MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi v týchto dňoch vytrvalo aktualizuje svoje novšie smartfóny na systém Android 13. Pokiaľ patríte k majiteľom starších modelov tejto značky, tak vás určite poteší správa, že sa niektoré z nich tejto aktualizácie dočkajú tiež. Ktoré to sú, potvrdil portál GizmoChina.

Systém Android 13 a nadstavbu MIUI 14 dostanú vlajkové modely z roku 2020

Zhang Guoquan, riaditeľ oddelenia systémového softvéru Xiaomi, tento týždeň odpovedal na viaceré často kladené otázky týkajúce sa nadstavby MIUI 14,. Práve tá beží vo väčšine prípadov nad novou verziou systému Android 13. Jedna z otázok sa týkala dostupnosti najnovšej nadstavby a verzie systému pre vlajkovú sériu Xiaomi Mi 10.

Xiaomi Mi 10
Xiaomi Mi 10 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Manažér hovorí, že aktualizácia s nadstavbou MIUI 14 pre sériu Mi 10 bude skutočne postavená na Androide 13. Predošlé špekulácie totiž tvrdili, že Xiaomi môže pre tieto smartfóny vydať najnovšiu nadstavbu len so starším systémom Android 12. Negatívnou správou je, že aktualizácia bude dostupná iba pre zariadenia s čipsetom Qualcomm Snapdragon 865.

To znamená, že sa iba modely Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro a Mi 10 Ultra získajú prístup k MIUI 13 založenom na Androide 13. Bude pre nich už tretia systémová aktualizácia systému. A to napriek tomu, že sa na ne nevzťahujú nové zásady 3-ročných aktualizácií softvéru, ktoré minulý rok zaviedla spoločnosť Xiaomi pre vybrané zariadenia.

Aktualizácie budú mať možno kvôli epidémii mierne oneskorenie

Výkonný riaditeľ Xiaomi tiež naznačil, že by mohlo dôjsť k určitému oneskoreniu vydania aktualizácií v dôsledku nárastu prípadov COVID-19 v Číne. Verí však, že sa tak stane najneskôr do marca 2023. K dostupnosti aktualizácie MIUI 14 pre zostávajúce dve zariadenia série Mi 10, konkrétne Xiaomi Mi 10 Lite a Mi 10 Lite Zoom, sa nevyjadril.

Náš tip
Orange mal problém s mobilnými dátami, zákazníkov bude kompenzovať. Už dostávajú SMS s informáciami
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
21.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+