MojAndroid

V dnešnom porovnaní sa pozrieme na obľúbené smart hodinky dvoch najpopulárnejších výrobcov na Slovensku. Samsung a Huawei. Hodinky sú si vo viacerých parametroch veľmi podobné, no v niektorých kľúčových vlastnostiach medzi nimi nájdeme podstatné rozdiely. Ktoré kúpiť? Ktoré sú lepšie? A Prečo?

Konštrukcia a dizajn

Samsung Galaxy Watch Active 2 aj Huawei Watch GT2 sú spracované naozaj výborne. Pokiaľ by ste si vyberali len na základe tohto parametru, tak je úplne jedno, aký model zvolíte. Skôr by sme sa zamerali na dizajn.

Huawei Watch GT2 nastavenia

 

Samsung Galaxy Watch Active 2 radíme medzi športové hodinky, zatiaľ čo Huawei Watch GT 2 sú skôr klasickými hodinkami. Hodia sa do spoločnosti, no zvládnu aj športové funkcie. Hodinky od Samsungu by sme do spoločnosti nezvolili, s saku či košeli sa hodia menej.

Displeje oboch smart hodiniek nie sú nijako chránené vystupujúcou lunetou. To znamená, že sú náchylnejšie na poškriabanie. Obaja výrobcovia majú riešenie v podobe starších modelov. Vystupujúcu lunetu (dokonca otočnú) ponúkajú hodinky Samsung Galaxy Watch, ale aj Huawei Watch GT 1. generácie. Ani kúpou jedného z týchto starších modelov chybu neurobíte.

Samsung Galaxy Watch Active 2 titulka

Spomenúť tiež môžeme, že vodoodolnosť nie je cudzia ani jednému z dnešných konkurentov. Bez problémov je možné s hodinkami aj plávať. Medzi športovými funkciami je možné v oboch prípadoch nájsť aj plávanie.

Displej

Opäť platí, že v oblasti displeja si tieto smart hodinky nič nedarujú. Obidva displeje sú dostatočne jemné, ponúkajú skvelé farebné podanie, dokonalé pozorovacie uhly a výbornú čiateľnosť na priamom slnku.

Huawei Watch GT2 ciferniky

Samsung Galaxy Watch Active 2 ponúkajú displej s priemerom 1,4″ a rozlíšením 360 x 360 pixelov. Huawei Watch GT 2 majú 1,39″ displej s rozlíšením až 454 x 454 pixelov. Takže je podstatne jemnejší. V praxi ale tento rozdiel veľmi nespoznáte. Always On funkcionalitu ponúknu oboje smart hodinky. Rovnako aj automatické nastavenie jasu.

Systém

V tomto smere jasne vyhráva Samsung. Hodinky Galaxy Watch Acitive 2 bežia na operačnom systéme Tizen, ktorý vyvíja samotný výrobca. K dispozícii je obchod s aplikáciami, množstvo ciferníkov a nastaviť je možné prakticky všetko.

Čo sa nastavení týka, ani Huawei Watch GT 2 nezaostávajú, k dispozícii je tiež viacero ciferníkov, z ktorých si každý určite vyberie. Hlavnou nevýhodou je absencia možnosti sťahovania aplikácií. Rozdiel je aj v rýchlosti systému, ten od Samsungu je podstatne rýchlejší. Huawei to zase kompenzuje neporovnateľne lepšou výdržou, ale k tej sa dostaneme neskôr.

Samsung Galaxy Watch Active 2 displej

S oboma hodinkami je možné aj telefonovať. Prepojenie so smartfónom je v obidvoch prípadoch vyriešené aplikáciou. Aplikácie sú samozrejme prepracované do najmenších detailov, v tomto smere je ťažko vybrať víťaza a rozhodovať sa budete najmä na základe osobných preferencií.

Notifikácie

Zobrazovanie notifikácií je jednou z najdôležitejších funkcií každých smart hodiniek. Predsalen ide o predĺženú ruku smartfónu a notifikácie budú patriť medzi najpoužívanejšie funkcie. V tomto smere sú oboje hodinky na tom veľmi dobre. Notifikácie zobrazia bez problémov a rozumejú si aj s diakritikou. Navyše, ak upozornenie prehliadnete, môžete sa k nemu neskôr vrátiť.

Samsung Galaxy Watch Active 2 vyhrávajú v možnostiach odpovedania na notifikácie. K dispozícii je malá T9 klávesnica  a odpovedať je možné aj diktovaním. Huawei Watch GT 2 na notifikácie odpovedať nevedia vôbec.

Batéria

Tu sa misky váh obracajú. Hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 ponúkajú batériu s kapacitou 340 mAh, ktorá zabezpečí výdrž približne 2-3 dni. Batéria s kapacitou 455 mAh v Huawei Watch GT 2 ponúka výdrž približne dva týždne. Ak je pre vás výdrž dôležitou súčasťou smart hodiniek, v tomto smere je voľba jasná.

Huawei Watch GT2 menu aplikacii

Nabíjanie smart hodiniek od Samsungu je riešené bezdrôtovo. Ďalšou výhodou je možnosť nabiť ich aj kompatibilným smartfónom od Samsungu s reverzným bezdrôtovým nabíjaním. Huawei stavil na klasické nabíjanie pomocou nabíjačky s dvoma pinmi.

Ktoré kúpiť a prečo?

Vybrať si medzi týmito smart hodinkami je naozaj náročné. V zásade platí, že ak vlastníte smartfón jedného z týchto výrobcov, lepšou voľbou bude aj kúpa hodiniek rovnakej značky.

Ak sa podľa značky nerozhodujete, existujú medzi hodinkami Galaxy Watch Active 2 a Watch GT 2 výrazné rozdiely. V prvom rade výdrž, v ktorej hodinky od Huawei excelujú. Huawei tiež ponúka jemnejší displej a dizajnom sú vhodné aj do spoločnosti. Výhodou hodiniek Huawei Watch GT 2 je aj cena, ktorá je o niekoľko desiatok eur nižšia.

Samsung Galaxy Watch Active 2 konštrukcia

Samsung zase ponúka obchod s aplikáciami, viac funkcií a rýchlejší systém. Avšak hodinky nie sú vhodné do spoločnosti a výdržou sú na tom podstatne horšie. Aspoň že bezdrôtové nabíjanie je pohodlné.

Výhody Samsung Galaxy Watch Active 2:

  • Rýchlejší systém
  • Viac možností prispôsobenia
  • Obchod s aplikáciami
  • Možnosť odpovedať na notifikácie
  • Pohodlné bezdrôtové nabíjanie

{{shop_name}} od {{product_price}}

Výhody Huawei Watch GT 2:

  • Jemnejší displej
  • Hodia sa do spoločnosti, subjektívne vydarenejší dizajn
  • Podstatne lepšia výdrž batérie
  • Cena

{{shop_name}} od {{product_price}}

Pre ktoré smart hodinky by ste sa rozhodli vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
30.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+