 35 eur. Je to síce viac, ako v Číne, no to sme čakali. Otázkou je, ako sa s tým popasujú slovenské obchody a či sa podarí aj slovenskú cenu udržať na prijateľnej úrovni. Už sme zvyknutí na to, že na Slovensku tieto zaujímavé (lacné) zariadenia stoja podstatne viac, ako je ich bežná cena.

Pôvodný článok

A je to tu. Po niekoľkých únikoch sme sa dočkali oficiálneho predstavenia pokračovateľa radu úspešných náramkov od Xiaomi. Potvrdený je farebný displej, ktorý je takmer o 40 percent väčší, ako displej modelu Mi Band 3. Jedná sa o AMOLED panel, ktorý je prekrytý bližšie nešpecifikovaným ochranným sklom s 2,5 D zaoblením. Náramok podporuje aj NFC, takže bude možné pomocou neho aj platiť. Avšak nie na Slovensku.

Uhlopriečka displeja je 0,95″ a jeho rozlíšenie sa zastavilo na 240 x 120 pixelov. Nie to síce nič extra, no na potreby smart náramku je plne postačujúce. Dúfame, že jeho čitateľnosť na slnku bude lepšia, ako v prípade dvoch predchádzajúcich generácií. Tie na tom neboli najlepšie.

Xiaomi Mi Band 4 je vodeodolný (5 ATM) a bez problémom s ním môžete aj plávať. Navyše obsahuje vylepšený senzor pohybu, ktorý dokáže rozoznať jednotlivé plavecké štýly. Cudzie mu nie sú ani iné športové aktivity. Okrem plávania dokáže monitorovať beh, rôzne cvičenia, bicyklovanie či chôdzu. Prichádza tiež s podporou u nás nepoužiteľného hlasového asistenta XiaoAi.

Kapacitu batérie nepoznáme, no výrobca spomína výdrž na úrovni 20 dní, čo je veľmi slušné. Verzia s NFC by mala vydržať 15 dní bez nabíjačky. Náročnejším používateľom môže vydržať ešte o niečo menej, všetko závisí od spôsobu používania, frekvencie monitorovania tepu a podobne. Xiaomi Mi Band 4 môžete použiť aj na ovládanie prehrávania hudby a pomocou zabudovaného mikrofónu ovládať zariadenia zo smart domácnosti od Xiaomi.

Na výber bude až zo 77 zaujímavých ciferníkov, medzi ktorými si určite vyberie každý.

Zariadenie príde na trh v dvoch variantoch – s NFC a bez NFC. Tešiť sa môžeme aj na špeciálnu Avengers edíciu. Ceny jednotlivých verzií sú nasledovné:

 • 229 yuanov (30 eur) za verziu s NFC
 • 169 yuanov (22 eur) za verziu bez NFC
 • 349 yuanov (45 eur) za špeciálnu Avengers edíciu

Avengers edícia náramku Xiaomi Mi Band 4 príde so unikátnymi farebnými náramkami a kovovou sponou na zápästie.

Začiatok predaja je naplánovaný už na 14. júna v Číne. Kedy sa dostane na slovenský trh nevieme, oficiálna cena bude pravdepodobne podstatne vyššia. Avšak objednať z Číny nebude robiť skúsenejším používateľom žiadny problém.

Náš tip
Xiaomi Mi Band 3 | VIDEORECENZIA

 • SeppWinkler

  Už sa naň veľmi teším. Mal som 1s a teraz mám 3 a s oboma som veľmi spokojný. Podľa mňa najlepšia smart vec na trhu.

  • Efan

   Áno aj ja mam band 3 a som maximálne spokojný a idem si kúpiť ten to tu teraz

 • No Name

  Na Alze za 45€

  • Miro

   V slovenských obchodoch bude samozrejme drahší, ako sú ceny uvedené v článku. Avšak aj za 45 eur (ak by to bola reálna cena) si myslím, že by to bola super kúpa. V Alze mám navyše dvojročnú záruku s bezproblémovou opravou či výmenou zariadenia, čo sa určite počíta. Možno zaplatím o 20 eur viac, ale mám istotu. PS: Aj tak si radšej objednám z Číny :)

 • Dobros

  ziadna slava, toto je len prezlecene Xiaomi Hey+, ktore bolo predstavene minule leto, takze ziadna novinka, skoda ze pisete ako o novom modeli a neupresnite veci, o deklarovanej vydrzi pochybujem, kedze mi band 3 mi vydrzi max 12 dni a to si nan posielam iba notifikacie a budik bez merania tepu, mi band 2 vydrzal 22 dni, ak som aktivoval meranie tepu pocas spanku, tak drzal 16 dni

 • Peter Gašparík

  Prečo nefunguje NFC?

+