MojAndroid

Určite už každý z vás počul o smartfóne Nothing Phone (1), ktorý je populárny hlavne svojim nezvyčajným dizajnom. Portál AndroidAuthority poskytol nové informácie o príchode systému Android 13 aj do tohto zariadenia. Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Nothing, Carl Pei, už dávnejšie uviedol, že tento rok sa jeho smartfón aktualizácie systému Android 13 nedočká. Podľa neho mal update prísť až v prvom polroku 2023. Väčšina fanúšikov však očakávala jeho príchod oveľa skôr, čo ich sklamalo.

Oneskorený príchod Androidu 13

Podľa Peia existovalo niekoľko dôvodov, ktoré bránilo skoršej dostupnosti. Taktiež nechápe ani to, prečo je aktualizácia pre fanúšikov taká dôležitá. Tvrdí, že ľudia na jeho otázku “Prečo?” väčšinou nemajú odpoveď. Aj napriek tomu však Pei zapracoval na tom, aby Android 13 pre svojich fanúšikov sprístupnil čo najskôr. Momentálne je už pre verejnosť oficiálne dostupný v beta verzii. Vychádza pod názvom Nothing OS 1.5. Príchod jeho finálnej verzie je údajne plánovaný na prvý štvrťrok 2023.

Čo aktualizácia prinesie?

Ako väčšina aktualizácií, aj táto bude založená na odstránení nedostatkov, pridaní nových funkcií a samozrejme nemôžeme zabudnúť na vylepšenie softvéru a hardvéru. Pribudne napríklad možnosť prispôsobiť si aplikáciu Počasie, nové témy pre Material You a tiež aj skener QR kódov, ktorý po novom nájdete v rýchlych nastaveniach.

Aplikácie by sa mali načítavať rýchlejšie a pribudnú aj ovládacie prvky zvuku v používateľskom rozhraní. Za stabilnejšiu a plynulejšiu verziu systému môžeme vďačiť hlavne novému internému kódu, na ktorom je systém postavený.

Nothing Phone (1) Glyph
Nothing Phone (1) | Zdroj: Tomáš Kanálik

Príde aj Nothing OS 2.0?

Pei spomína aj ďalšiu verziu systému, ktorá by mala priniesť sľubnú budúcnosť. Tvrdí, že teraz je dôležité, aby sa na trhu uchytila stabilná verzia tohto softvéru. Avšak spomína aj to, že spoločnosť je čoraz viac ambicióznejšia, a preto by sa nová verzia mohla v budúcnosti objaviť. Viac detailov však zatiaľ nepoznáme.

Aktualizácie u konkurencie

V poslednej dobe pribudlo aj množstvo aktualizácií u konkurencie, medzi ktoré patrí napríklad aktualizácia smartfónov značky Motorola. Aktualizáciu dostal aj smartfón Realme GT2 Pro a tiež aj vlajková loď vivo X80 Pro. Nesmieme zabudnúť ani na spoločnosť Samsung, ktorá je v aktualizovaní smartfónov najaktívnejšia.

Náš tip
Hlasujte v ankete NAY Android Roka 2022 a vyhrajte Huawei Watch GT 3 Pro
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+