MojAndroid

S blížiacimi sa vianočným sviatkami ľudia začínajú rozmýšľať nad darčekmi pre deti. Tí šikovnejší už to môžu mať za sebou, no pokiaľ by ste náhodou uvažovali nad zaobstaraním inteligentných hodiniek pre vaše dieťa, vybrali sme pre vás tie najlepšie, ktoré môžete zohnať za neveľký peniaz. Vášmu synčekovi alebo dcérke môžete pokojne zaobstarať aj bežný fitness náramok, no deti by určite videli radšej niečo s hravým motívom.

Kidizoom Smart Watch DX7

Prvým zariadením na zozname sú smart hodinky s názvom Kidizoom Smart Watch DX7. Tie prinášajú hravý dizajn a odolnú plastovú konštrukciu. Ponúkajú rad zábavných hier, ale aj namotivujú k vykonávaniu fyzickej aktivity. Ich pamäť je dostatočne veľká pre viacero fotografií a videí.

kidizoom smart watch dx7

Novo zabudovaný senzor prináša 3 pohybové hry. Deti si môžu vybrať aj digitálne hry a vrhnúť sa do nich za pomoci dotykového displeja. Ak by toho bolo stále málo, vaše ratolesti môžu do hodiniek stiahnuť ďalšie zábavné efekty, a to pomocou aplikácie Learning Lodge.

Samozrejmosťou je zobrazenie času, ktoré môže byť analógové alebo digitálne a ozdobené ciferníkom s nádherným 3D efektom. V hodinkách taktiež nájdu aj možnosť naučiť sa pomenovanie času anglicky, ďalej nesmú chýbať funkcie ako je budík, časovač, stopky, kalendár, kalkulačka alebo dokonca aj hlasový záznamník s meničom hlasu. Ich cena sa momentálne pohybuje na čiastke 60 €.


Aiko Watch One R10

Tieto hodinky sa zameriavajú skôr na lokalizáciu vášho dieťaťa. Vďačiť môžme práve integrovanému GPS modulu na zistenie aktuálnej polohy osoby. Dizajn so zvieracou tematikou bude skôr hľadieť na deti v rozmedzí 4 – 10 rokov, ktoré rady skúmajú okolitý svet.

aiko watch

S ohľadom na zložitosť dnešných smartfónov si spoločnosť Aiko dala veľmi záležať na tom, aby vznikli jednoduché a intuitívne hodinky. Ovládajú sa dotykom na 1,22″ displeji a medzi hlavné funkcie patria hovory, hlasové správy a GPS lokácia.

Hodinky sú vybavené vstavaným mikrofónom a reproduktorom a sú určené na nano SIM kartu. Ich cena sa pritom nepohybuje nejak vysoko a môžete ich zakúpiť za čiastku približne 60 €.

Helmer LK 703

Detské hodinky Helmer LK 703 s dotykovým displejom v sebe spájajú niekoľko praktických a pre rodičov nenahraditeľných funkcií – okrem merania času umožňujú lokalizovať pohyb detí a zároveň v prípade potreby fungujú ako telefón.

Prístroj využíva signál GSM/GPRS sietí a GPS satelitov, vďaka čomu umožňuje sledovanie a lokalizáciu vašich detí s určením presnej polohy pomocou GPS. Hodinky Helmer LK 703 následne odosielajú presné súradnice do vami nastavenej mobilnej aplikácie. Presnosť lokalizácie hodiniek je do 5 metrov.

helmer lk 703

Funkcia fotoprint vám na mape vykreslí trasu pohybu dieťaťa vo vybranom časovom úseku. Veľmi praktická je aj funkcia Geofence. V nej jednoducho nastavíte priestor, v ktorom sa hodinky môžu pohybovať a ak sa hodinky dostanú mimo neho, automaticky odošlú správu. Hodinky taktiež disponujú senzorom na zadnej strane, ktorý vám odošle varovnú správu v prípade, ak sa dajú z ruky dole.

Ide o základnejšie, menej hravé hodinky, ktoré vám však dajú takmer dokonalú istotu o bezpečí vášho potomka. Zakúpiť si ich môžte za cenu približne 85 €.


Carneo  GuardKid+

Detské smart hodinky Carneo GuardKid+ v ružovom, respektíve modrom farebnom prevedení, sú navrhnuté pre bezpečie a ochranu vašich detí. Hodinky disponujú GPS modulom, vďaka ktorému budete mať prehľad o tom, či vaše deti došli v bezpečí do školy.

