MojAndroid

Pred približne dvoma týždňami bolo odhalené, že k predstaveniu náramku Xiaomi Mi Band 5 dôjde ešte tento rok. Ďalšie informácie nám jasne naznačujú, že oficiálnej ukážky sa dočkáme pravdepodobne podstatne skôr, ako mnohí čakali. Odhalené boli totiž fotografie, ktoré ukazujú hlavne vzhľad displeja inteligentného náramku.

Zaujme pozoruhodným displejom

Z obrázkov dokážeme usúdiť, že Xiaomi Mi Band 5 bude razantným posunom v porovnaní s predchodcom Mi Band 4. Displej zariadenia má totiž podstatne užšie rámčeky a drvivá časť jeho prednej strany je tvorená práve obrazovkou, ktorá je však na druhú stranu v dolnej časti rušená akýmsi výrezom pre ovládacie tlačidlo.

Alebo sa v ňom nachádza fotoaparát? Táto vec nám zatiaľ nie je jasná a preto dúfame, že sa bližších informácií dočkáme už čoskoro. Ďalej nám obrázok odhaľuje, že v základne by mohlo Mi Band 5 ponúkať sivý náramok, no v pozadí sú ešte mnohé ďalšie s rôznymi farbami.

Xiaomi Mi Band 5 má podporovať bezkontaktné platby

Podľa webu gizchina.com nemusí nutne ísť o práve fotografie, hlavne kvôli záhadnému výrezu. Nechajme sa však prekvapiť, čo nám budúcnosť neskôr odhalí. Podľa ďalších zdrojov je známe, že Xiaomi Mi Band 5 má disponovať podporou NFC aj mimo domovskej Číny, pričom sa predpokladá aj možnosť platenia cez Google Pay. Ponúkne väčší, 1,2-palcový AMOLED displej. Čitateľnosť na slnku tohto panela sa má taktiež zlepšiť.

xiaomi mi band 5

Nájde sa medzi vami nejaký milovník radu náramkov Xiaomi Mi Band? Ak áno, nezabudnite nám do diskusie napísať, aký náramok používate, respektíve s ktorým z nich ste boli najviac spokojní. Uvažovali by ste nad potenciálnou výmenou za pripravovaný Mi Band 5?

TIP: Plánujete si v najbližšom období zakúpiť nový smartfón, tablet, alebo nejaké šikovné príslušenstvo? Navštívte nášho nákupného poradcu, ktorý vám s výberom pomôže.

5.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Emvyker

  Moj mi band 4 prakticky ani nedavam dole z ruky, z toho dôvodu aj tak uz vyzera a ma mnoho ryh na displeji. Z toho dôvodu a tiez podpory nfc platieb cez google pay by som do mi band 5 veľmi rad isiel. Aj po dizajnovej stranke s tym vyrezom nemam problem

  • Peto

   Aj Mi Band 4 podporuje vo verzii NFC bezkontaktne platby. Ale nie u nas. Rovnako to bude aj pri Mi Band 5 predpokladam

   • Emvyker

    Praveze z textu som vyrozumel ze bude podporovat bezkontaktne platby aj mimo domovskej Ciny, tympadom dufajme ze aj u nas

    • Miro

     Google zatiaľ na Slovensku oficiálne platby cez Google Play hodinkami nepodporuje. Žiadnymi hodinkami, podporované sú len smartfóny. Uvidíme, kedy sa to zmení.

 • Branislav Suja

  Mám miband 2 a určite si kúpim 5ku ak bude podporovať Google pay

+