MojAndroid

Spoločnosť OPPO nás prostredníctvom tlačovej správy informovala o novinkách, ktoré chystajú. Ide o nové pravidlá pre nadstavbu operačného systému ColorOS. Táto zmena by sa mala týkať hlavne majiteľov vlajkových modelov značky OPPO.

Čo spoločnosť OPPO chystá?

Momentálne je na zariadeniach OPPO dostupná najnovšia verzia operačného systému ColorOS 13. Ide o aktualizáciu, ktorá poskytuje používateľom množstvo užitočných funkcií, ako napríklad Smart AOD alebo jednoduchší manažment domovskej obrazovky. Táto verzia systému bola od svojho zverejnenia dodaná až do 33 modelov smartfónov OPPO.

OPPO Find X5 Pro
OPPO Find X5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Jeho ďalšia verzia by mala byť sprístupnená na začiatku budúceho roka. Ako sme už spomínali, chystajú sa aj nové pravidlá pre aktualizácie. Spoločnosť sľubuje pre vlajkové modely nový prístup k aktualizáciám, ktorý bude platiť od roku 2023. Údajne pôjde o štyri hlavné aktualizácie systému v priebehu roka, na ktoré sa môžu tešiť všetci tí, ktorí vlastnia vybrané vlajkové modely.

Mohlo by vás zaujímať:

Zaujímavosťou je okrem garancie štyroch hlavných aktualizácií aj novinka ohľadom poskytovania päťročných bezpečnostných záplat. Čo to vlastne tá bezpečnostná záplata je? Je to malá aktualizácia, ktorá prináša zmeny systémových modulov a frameworkov skôr než funkcií. Práve týmto chce spoločnosť zabezpečiť používateľom dlhodobejšie a inteligentnejšie zážitky, ktoré by mala definovať stabilita.

Aktualizácie konkurencie

Čo sa týka konkurencie, spoločnosť Xiaomi sprístupňuje aktualizáciu systému Android 13 pre vlajkové modely z roku 2020. Majitelia smartfónu Nothing Phone (1) sa môžu tešiť na najnovšiu aktualizáciu. Android 13 už dostali aj vlajkové lode Sony, ale aj vybrané modely strednej triedy. Nesmieme zabudnúť ani na Asus, ktorý nedávno zverejnil plán aktualizácií na Android 13.

Náš tip
Rozprávkové Vianoce so 4ka TV. Tieto kanály dostanete úplne zadarmo

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
23.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+