MojAndroid

Spoločnosť Samsung posledné dva mesiace pravidelné aktualizuje na systém Android 13 svoje smartfóny a teraz sa dostalo aj na jej dva roky starý tablet. Podľa portálu SamMobile totiž v Európe uvoľnená aktualizácie je pre odolný model Samsung Galaxy Tab Active 3.

Aktualizácia pre Samsung Galaxy Tab Active 3 bola spustená predčasne

Samsung Galaxy Tab Active 3 prišiel na trh ešte v septembri roku 2020 so systémom Android 10, ktorý bol dvakrát povýšený na novšiu verziu. Podľa časovej osi plánovaných distribúcií nadstavby One UI 5.0, ktorá je postavená na Androide 13, mal dostať novú systémovú aktualizáciu až v januári 2023. Konkrétne v Nemecku. Spoločnosť Samsung ju však prekvapivo spustila už teraz v decembri vo Švajčiarsku.

Samsung Galaxy Tab Active 3 fotoaparát
Samsung Galaxy Tab Active 3 | Zdroj: Samsungs.com

To by malo znamenať, že ďalšie krajiny v Európe budú pravdepodobne nasledovať do konca roka 2022. Aktualizácia nesie označenie firmvéru T575XXU3EVK7 a obsahuje aj novembrovú bezpečnostnú záplatu. Nad systémom Android 13 beží nadstavba One UI 5.0. Vďaka nej by mali mať používatelia Galaxy Tab Active 3 prístup k novému panelu úloh, novým gestám pre viac okien a jednoduchší spôsob sledovania aplikácií na pozadí.

Dostupnosť aktualizácie by vám mal systém oznámiť automaticky notifikáciou. Ak by sa tak nestalo, tak si ju môžete overiť aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou s uistite, že máte batériu vášho smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Aktualizácie u konkurencie

Smartfón Realme GT2 Pro  nedávno dostal aktualizáciu na najnovší operačný systém Android 13. To isté platí aj pre vlajkovú loď vivo X80 Pro. Taktiež poznáme listinu Xiaomi telefónov, ktorých používatelia sa môžu tešiť na príchod Androidu 13. Na záver ešte spomenieme stále skvelý Huawei P40 Pro, ktorý dostáva novú aktualizáciu.

Náš tip
Váš účet je zablokovaný – SMS správa, ktorá pred Vianocami nikoho nepoteší

 

 

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
11.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+