MojAndroid

Asus má niekoľko veľmi populárnych smartfónov zo série Zenfone a tiež prémiové herné smartfóny Asus ROG. Tie patria takisto pod značku Asus. Obe značky aktuálne oznámili plán aktualizácií na Android 13 pre svoje smartfóny. Ako píše portál gizmochina.com, aktualizácie by mali mať majitelia smartfónov k dispozícii od budúceho mesiaca, t. j. v decembri 2022.

Asus Zenfone 9 a Android 13

Podľa najnovších informácií bude prvým aktualizovaným smartfónom vlajková loď Zenfone 9, ktorý získa Android 13 v decembri tohto roka. Po ňom bude nasledovať Zenfone 8, ktorý dostane aktualizáciu v januári 2023.

Asus Zenfone 9
Asus Zenfone 9 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Čo sa týka modelov ROG Phone 6D, 6D Ultimate a ROG Phone 6 a 6 Pro, pre tie je plán aktualizácie na Android 13  očakávaný niekedy v prvom štvrťroku, teda medzi januárom a marcom 2023.

Asus ROG Phone 5 a aktualizácia na Android 13

Modely ROG Phone 5 a ROG Phone 5 s dostanú novú aktualizáciu až v druhom štvrťroku 2023. To vychádza na mesiace medzi aprílom a júlom. Očakáva sa však, že spoločnosť v najbližších mesiacoch určí presnejší časový harmonogram aktualizácií. Zároveň spoločnosť dodala, že skutočný časový plán aktualizácií bude závisieť aj od jednotlivých regiónov a ďalších podmienok.

recenzia Asus ROG Phone 6 Pro
Asus ROG Phone 6 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vlastné nadstavby Zen UI a ROG UI budú taktiež aktualizované, ale očakáva sa, že všetko prebehne až po prechode jednotlivých modelov na verziu systému Android 13.

Náš tip
NAY Android Roka 2022: Hlasujte za najlepšie Androidy a vyhrajte množstvo cien!

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+