MojAndroid

Po niekoľkých mesiacoch testovania sa Android 7.0 Nougat dostal z Beta testovacej verzie a v týchto chvíľach je už sprístupňovaná aktualizácia pre súčasné Nexus zariadenia. Žiaľ, nových Nexus smartfónov sme sa zatiaľ nedočkali.

Náš tip
Android 7.0 Nougat: Zoznam zariadení, ktoré dostanú aktualizáciu

Na OTA aktualizáciu sa môžu tešiť používatelia zariadení Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player, Pixel C a General Mobile 4G z programu Android One. Ako obyčajne, aj teraz je aktualizácia uvoľňovaná postupne. V týchto chvíľach je dostupná iba pre niekoľko používateľov, no tento počet bude časom narastať.

Náš tip
Takto bude vyzerať animácia tlačidla Domov v Android 7.0 Nougat

Zatiaľ presne nevieme, čo nová verzia obsahuje, no oproti poslednej developerskej verzii sa toho zrejme veľa nezmenilo. Tešiť sa tak môžeme na všetky avizované vylepšenia a najmä vylepšenie stability a kompatibility s aplikáciami. Ak máte niektoré z vyššie spomenutých zariadení, určite skontrolujte, či nemáte dostupnú OTA aktualizáciu aj vy a dajte nám vedieť, čo si o novom systéme myslíte vy. Ak nechcete čakať na nový systém, už od dnes budú dostupné factory image súbory s novým systémom pre spomínané Nexus zariadenia. Zatiaľ ich tam ešte nevidíme, no už čoskoro by sa to malo zmeniť.

Zdroj: Android Central

22.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Dom Torreto

  Nokia 3310 – uz mam Nougat -:)))))))))

  • Korzar

   Jedine tak v trenkách :-)

   • Figaro saboter

    s kuskami orieskov a kururice,novinka od Milka
    300G cokolada Panty nougat

 • Jakub Kazimír

  Už mi prišiel na Nexus 5X, ktorý mám v Android beta programe ako OTA aktualizácia.

 • Peter Poljak

  Tiež prišla aktualizácia na Nexus 5X pár sekúnd po tom čo som sa prihlásil do Android Beta Program (Dnes ráno 07.15).

  Veľkosť stiahovanej aktualizácie bez toho aby som mal predchádzajúce Dev. Preview: 1171.5 MB

 • Zatial iba nexus player. Ale ten bol v Beta Programe.

 • Loopy

  Ahojte potreboval by som radu dal som stiahnuť na mojom NEXUSe 6p android 7.0 stiahlo inštalovalo a zrazu v BOOT vyskočila chyba….a len červený !…….

  • Loopy

   Už je to OK…..:D

+