Vo výbave nájdete integrovanú kameru, ktorá poslúži nie len na vytváranie fotografií ale aj na to, aby ste videli čo sa deje v okolí vášho dieťaťa. Vybavené sú tiež SOS tlačidlom a lítium-polymérovou batériou s kapacitou 430 mAh, ktorá má vydržať na jedno nabitie až 96 hodín. Odolné sú voči vode, avšak neodporúča sa s nimi sprchovať alebo plávať.

carneo guardkid plus

Ako sme už spomínali, s hodinkami budete vždy vedieť, kde sa vaše dieťa nachádza. Kompatibilné sú s oboma operačnými systémami Android a iOS. Vďaka mobilnej aplikácii bude sledovanie jednoduché a efektívne. Appka vám zobrazí nie len aktuálnu polohu, ale aj históriu pohybu z určitého dátumu.

Funkcia GeoFence vám zase umožní nastaviť si bezpečné lokality a pri opustení bezpečnej zóny obdržíte upozornenie. Naviac môžete kedykoľvek zavolať alebo zaslať hlasovú správu.


BONUS: Huawei Children´s Watch 3S a 3X

Dizajn Huawei Children’s Watch 3S už na prvý pohľad pôsobí detsky. A to aj vďaka pestrým farbám. Dizajn a farby Huawei Children’s Watch 3X pôsobia už o niečo dospelejšie.

Remienok u Huawei Children’s Watch 3S je klasický silikónový, ako to býva pri športových hodinkách. V prípade Huawei Children’s Watch 3X je ale naťahovací, čo deti určite ocenia. Tým pádom je jeho nasadenie pre deti jednoduchšie. Prvý model má vodoodolnosť certifikácie IP68 a druhý IP67.

Huawei Children’s Watch 3S a 3X remienky

Obidva modely podporujú umelú inteligenciu, hlasového asistenta a 4G pripojenie pre mobilných operátorov v 200 krajinách z celého sveta. Vďaka tomu môžu deťom pomôcť odpovedať na rôzne otázky, vyhľadať slová do puzzle hier a témy v encyklopédii. Samozrejmosťou sú aj predinštalované užitočné aplikácie, slovníky alebo knižky. Model Huawei Children’s Watch 3X ponúka aj 5-megapixelový fotoaparát.

Hodinky je však potrebné objednať z domovskej Číny. Huawei Children’s Watch 3S sú dostupné za približne 80 €, zatiaľ čo Watch 3X stoja 130 €.

BONUS: Xiaomi Mi Rabbit 2S

Nový počin od čínskeho giganta je decentným darčekom pre deti. Inteligentné hodinky s názvom Mi Rabbit Children´s Watch 2S sú dostupné už dnes v Xiaomi Mall za štartovnú cenu 199 yuanov, čo je v prepočte približne 26 eur.

Hlavným komponentom hodiniek je 1,3-palcový displej s rozlíšením 240 × 240 pixelov. Aj ich dizajn i farebné prevedenie nasvedčujú tomu, že sú určené práve pre deti. Taktiež sa veľmi pohodlne nosia na ruke. Ďalej taktiež vieme, že disponujú certifikáciou IPX8, čo hovorí o skvelej vodoodolnosti.

xiaomi mi rabbit 2S

Zariadenie podporuje určovanie polohy s asistenciou umelej inteligencie, ktorá vie veľmi presne určiť aktuálnu polohu vášho dieťaťa. Vyznačujú sa funkciami s umelou inteligenciou a dieťaťu umožni zdvihnúť prichádzajúce hovory, odpisovať na správy, prehrávať hudbu, študovať encyklopédiu a ďalšie veci, ktoré AI asistenti vo všeobecnosti dokážu.

Je tiež možné nastaviť si tichý režim, aby dieťa nebolo rušené v škole. Táto funkcia môže byť zapnutá cez aplikáciu MiTu, ktorá je určená práve pre tieto hodinky. Ide o solídne hodinky, ktoré zaujmú rodičov predovšetkým veľmi výhodnou cenou. Podobne, ako v prípade vyššie uvádzaných hodiniek od Huawei, aj tu je potrebné objednávať z Číny.

5.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+