MojAndroid

Proces aktualizácie na najnovší operačný systém Android 13 je v plnom prúde a výrobcovia sa predbiehajú v tom, kto čo najskôr aktualizuje aj svoje modely. Dôležitou súčasťou tohto procesu je aj to, akú dlhú softvérovú podporu ponúkajú. S najnovšími informáciami o Xiaomi prišiel portál Xiaomiui.

Ten uvádza, že na Android 13 bude aktualizovaná aj obľúbená séria vlajkových lodí Xiaomi Mi 10. Tá prišla na trhu na začiatku roka 2020, takže je tu s nami už tri roky. Pôvodným operačným systémom bol Android 10, takže toto bude už tretia veľká aktualizácia. A pravdepodobne aj posledná, uvidíme.

Séria Xiaomi Mi 10 nedostane len najnovší operačný systém, ale aj najnovšiu nadstavbu výrobcu – MIUI 14. S aktualizáciou majú prísť okrem všetkých vymožeností systému a nadstavby aj ďalšie vylepšenia. Napríklad lepšia optimalizácia batérie, zrýchlenie zariadenia a celkovo lepší používateľský zážitok.

Xiaomi 12T
Xiaomi 12T | Zdroj: Jakub Marcin

Aktualizácia sa týka trojice vlajkových modelov, konkrétne Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro a Mi 10 Ultra. Odľahčený Mi 10 Lite s najväčšou pravdepodobnosťou Android 13 nedostane. Zdroj ďalej uvádza, že táto aktualizácia sa týka čínskych verzií zariadení, o globálnych sa zatiaľ nehovorí. Avšak nevidíme dôvod nenasadiť najnovší systém aj na tie globálne, keď ho už bude mať výrobca hotový. Aktualizácia by podľa prvotných informácií mala prebehnúť v marci tohto roka.

Aktualizuje aj konkurencia

Najaktívnejším výrobcom je Samsung, ktorý stihol aktualizovať prakticky všetky dôležité modely a momentálne Android 13 dostávajú smartfóny nižších tried. Android 13 nedávno dostali aj staršie vlajkové lode od Asusu, rovnako aj stredná trieda OnePlus. Aktualizuje aj Huawei, avšak len svoju nadstavbu EMUI, keďže so samotným Androidom to má v posledných rokoch náročnejšie.

Náš tip
Neviete čo pozerať? Toto je 10 najlepších nových seriálov
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
18.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+