MojAndroid

Japonská spoločnosť Sony nepatrí k výrobcom s najrýchlejšou distribúciou systémových aktualizácií. Tento týždeň však spustila aktualizáciu na Android 13 pre tohtoročnú vlajkovú loď Sony Xpeiria 5 IV a tri staršie modely. Informáciu priniesol portál XDA-developers.

Aktualizácie so systémom Android 13 pre Sony smartfóny sú zatiaľ dostupné na ázijskom trhu

Aktualizácia pre Sony Xperiu 5 IV obsahuje aj decembrovú bezpečnostnú záplatu a momentálne je dostupná na ázijskom trhu. Ďalšími Sony smartfónmi, ktoré sa dočkali Androidu 13, sú minuloročné modely Sony Xperia 1 III, Xperia 5 III a Xperia Pro-I. V ich prípade pochádza bezpečnostná záplata z novembra.

Sony Xperia 5 III
Sony Xperia 5 III | SlashGear.com

Android 13 prináša nové grafické rozhranie, emoji, rýchle prepínače v notifikačnej lište, nové štýly písma a API na konverziu textu. Novinkou je aj podpora pre Bluetooth Low Energy Audio je ďalšou pokrokovejšou novinkou v najnovšom operačnom systéme. Zaručuje prehrávanie audia vo vysokej kvalite, zatiaľ čo spotreba energie z batérie klesne na minimum.

Dostupnosť aktualizácie by vám mal systém oznámiť automaticky notifikáciou. Ak by sa tak nestalo, tak si ju môžete overiť aj manuálne v Nastaveniach. Prípadne využiť nástroj Xperia Companion.  Pred aktualizáciou s uistite, že máte batériu vášho smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity a ste pripojený k bezplatnej Wi-Fi sieti.

Aktualizácie u konkurencie

Spoločnosť Samsung aktualizovala na Android 13 v týchto dňoch svoj Android tablet Samsung Galaxy Tab Active 3. Smartfón Realme GT2 Pro  nedávno dostal aktualizáciu na najnovší operačný systém Android 13. To isté platí aj pre vlajkovú loď vivo X80 Pro. Taktiež poznáme listinu Xiaomi telefónov, ktorých používatelia sa môžu tešiť na príchod Androidu 13. Na záver ešte spomenieme stále skvelý Huawei P40 Pro, ktorý dostáva novú aktualizáciu.

Náš tip
Xiaomi 13 a 13 Pro oficiálne: Nové vlajkové lode so špičkovými fotoaparátmi
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
14.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+