MojAndroid

Huawei P8 lite patril donedávna k skutočným bestsellerom nielen u našich mobilných operátorov. Dôvodom je najmä dobrá výbava a pekný vzhľad smartfónu, ktorý sa navyše predáva sa veľmi priaznivú cenu. Iný nemá byť ani jeho nástupca Huawei P9 lite, ktorý oproti svojmu predchodcovi prináša viacero vylepšení, no stále za rovnako lákavú cenu. Práve tá je jedným z hlavných lákadiel novinky, ktorú by sme už dnes mohli označiť za kandidáta na bestseller najbližších mesiacov.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia: Prémiové spracovanie

Huawei P9 lite sa v mnohých smeroch inšpiroval svojim drahším súrodencom P9. Dizajn je preto až na niektoré detaily takmer na nerozoznanie. To, že ide o lacnejší variant vlajkovej lode Huawei, spoznáte na prvý pohľad podľa chýbajúceho duálneho fotoaparátu na zadnej strane, ako aj odlišného farebného spracovania. Pri dôkladnejšej obhliadke však rozdielov nájdete viac. Celokovové telo nahradil rám z hliníka a plastový zadný kryt, ktorý výrobca po krajoch zaoblil. Oproti P9 nie sú prechody tak hladké a plynulé. No a krokom späť je tiež použitie microUSB konektora, ktorý nahradil USB C z P-deviatky.

Huawei P9 Lite-2

Pri pohľade na prednú stranu je P9 lite rovnaká ako P9 a prípadne rozdiely by ste hľadali len veľmi ťažko. 5,2-palcový displej tu chráni odolné sklo a svoje miesto si tu tradične našli aj telefónny reproduktor, senzory a predná kamera. Notifikačná LED dióda je umiestnená v pravom hornom rohu, je však pomerne nevýrazná a počas dňa slabo viditeľná. Vhod príde najmä večer, kedy vás bude diskrétne informovať o zmeškaných udalostiach.

Huawei P9 Lite-3

Rozmiestnenia ovládacích prvkov a konektorov je totožné s Huawei P9. Tlačidlo zapnutia a ovládanie hlasitosti sú situované na dosah palca na pravej strane, zatiaľ čo slot pre nanoSIM a pamäťovú kartu je osadený naľavo. 3,5 mm audio jack pre pripojenie slúchadiel nájdete navrchu. Mriežka reproduktora a microUSB konektor sa tradične nachádzajú v spodnej časti.

Huawei P9 Lite-4

Ako sme už spomínali, zadná strana je z väčšej časti vyrobená z odolného polykarbonátu s matným povrchom. Jediná lesklá časť je v okolí fotoaparátu. Tá je pokrytá lesklým plastom, resp. sklom – presný druh materiálu sme nevedeli identifikovať. V zadnom kryte je rovnako ako na P9 umiestnený snímač odtlačkov prstov, ktorý by mal používať rovnaký senzor. Z nejakého dôvodu sa nám však nepozdávalo jeho ohraničenie. Pri odomykaní sa nám totiž stávalo, že sme prstom netrafili presne do časti snímača, ktorý odtlačok následne vyhodnotil nesprávne. Nestávalo sa to síce veľmi často, no predsa by sme uvítali ostrejšie hrany alebo lepšie zapustenie, ktoré by nám ho pomohlo hmatom lepšie nájsť snímač odtlačkov. Inak ale rozpoznávanie odtlačkov funguje spoľahlivo a najmä rýchlo.

Huawei P9 Lite-6

Huawei P9 lite hodnotíme na výbornú. Skvelo sadne do ruky a ponúka aj prémiové konštrukčné spracovanie. Tým sa síce nemôže rovnať klasickej P-deviatke, no vzhľadom na cenu je na tom viac než dobre. Vyslovene chyby sme na P9 lite nenašli.

Čítačka odtlačkov a jej funkcie

Okrem toho, že si pomocou snímaču odtlačkov prstov viete zabezpečiť svoj P9 lite, tak snímač ponúka aj niekoľko nadštandardných funkcií. Dokáže rozpoznávať základné gestá, ako je pohyb prsta alebo jeho podržanie. Stlačením a podržaním tak môžete napríklad zodvihnúť prichádzajúci hovor alebo zastaviť budík. Posunutím zhora nadol sa dá stiahnuť notifikačná lišta, pohybom doľava alebo doprava môžete zas jednoducho prehliadať fotografie v galérii, a to bez toho, aby ste sa museli dotýkať displeja. Vhod príde aj možnosť zamknúť aplikácie pomocou odtlačku prsta, čo môžete urobiť z aplikácie Správca telefónu.

Huawei P9 Lite-9

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
2.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+