MojAndroid

Stabilná verzia operačného systému Android 13 spolu s grafickým rozhraním Funtouch OS 13 prichádza na vlajkovú loď vivo X80 Pro. Ide o prvý model tohto výrobcu, ktorý dostáva update. V rámci nadstavby bola vylepšená miera možností personalizácie a zabezpečenie. Aktualizácia by už mala byť dostupná globálne. Informácie prináša web Android Central.

Android 13 mieri k vlajkovým modelom vivo X80 Pro

Značka vivo zdieľa rovnakú materskú spoločnosť, ako značky OPPO a OnePlus. Modely vivo sa však oproti svojim “súrodencom” nedočkali toľkej pozornosti z hľadiska na softvérové updaty. Stále však platí, že keď dostane nejaká vlajkový loď aktualizáciu na najnovší Android ešte v priebehu októbra, ide o pozitívne znamenie.

vivo X80 Pro
vivo X80 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Používateľská nadstavba Funtouch OS 13 je odteraz dostupná na celom svete. To znamená, že pokiaľ vlastníte telefón vivo X80 Pro a notifikáciu o príchode aktualizácie ste ešte nedostali, pravdepodobne vám vyskočí oznámenie o jej dostupnosti v priebehu nasledujúcich dní. Skontrolovať si to však viete aj ručne prejdením do nastavení, konkrétnejšie do sekcie systémových aktualizácií.

Aktualizácie u konkurencie

Stabilnú aktualizáciu na najnovšiu verziu Androidu skôr ako Samsung vydala tento rok len firma OnePlus. Konkrétnejšie ide o model OnePlus 10 Pro, ktorý už beží na najnovšom operačnom systéme. Samozrejme, platí to v prípade, kedy nezarátame Pixely. Tie dostali Android 13 prakticky ihneď po jeho oficiálnom uvedení.

Vo frekvencii aktualizácií však stále vedie práve juhokórejský gigant Samsung. Spomenieme napríklad aktuálnu vlajkovú sériu Samsung Galaxy S22, ktorá nedávno dostala aktualizáciu na najnovšiu verziu Androidu.

Vo všeobecnosti je však jednotkou v rýchlosti vydávania aktualizácií práve juhokórejský gigant. Ďalej poznáme zoznam Realme telefónov, ktoré dostanú aktualizáciu na operačný systém Android 13. Na záver ešte spomenieme, že máme k dispozícii rozpis Xiaomi smartfónov, ktoré už naopak nedostanú žiaden softvérový update.

Náš tip
Nová nadstavba pre vivo smartfóny je tu. Ktoré modely dostanú aktualizáciu?

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
27.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+