MojAndroid

Portál SamMobile oznámil majiteľom tabletu Samsung Galaxy Tab S6 Lite jednu dobrú a jednu zlú správu. Dobrá je tá, že ich zariadenia dostáva aktualizáciu na Android 13. Zlou je to, že ide o jeho poslednú systémovú aktualizáciu.

Majitelia Samsung Galaxy Tab S6 sa môžu tešiť na nové používateľské rozhranie

Verzia tabletu s LTE pripojením dostala aktualizáciu začiatkom tohto týždňa a teraz je na rade Wi-Fi verzia. Ide o číslo modelu SM-P610. Rovnako ako minule, Aktualizácia je zatiaľ dostupná vo Francúzsku, ale čoskoro sa určite pridajú aj ďalšie európske trhy. Okrem systému Android 13 obsahuje aktualizácia aj novembrovú bezpečnostnú záplatu a používateľské rozhranie One UI 5.0.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite
Samsung Galaxy Tab S6 Lite | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vďaka tejto aktualizácii získajú majitelia tohto tabletu z roku 2020 novú ponuku prispôsobenia uzamknutej obrazovky, zoskupené miniaplikácie pre domovskú obrazovku.  Prepracovaná je aj ponuka Nedávne aplikácie a pribudne nová ponuka „Pripojené zariadenia“ v Nastaveniach. Ďalšími novinkami sú lepšia integráciu farebnej palety na prispôsobenie vašej domovskej obrazovky, nové Samsung aplikácie, nové ikony a ďalšie vylepšenia.

Dostupnosť aktualizácie by vám mal systém oznámiť automaticky. Môžete si ju tiež skontrolovať manuálne v sekcie Nastavenia > Aktualizácie softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa najprv ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity. Odporúčame byť tiež pripojený k bezplatnej Wi-Fi sieti, aby ste ušetrili predplatené mobilné dáta.

Aktualizácie u konkurencie

Spoločnosť Asus nedávno aktualizovala na Android 13 staršie smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. Výrobca OPPO zverejnil plán aktualizácií na Android 13, spolu s grafickým rozhraním ColorOS 13. Aj Realme aktualizuje na najnovší operačný systém Android 13 hneď niekoľko modelov. Na záver spomenieme, že poznáme zoznam Motorola smartfónov, ktorých majitelia sa môžu tešiť na príchod veľkej softvérovej aktualizácie.

Náš tip
Samsung Galaxy Watch budú môcť prehrávať video z bezpečnostných kamier
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
22.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+