MojAndroid

Po niekoľkých mesiacoch testovania sa Android 7.0 Nougat dostal z Beta testovacej verzie a v týchto chvíľach je už sprístupňovaná aktualizácia pre súčasné Nexus zariadenia. Žiaľ, nových Nexus smartfónov sme sa zatiaľ nedočkali.

Náš tip
Android 7.0 Nougat: Zoznam zariadení, ktoré dostanú aktualizáciu

Na OTA aktualizáciu sa môžu tešiť používatelia zariadení Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player, Pixel C a General Mobile 4G z programu Android One. Ako obyčajne, aj teraz je aktualizácia uvoľňovaná postupne. V týchto chvíľach je dostupná iba pre niekoľko používateľov, no tento počet bude časom narastať.

Náš tip
Takto bude vyzerať animácia tlačidla Domov v Android 7.0 Nougat

Zatiaľ presne nevieme, čo nová verzia obsahuje, no oproti poslednej developerskej verzii sa toho zrejme veľa nezmenilo. Tešiť sa tak môžeme na všetky avizované vylepšenia a najmä vylepšenie stability a kompatibility s aplikáciami. Ak máte niektoré z vyššie spomenutých zariadení, určite skontrolujte, či nemáte dostupnú OTA aktualizáciu aj vy a dajte nám vedieť, čo si o novom systéme myslíte vy. Ak nechcete čakať na nový systém, už od dnes budú dostupné factory image súbory s novým systémom pre spomínané Nexus zariadenia. Zatiaľ ich tam ešte nevidíme, no už čoskoro by sa to malo zmeniť.

Zdroj: Android Central

22.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+