MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi minulý týždeň okrem dlho očakávaného smartfónu Xiaomi Mi8 predstavila aj náramok Xiaomi Mi Band 3. Ten je nástupcom extrémne populárneho Mi Band 2, ktorý prinášal najmä fantastický pomer ceny a výkonu a stal sa obľúbeným aj medzi slovenskými používateľmi. Nová generácia však prináša niektoré vylepšenia, ktoré stoja za zmienku, ale aj kozmetické úpravy, ktoré by ste si možno na prvý pohľad nevšimli.

>> Kúpiť Xiaomi Mi Band 3 prostredníctvom e-shopu Geekbuying za 38 EUR! <<

>> Kúpiť Xiaomi Mi Band 2 prostredníctvom e-shopu Geekbuying za 20 EUR! <<

Podobný dizajn s dôrazom na kompaktnosť

Jednou z najväčších výhod náramku Mi Band 2 sú jeho rozmery. S hmotnosťou iba 7 gramov ho môžete nosiť po celý deň a ani si nevšimnete, že ho máte. Ide o naozaj decentné zariadenie, ktoré a ruke “nekričí” a zároveň ponúka množstvo zaujímavých funkcií.

Xiaomi Mi Band 3 vyznáva všetky tieto zásady. Hoci samotné telo náramku nabralo na hmotnosti a váži 8,5 gramu, stále sa pohybujeme vo veľmi akceptovateľných hodnotách. Práve vďaka nízkej hmotnosti a kompaktným rozmerom je náramok aj relatívne vhodný na sledovanie spánku, pretože v posteli vám nebude prekážať tak, ako veľké inteligentné hodinky.

Inak sa na prvý pohľad dizajn náramku veľmi nezmenil. Stále má podlhovasté zaoblené telo. Prístroj je tiež dostupný iba v čiernej farbe, no vymieňať môžete aspoň silikónové náramky.

Väčší displej

Najväčšou zmenou oproti predchádzajúcej generácii je väčší displej. Ten má na Mi Band 3 veľkosť 0,78″, kým predchádzajúca generácia ponúkala iba 0,42″ displej. Stále sa pohybujeme na nízkych hodnotách, ktoré sú ale pre túto kategóriu zariadení typické.

V preklade to znamená, že displej zobrazuje iba minimum informácií. Tomu je prispôsobené celé používateľské prostredie, ktoré už aj na poslednej generácii bolo schopné využiť tento miniatúrny priestor naplno.

Nový Xiaomi Mi Band 3 ponúka skvelú jemnosť displeja 193 ppi a okrem toho aj vyšší jas, vďaka čomu je displej oveľa čitateľnejší na priamom slnku. Zároveň po novom náramok zobrazí oveľa viac informácií, ako napríklad obsah niektorých notifikácií. To je na takto malom displeji skutočne pozoruhodné.

Vyššia odolnosť voči vode a väčšia batéria

Kým náramok Mi Band 2 ponúkal odolnosť s certifikáciou IP67, nový Mi Band 3 je už plne odolný voči vode na úrovni 5ATM. Vďaka tomu si s náramkom už aj zaplávate a naozaj sa nebudete musieť báť žiadneho vystavenia zariadenia vode. Novinka tiež dostala UV100 pokrytie a pokrytie vrstvou odolnou voči odtlačkom prstov pre čo najlepší pocit z používania.

Okrem toho je náramok vybavený väčšiu batériou. Tá má v tomto prípade kapacitu 110 mAh, kým posledný model disponoval 70mAh akumulátorom. Samozrejme, nový model má aj väčší displej a viac funkcií, no výrobca napriek tomu udáva, že Mi Band 3 by mal vydržať na jedno nabitie o čosi viac. Mi Band 2-ka mala oficiálnu výdrž na úrovni 20 dní a novinka by túto hranicu mala prekonať. Stále platí, že vzhľadom k množstvu funkcií ide o skutočne vysoké číslo a náramok skutočne nebudete musieť nabíjať každú chvíľu.

Xiaomi Mi Band 2 vs Mi Band 3: Ktorý si vybrať?

Xiaomi Mi Band 2 patril v poslednom období medzi najpredávanejšie inteligentné náramky na trhu. Môže za to najmä jeho cena, ktorá sa pohybovala na úrovni 20-30 EUR, v častých akciách ešte menej. Nový Mi Band 3 stojí aktuálne necelých 40 EUR, takže ide o výrazne drahšie zariadenie, aj keď stále veľmi dostupné.

Ktorý z dvojice si vybrať? To bude z veľkej časti záležať práve od toho, akú dobrú ponuku na internete nájdete. Mi Band 3 môže byť váš z e-shopu GeekBuying za približne 38 EUR, kým starší model môže byť váš za niečo málo vyše 20 EUR. To je naozaj veľký cenový rozdiel, no väčší displej s novými možnosťami, väčšia batéria a aj lepšia odolnosť sú funkcie, ktoré môžu vyššiu cenu pre vás opodstatniť.

>> Kúpiť Xiaomi Mi Band 3 prostredníctvom e-shopu Geekbuying za 38 EUR! <<

>> Kúpiť Xiaomi Mi Band 2 prostredníctvom e-shopu Geekbuying za 20 EUR! <<

Ktorý z dvojice náramkov sa podľa vás oplatí viac?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
5.6.2018
Zdroj: Xiaomi Today

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+