MojAndroid

Spoločnosť Samsung sa u aktualizácii svojich smart hodiniek narozdiel od smartfónov nespolieha na pomoc spoločnosti Google. Nevyužívajú totiž operačný systém Wear OS, ale vlastný systém Tizen OS. Podľa portálu SamMobile teraz juhokórejský gigant začal s aktualizáciou smart hodiniek Galaxy Watch a Galaxy Watch Active 2.

Nová aktualizácia opravuje hlavne chyby

Číselné označenie aktualizácie pre Samsung Galaxy Watch Active 2 je R820XXU1BTD3 a v prípade klasických Galaxy Watch je R800XXU1DTC1. Samsung bohužiaľ v zozname zmien nepíše o žiadnych nových funkciách, takže pravdepodobne len opravujú chyby a optimalizujú systém. Tomu odpovedá aj malá veľkosť aktualizácie a teda niečo cez 10 MB. Jej dostupnosť si môžete overiť v smartfóne v aplikácii Galaxy Wearable. Pokiaľ si po nej všimnete nejakého vylepšenia alebo zmeny v systéme, tak sa o tento poznatok môžete podeliť v diskusii.

Samsung Galaxy Watch aktualizácia

Hľadáte alternatívu k hodinkám Samsung Galaxy Watch?

Systém Tizen OS, ktorý spoločnosť Samsung využíva u svojich smart hodiniek, nemusí vyhovovať každému. Alternatívou okrem systému Wear OS od spoločnosti Google môže byť aj Huawei Lite OS. Ten nájdete napríklad v smart hodinkách Huawei Watch GT 2, ktorých porovnanie so Samsung Galaxy Watch Active 2 nájdete v našom článku.

K smart hodinkám je dôležite vybrať aj dobrý smartfón

Ak spolu s novými smart hodinkami vyberáte aj nový smartfón so systémom Android, tak by vám mohol pomôcť náš nákupný poradca. Nájdete v ňom výber najlepších smartfónov značky Samsung, Xiaomi alebo Huawei. Pokiaľ sa rozhodujete podľa ceny, tak sme pre vás vybrali najlepšie smartfóny s cenou do 100 eur, s cenou do 250 eur a za cenu do 300 eur.

Samsung Galaxy Watch Active 2 dostávajú softvérovú aktualizáciu

9.1.2020

Nedávno sme informovali o softvérovej aktualizácii hodiniek Samsung Galaxy Watch. Samsung Galaxy Watch Active 2 zatiaľ aktualizáciu nedostali. Tá sa začína šíriť až teraz. Zo strany Samsungu je to trochu nepochopiteľné, keďže Watch Active 2 je novší model. O dostupnosti aktualizácie informuje Sammobile.

Samsung Galaxy Watch Active 2

Najnovšia aktualizácia prichádza s označením R820XXU1BTA1 a jej veľkosť je približne 20 MB. Čo sa noviniek týka, tu sa toho veľa neudialo. Samsung hovorí, že sa zlepšila stabilita. Aktualizácia by mala byť dostupná pre oba modely – 40 mm aj 44 mm. Je pravdepodobné, že aktualizácia so sebou prináša aj ostatné novinky, ktoré priniesla aktualizácia hodiniek Galaxy Watch.

Samsung Galaxy Watch Active 2 displej

Prvou krajinu, kde sa začala postupne šíriť, je Nemecko. V najbližších dňoch určite dorazí aj na slovenské zariadenia. Skontrolovať dostupnosť aktualizácie môžete priamo pomocou svojho smartfónu v aplikácii Galaxy Wearable.

Verzia: 2.2.20.17113061
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.2.20.17113061
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Vyberáme lacné detské smart hodinky na Vianoce

18.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+