MojAndroid

Aktualizácie smartfónov na najnovší operačný systém Android 13 sú v plnom prúde. Len nedávno všetko začal Samsung so svojou vlajkovou sériou Galaxy S22. Neskôr sa pridal vivo X80 Pro a Realme GT2 Pro. Výrobca na sociálnej sieti uvádza, že práve v týchto dňoch dostávajú najnovšiu aktualizáciu aj vlajkové lode od Sony.

Android 13 pre Sony Xperia I IV a Xperia 5 IV

Nie je žiadnym prekvapením, že prvými modelmi s najnovším systémom sú tie najdrahšie a najaktuálnejšie. Android 13 je pripravený pre Sony Xperia 1 IV a Sony Xperia 5 IV. Detaily však neponúkol.

To znamená, že zatiaľ nevieme, v ktorých krajinách začne proces aktualizácie ako prvý. Rovnako nevieme ani veľkosť aktualizácie či zoznam noviniek, ktoré prinesie. Samozrejme, okrem tých známych, ktoré prídu so samotným operačným systémom.

Mohlo by vás zaujímať:

Aktualizácia rozhodne malá nebude. Očakávať môžete niekoľko gigabajtov. Prísť by mala v najbližších dňoch aj na zariadenia, ktoré boli zakúpené na Slovensku. Otázkou zostáva aj informácia o bezpečnostnej záplate, ktorá s ňou prichádza.

Recenzia Sony Xperia 1 IV
Sony Xperia 1 IV | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Váš Sony telefón by vás mal na dostupnosť aktualizácie upozorniť automaticky, no môžete ju vyhľadať aj manuálne v nastaveniach. Ak ste aktualizáciu dostali, neváhajte nás o tom informovať v komentároch pod týmto článkom.

Aktualizuje aj konkurencia

Ako sme už spomínali, najnovší Android 13 si môžu používatelia užívať na vlajkových lodiach od Samsungu, vivo a Realme. Teraz sa k ním pridáva aj Sony a očakávame, že v najbližších dňoch pribudnú prvé modely ďalších výrobcov.

Ako prvé aktualizáciu dostala séria Google Pixel 6, a to ihneď po predstavení najnovšieho systému. Neskôr pribudla najnovšia séria Google Pixel 7, ktorá už bola predstavená s Androidom 13. Okrem Googlu zatiaľ žiadny výrobca nepredstavil novinku, ktorá by už mala najnovší systém predinštalovaný.

Náš tip
DxOMark má nového kráľa. Toto je najlepší fotomobil súčasnosti
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
3.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+