MojAndroid

PayPal dnes oznámil novú funkciu, ktorou posúva bezkontaktné platby na iný level. Ide o funkciu platby pomocou QR kódu, ktorá je už teraz dostupná aj v oficiálnej aplikácii. Nový druh platby je podľa dostupných informácií na webe neowin.net sprístupnený v 28 krajinách, medzi ktoré patrí aj Slovensko.

PayPal nepriamo predchádza šíreniu koronavírusu

Spoločnosť uviedla, že nový spôsob platby znižuje fyzický kontakt pri vykonávaní jednotlivých platobných úkonov. To znamená, že predovšetkým v tejto situácii, pomáha PayPal znížiť šírenie koronavírusu. Zákazníkom stačí pomocou fotoaparátu naskenovať QR kód, do aplikácie zadať výšku platby a platbu následne potvrdiť. John Kunze, senior viceprezident oddelenia Skúseností značky uviedol:

„Vieme, že v súčasnej dobe je nákup a predaj tovaru zdravým, a bezpečným spôsobom podstatný pre mnohých ľudí na celom svete. Počas vývinu pandémie koronavírusu, sme zaznamenali prudký nárast dopytu po digitálnych platbách, vedúcich k novým a bezpečným riešeniam pre osobné prostredie a situácie. Naše rozšírenie QR kódov pre kupujúcich a predávajúcich zahŕňa bezpečnosť a pohodlie pri používaní PayPal-u a umožňuje dodržať aktuálne sociálne dištančné požiadavky a bezpečnostné preferencie pre nakupovanie.

Ako túto funkciu používať

Ako už bolo spomenuté vyššie, funkcia je sprístupnená v 28 krajinách po celom svete. Konkrétne ide o krajiny ako USA, Spojené kráľovstvo, Austrália, Rakúsko, Belgicko, Kanada, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Hongkong, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Lotyšsko, Luxembursko, Malta, Holandsko, Portugalsko, Slovinsko, Slovensko, Švédsko, Švajčiarsko a Španielsko.

paypal

Pre používanie stačí mať v smartfóne aplikáciu PayPal a pri posielaní novej platby ťuknúť na ikonu QR kódu v pravom hornom rohu. Pre predajcov používajúcich tento typ platby PayPal odpúšťa štandardné poplatky. Poplatky sú odpustené len dočasne a to len po dobu šírenia koronavírusu.

Bezkontaktné platby na Slovensku

Aj na Slovensku máme veľké množstvo spôsobov, ako platiť bezkontaktne. Medzi najjednoduchšie spôsoby patria napríklad aj platby pomocou smartfónov či inteligentných hodiniek. V prípade smartfónov poznáme Google Pay alebo Apple Pay. Pri inteligentných hodinkách je to napríklad Fitbit Pay či  Garmin Pay. Tieto spôsoby sa tešia aj obrovskej podpore bánk, medzi ktoré patria napríklad Slovenská sporiteľňa, 365.bank, mBank, Poštová banka, VÚB a mnoho ďalších.

Google Pay Tatra banka Slovensko

Pomerne veľké percento Slovákov už tento typ platenia používa. Ak nad tým uvažujete tiež, odporúčame pozrieť si návod, ako službu Google Pay správne nastaviť.

PayPal
PayPal
Developer: PayPal Mobile
Price: Free
  • PayPal Screenshot
  • PayPal Screenshot
  • PayPal Screenshot
  • PayPal Screenshot
  • PayPal Screenshot
  • PayPal Screenshot
  • PayPal Screenshot
  • PayPal Screenshot
Náš tip
V mBank zaplatíte už aj pomocou Garmin Pay a Fitbit Pay
21.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+