MojAndroid

Už hodnú chvíľu kolovali špekulácie o tom či Xiaomi niekedy povolí platby pomocou NFC mimo Číny a či s tým vôbec príde do Európy. Domnienky sú už realitou a v najbližších týždňoch už bude možnosť platiť aj pomocou Mi Band 4. Pre nás to má však jeden háčik.

Mi Band 4 bude podporovať množstvo platobných služieb

Na území Číny platili používatelia pomocou AliPay, kde tento spôsob platby zožal podľa portálu tizenhelp.com veľký úspech a o expanzii do Európy sa uvažovalo len okrajovo, no predsa sa táto teória naplnila. Prvá krajina, ktorá bude mať platby pomocou týchto hodiniek bude Rusko.

Xiaomi mi band 4 platby

Podľa informácií na webe gsmarena.com budú na jeho trhu hodinky s NFC dostupné už 16. júna a ich cena bude približne o 30 percent vyššia ako cena klasickej verzie. V Rusku budú podporované zatiaľ len karty Mastercard. Pri kupovaní si musia zákazníci dať pozor, aby kúpili verziu s číslom modelu MGW4059RU.  V opačnom prípade môžu na bezkontaktné platby zabudnúť.

Táto verzia by sa mala postupne dostať aj do zvyšných krajín Európy, no zatiaľ nie je isté kedy. Podľa informácií by mala byť postupne pridaná aj podpora Google Pay, kariet Visa a platieb pomocou PayPalu.

Xiaomi Mi Band 4

Na Slovensku to však funkčné nebude, zatiaľ

Aj keď Mi Band 4 podporuje bezkontakté platby, stále nemá podporu slovenských bánk. Na Slovensku zatiaľ fungujú platby pomocu Google Pay (len pre smartfóny), Apple Pay, Fitbit Pay a Garmin Pay. Je otázne, či sa podpory bezkontakných platieb Mi Bandom dočkáme, no vidíme to skôr negatívne.

Náš tip
Xiaomi Mi Band 4 a Mi Band 3 dostali aktualizáciu, prináša funkciu odomykania laptopu

4.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+