MojAndroid

Fitness náramok Xiaomi Mi Band 4 bol vlani extrémne populárny a obľúbený medzi používateľmi z celého sveta. Štvrtá verzia športového náramku priniesla okrem mnohých nových vymožeností predovšetkým farebný OLED displej. Ten umožňuje mať nielen farebné menu, ale aj prakticky akúkoľvek fotografiu na jeho pozadí. V tomto návode si prejdeme, ako si vyberať medzi rôznymi, komunitou vytvorenými ciferníkmi aj to, ako si nastaviť svoj vlastný obrázok ako pozadie zariadenia.

Základom je aplikácia Mi Fit

Ak ste vlastnili viacero náramkov od tohto čínskeho giganta, appka Mi Fit vám bude známa. Tá umožňuje samotný beh zariadenia a zaznamenáva vašu aktivitu. Vďaka Mi Fit je taktiež možné synchronizovať údaje s telefónom. Bez nej by ste taktiež nedostávali upozornenia zo smartfónu ako notifikáciu na vašom Mi Band.

Verzia: 3.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.4.1
Aktuálna cena: Zdarma

Najskôr si ukážeme, ako je možné nastaviť si prakticky akýkoľvek obrázok na tapetu náramku za ciferník. Postupujte takto:

  1. Otvorte aplikáciu Mi Fit
  2. Uistite sa, že máte náramok pripojený k telefónu prostredníctvom Bluetooth pripojenia
  3. V aplikácii vpravo dole nájdite sekciu “Profil” a kliknite naň
  4. V kolonke “Moje zariadenia” vyberte Mi Smart Band 4
  5. Zvoľte možnosť “Nastavenia displeja náramku”
  6. Zobrazia sa vám výrobcom predvolené pozadia pre náramok. Vy však prejdite na “Vlastné”
  7. Tu si môžete vybrať štýl, akým sa vám hodiny, dátum a prejdené kroky zobrazia na displeji. Vyberte tú možnosť, ktorá vám bude najviac sedieť k pozadiu
  8. Po tom, ako ste sa rozhodli pre usporiadanie prvkov na displeji kliknite na tlačidlo “+Zmeniť pozadie” a následne vyberte “Galéria”
  9. Vyberte z vašej galérie obrázok, ktorý si prajete mať na pozadí vášho Mi Band 4
  10. Po orezaní a úspešnom odoslaní fotografie do zariadenia ho uvidíte na samotnom pozadí

Komunita pripravila rôzne zaujímavé ciferníky

Ak by ste sa rozhodli nielen pre zmenu pozadia, ale aj samotného štýlu náramku a zobrazovaných prvkov na displeji, rozhodne vám odporúčame inštaláciu následujúcich aplikácií. Tie vám umožnia rýchlo zmeniť celý ciferník náramku. Samozrejme, stále platí, že bez appky Mi Fit by to možné nebolo.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 1.10
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.10
Aktuálna cena: Zdarma

Na začiatok si z Obchodu Play stiahnite aplikácie MiBand4 a Mi Band 4 Watchfaces. Obidve appky majú rovnakú funkciu, no niekedy sa nájdu lepšie ciferníky v jednej, inokedy zas v druhej aplikácii. Keďže je čas povianočný, momentálne tu nájdete mnohé motívy s vianočnou tematikou. V aplikáciách skúste hľadať tie ciferníky, pod ktorými je váš jazyk (čiže angličtina alebo možnosť “Multilingual”).

Keď si už nejaký ten ciferník vyberiete, kliknite naň. Tu v špecifikáciách uvidíte, čo všetko sa zobrazí na úvodnej obrazovke. Rozhodli sme sa pre jednoduchý novoročný ciferník. Ten zobrazuje údaje o nabití batérie, počet krokov, dátum a čas. Do Mi Band 4 ho nainštalujete pomerne jednoducho, Stačí kliknúť na tlačidlo “INSTALL” a potom vyberte možnosť “OPEN MIFIT”.

Ako už appka napovedá, otvorí sa vám Mi Fit a tu musíte prejsť do nastavení, kde sa menia ciferníky náramku. Kroky sú prakticky zhodné s tými, ako sme uviedli v predošlej časti, kde sme sa usilovali o nastavenie vlastného obrázku na pozadie. Tentokrát však neprejdite do sekcie “Vlastné”, ale potrebujeme základnú kolonku “Online displeje náramku”. Tu treba potom nastaviť deviaty watchface (dievča s oranžovým pozadím).

Do tejto možnosti je totiž momentálne nahratý ciferník z appky. Vám už stačí len kliknúť na tlačidlo pre synchronizáciu a vami vybraný ciferník je razom na náramku. Základný watchface je možné resetovať v nastaveniach samotného Mi Band 4, respektíve v aplikácii Mi Fit.

Toto bol náš návod na zmenu vzhľadu vášho Xiaomi Mi Band 4. Pokiaľ vlastníte tento šikovný náramok, nižšie v diskusii nám dajte vedieť, či ste s ním spokojný a či plánujete v tomto roku zakúpiť iný náramok alebo smart hodinky.

Náš tip
RECENZIA Xiaomi Mi Band 4: Stále medzi najlepšími
3.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+