MojAndroid

Rok 2016 je za nami a medzi jeho najväčšie míľniky vo svete Androidu rozhodne patrili dve významné aktualizácie – na Android 6.0 Marshmallow a najmä na Android 7.0 Nougat. O aktualizáciách vášho zariadenia sme vás dokonca informovali špeciálnymi e-mailami, ktoré posielame ako jediní na Slovensku. Viete však, ktorý výrobca prináša najrýchlejšie aktualizácie na svoje zariadenia? Ak nie, tak pozorne čítajte. Máme pre vás totižto pripravený rebríček výrobcov aj s priemerným časom, za ktorý boli schopní dodať najnovší Android na svoje zariadenia.

7. HTC: 155 dní (dúfame)

Spoločnosť HTC sa na trhu aktuálne prezentuje modelom HTC 10, ktorý však v našich končinách ešte nedostal aktualizáciu na Android 7.0 Nougat. Tá by ale podľa oficiálnych informácií mala prísť 24. januára, čo pre HTC znamená trvanie v dĺžke 155 dní. A to ešte budeme radi, keď aktualizácia príde na čas.

HTC 10-recenzia-7

6. Samsung: 148 dní

Najväčší výrobca Android zariadení si dáva poriadne na čas a finálnu aktualizáciu na Android 7.0 pre Samsung Galaxy S7 a S7 Edge zverejní až 17. januára. Hoci ju v priebehu týchto dní mohli získať členovia beta programu, na Slovensku sa zatiaľ neobjavila. Dúfame, že sa tak stane v najbližších dňoch.

Samsung_Galaxy_S7-9

5. OnePlus: 131 dní

Čínsky výrobca OnePlus má síce na trhu len pár modelov Android zariadení, no aktualizácia mu trvala pomerne dlho – až 131 dní. Nový Android 7.0 Nougat pre OnePlus 3 a 3T zverejnil v posledný deň minulého roka, hoci si beta verziu systému mohli používatelia vyskúšať už skôr.

oneplus-3-14_vysledok

4. Xiaomi: 119 dní

Pýtate sa, ako dlho trvalo spoločnosti Xiaomi, kým dodalo nový Android 7.0 na Xiaomi Mi5? Bolo to 119 dní, čo sa dá označiť za priemer medzi výrobcami.

Xiaomi Mi5 Recenzia-3_výsledok

3. Lenovo a Motorola: 113 dní

Android 7.0 prišiel v minulom roku aj na zariadenie Lenovo Moto Z. Stalo sa tak 13. decembra, čo znamená, že Lenovu trvalo vydanie aktualizácie 113 dní od jej zverejnenia Googlom. Moto Z Play by pritom aktualizáciu malo získať do konca tohto mesiaca.

moto-z-18_vysledok

2. LG: 105 dní

Spoločnosti LG trvalo presne 78 dní od vydania Androidu 7.0 Nougat, kým vydalo prvú aktualizáciu s týmto systémom pre LG G5 v Južnej Kórei. Na Slovensko ale táto aktualizácia prišla až 5. decembra, čo znamená, že spoločnosti LG to trvalo v našom prípade až 105 dní. 

LG-G5-titulka

1. Sony: Približne 100 dní

Ak sa pozrieme na aktuálnu vlajkovú loď spoločnosti Sony – Xperia XZ – tak tá dostala aktualizáciu na Android začiatkom decembra minulého roka. To je v priemere približne 100 dní od vydania Nougatu. Pár dní predtým ale dostala aktualizáciu s Androidom 7.0 aj Sony Xperia X Performance.

sony-xperia-xz-recenzia-4

Huawei: Samostatná kategória

Hoci si už dnes môžu používatelia Huawei P9 nainštalovať nový Android 7.0 v beta programe, na oficiálnu aktualizáciu si budú musieť ešte počkať. Tá má totižto prísť až v priebehu nasledujúcich týždňov, no nik nepozná presný dátum. Ostáva nám tak už len čakať a veriť, že sa tak stane čo najskôr. Honor 8 by mal aktualizáciu dostať v najbližších dňoch, no nevieme, či bude dostupná aj na Slovensku.

Huawei P9_recenzia-9

Záver?

Nie, nezabudli sme na to, že ako prvé dostali aktualizáciu na nový Android 7.0 Nexus smartfóny, no v toto článku sme chceli porovnať najmä ostatných výrobcov a neporovnávať ich so samotným Googlom. Medzi OEM výrobcami najlepšie skončilo Sony a LG, no každému z výrobcov trvalo dodanie aktualizácie s Androidom 7.0 Nougat na niektoré z ich zariadení viac ako 100 dní, čo je, napríklad v porovnaní so spoločnosťou Apple, veľmi vysoké číslo. Aké skúsenosti s aktualizáciami máte vy? Dostali ste update vtedy, keď vám to výrobca sľúbil?

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+