MojAndroid

Nedávno predstavený fitness náramok Xiaomi Mi Band 4 sa predáva ako teplé rožky. Za 8 dní pokoril hranicu 1 milión predaných kusov. Je tu však otázka: oplatí sa majiteľom Xiaomi Mi Band 3 kúpiť novší model? Čo všetko sa stihlo zmeniť medzi generáciami? Prinášame vám teda malé porovnanie.

Najväčšou zmenou je displej, odteraz je farebný

Ak ste túto informáciu ešte nezachytili, model Mi Band 4 je vôbec prvý zo série Mi Band, ktorý prináša farebný displej. Prvý Mi Band žiadny displej nemal, Mi Band 2 a 3 mali displej čiernobiely. Farebný displej je teda naozaj veľkou zmenou pri fitness náramkoch Xiaomi.

Xiaomi mi band 3 vs mi band 4

S uhlopriečkou 0,95 palca je navyše aj o niečo väčší oproti minulej generácii. Rozlíšenie 240×120 pixelov nie je žiadna sláva, ale na náramok je to slušné. Zlepšená je aj čitateľnosť na slnku, v predošlých dvoch generáciách to nebola žiadna sláva.

Vodeodolnosť a funkcionalita zostáva

Xiaomi Mi Band 3 prišli s vodeodolnosťou certifikovanou na 5ATM. Takýto údaj je dôležitý hlavne pre plavcov, keďže znamená, že váš náramok sa nepoškodí ani pri plávaní. Mi Band 4 je na tom rovnako dobre a vo vode sa tak oň báť netreba. Novinkou je vylepšené rozoznávanie rôznych plaveckých štýlov.

xiaomi mi band 3 vs mi band 4

Mi Band 3 ako prvý Mi Band priniesol možnosť čítať notifikácie zo smartfónu. Vďaka tomu máte prehľad nielen o tom, kto vám píše, ale aj čo píše. Mi Band 4 nebude v tomto nijako zaostávať a ponúka minimálne rovnakú prácu s notifikáciami.

Na záver sú pri fitness náramku dôležité aj jeho funkcie pre športovcov. Tak ako v predošlej generácii, tak sa i teraz môžete spoľahnúť na senzor tepu srdca. Meranie krokov a monitorovanie rôznych športových aktivít je zhodné s predošlou generáciou.

Výdrž je rovnaká, ostatná výbava bohatšia

Ak je pre vás dôležitá aj výdrž, asi budete mierne sklamaní. Tá sa vie podľa výrobcu vyšplhať až na 20 dní, v NFC verzii je to o 5 dní menej. Rovnaké číslo už ale ponúkala predošlá generácia, teda tu pokrok čakať nemôžete.

xiaomi mi band 4 vs mi band 3

V ostatnej výbave ale nájdete hneď niekoľko noviniek. Napríklad hlasový asistent XiaoAi. Ten sa ale u nás použiť nedá. Čo sa použiť dá je ovládanie prehrávača hudby, vďaka ktorému môžete cez náramok prepínať skladby v smartfóne. Tradične sú v ponuke dve verzie: s NFC a bez NFC. Rozdiel sa potom odrazí na cene.

Xiaomi Mi Band 4 vs Mi Band 3: Ktorý si vybrať?

Pre majiteľov Xiaomi Mi Band 3 môžu byť tieto novinky zanedbateľné. Je jasné, že najväčšou zmenou je farebný displej. Z hľadiska funkcií to ani tak nie je rozoznávanie rôznych športových aktivít, ako možnosť ovládania hudby, ktorú počúvate.

xiaomi mi band 4 vs mi band 3

Nakoniec môže rozhodnúť cena. Zatiaľ čo staršie Xiaomi Mi Band 3 môžete kúpiť už za 25 eur, Mi Band 4 je drahší. Za klasickú verziu si zaplatíte niečo vyše 33 eur, verzia s NFC vás vyjde na 50 eur. Špeciálna Avengers Edition je až zbytočné drahá, stojí 70 eur.

Ktorý by ste si vybrali vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Náš tip
Xiaomi Mi Band 3 vs Mi Band 2: Čo sa zmenilo? | POROVNANIE

5.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+