MojAndroid

Približne pred týždňom sme informovali o problémoch s mobilným dátovým pripojením operátora Orange. Takmer počas celého dňa sa používatelia sťažovali na pomalé, respektíve neexistujúce dáta. Operátor si je toho vedomý a redakciu MôjAndroid.sk kontaktoval s informáciou o tom, ako bude zákazníkov kompenzovať.

“V súvislosti so spomalením a možným krátkodobým výpadkom dátových služieb, ktoré mohli našich zákazníkov obmedziť v predchádzajúcich dňoch, sme sa rozhodli, že im ako ospravedlnenie automaticky aktivujeme 5 GB dát navyše k hlasovému paušálu, mobilnému internetu alebo domácemu 4G internetu.”

Alexandra Piskuňová, hovorkyňa operátora Orange

orange sms ospravedlnenie data
Takto vyzerá SMS od Orange | Zdroj: Filip Spevár

Dáta, ktoré zákazníci dostanú, budú môcť využiť počas celého nasledujúceho fakturačného obdobia. Každý zákazník dostane aj SMS správu, v ktorej bude uvedený konkrétny dátum. Správu dostane po aktivácii bonusových dát. Operátor sa za nepríjemnosti spojené s nekorektne fungujúcimi službami ospravedlňuje.

Orange má výpadok. Tisícom ľudí poriadne nefungujú mobilné dáta

9.12.2022

Mobilný operátor Orange dnes hlási celodenné problémy s ich 2G/3G/4G/5G mobilnou sieťou. Po celom Slovensku tak musia zákazníci zápasiť s nízkymi rýchlosťami mobilných dát.

Problém môže zasiahnuť slovenských zákazníkov Orangeu, zákazníkov siete Orange ktorí sa nachádzajú v zahraničí, ale aj zahraničných účastníkov v sieti Orange. Problémy s dátovým pripojením sme zaregistrovali aj my v redakcii.

Za výpadky sa Orange ospravedlňuje

Spoločnosť sa za výpadok verejne ospravedlnila, no zatiaľ netuší čo stojí za vzniknutými problémami. Zákazníkov na vzniknutú situáciu upozornili a prisľúbili intenzívnu snahu na odstránení problému.

orange ospravedlnenie
Ospravedlnenie spoločnosti | Zdroj: Orange

Náš tip
Pokus so spoplatnením nevyšiel, Orange spúšťa 5G zadarmo

20.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+