MojAndroid

Minulý rok bol bohatý na nové seriály, ktoré vychádzali hlavne na streamovacích službách Netflix, Disney+ alebo HBO Max. V tomto článku sme vybrali 10 najlepších nových seriálov roku 2022. V rebríčku nie sú zaradené nové série už starších seriálov, ako bola napríklad skvelá 4. séria mysteriózneho seriálu Stranger Things.

Severance

Streamovacia služba Apple TV+ nemá práve mainstreamovú produkciu a skôr sa zameriava na originálne projekty. Takým je aj z časti mysteriózny seriál Severance, ktorý sa zaoberá trochu utopickou otázkou oddelenia osobného a pracovného života. Niektoré epizódy režíroval známy komik Ben Stiller.

Hlavná postava Mark, v podaní Adam Scotta, šéfuje tímu zamestnancov, ktorým bola chirurgicky oddelená pracovná a mimopracovná pamäť. Po stretnutí s bývalým kolegom z práce v osobnom živote však zisťuje skutočnú pravdu o svojom zamestnaní.

The Offer

Seriál, ktorého dej sa točí okolo natáčania kultového filmu, môže znieť ako nudný námet. Opak je však pravdou. Seriál The Offer však rozpráva príbeh slávneho kanadsko-amerického producenta Albert Ruddy a jeho snahy zrealizovať natáčanie legendárneho mafiánskeho filmového eposu Krstný otec v réžii Francisa Fordu Coppolu.

Seriál ukazuje, aké bolo natáčanie pre tvorcov komplikované. A to hlavne preto, že vzbudzovalo záujem aj vtedajšej mafie v New Yorku. Seriál je výnimočný hlavne výborne napísanými postavami. V hlavne úlohe producenta Alberta Ruddyho exceluje Miles Teller. Marlona Bradona, ktorý hral hlavnú rolu Krstného otca, stvárnil Justin Chambers.

Wednesday

Tim Burton si netradične odskočil od filmov k seriálu a natočil pokračovanie kultovej Addamsovej rodiny. Hlavnou postavou je Wednesday Addamsová, ktorá vyrástla a je z nej už pubertačka. Kvôli svojej temnej výstrednosti a gotickému vzhľadu to však nemá v škole ľahké a priťahuje problémy.

Seriál má typickú Burtonovú štylizáciu a atmosféru. V hlavne úlohe sa predstavila vychádzajúca hviezda Jenna Ortega, pre ktorú by mohla byť rola Wednesday podobným naštartovaním kariéry ako svojho času pre Christinu Ricci. Seriál vytvoril Tim Burton v produkcii streamovacej služby Netflix.

Reacher

Preniesť do filmovej podoby príbehy z populárnych kníh Lee Childa o bývalom vojenskom policajtovi Jackovi Reacherovi sa pred rokmi pokúsili filmami Christopher McQuarrie a Tom Cruise. Aj keď išlo o kvalitné filmy, tak Tom Cruise so svojou výškou fanúšikom kníh do úlohy vysokého svalovca príliš nesedel.

V minuloročnej seriálovej novinke Toma Cruisa vystriedal neznámy a mohutný Alan Ritchson, ktorý sa pre túto úlohu ukázal ako dokonalá voľba. Seriál nešetriaci brutalitou a špičkovou akciou pripomína akčné filmy starej školy a úplne z neho cítiť testosterón. Zároveň funguje aj ako slušná kriminálka.

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Jeden z najväčších seriálových tvorcov súčasnosti Ryan Murphy sa rozhodol spracovať príbeh jedného z najznámejších amerických vrahov posledných rokov Jeffreyho Dahmera. Upozorňujeme, že seriál nie je vhodný pre mladých divákov. Ide totiž o špinavý a drsný portrét šialenca, ktorého excelentne zahral Evans Peters. Pre neho to pritom nie je prvá podobná rola.

Peacemaker

Filmy podľa DC komiksov z posledných rokov úprimne nemajú veľkú kvalitu a ani divácky úspech. Opakom je však minuloročný seriál Peacemaker podľa rovnomennej komiksovej postavy, ktorú sme mohli vidieť už vo filme The Suicide Squad: Samovražedná misia. Hlavnej úlohy sa zhostil populárny wrestler John Cena.

Peacemaker je arogantný a trochu hlúpy antihrdina, ktorý verí v mier za každú cenu, bez ohľadu na to, koľko ľudí bude na jeho dosiahnutie musieť zabiť. Seriál vytvoril režisér James Gunn, ktorý režíruje aj známu sériu Strážcov Galaxie podľa komiksov konkurenčného vydavateľstva Marvel. Peacemaker je skôr komediálnym akčným komiksovým titulom. čím sa dosť odlišuje od vážnejších komiksových DC filmov.

Rod Draka

Na pokračovanie najúspešnejšieho fantasy seriálu Hra o tróny čakali fanúšikovia niekoľko rokov. Pôvodný projekt  s Naomi Watts, ktorý sa mal odohrávať tisíc rokov pred pôvodným seriálom, bol totiž zrušený. Zelenú dostal nakoniec seriál z názvom Rod draka, ktorý sa odohráva len 200 rokov pred pôvodným titulom a rozpráva príbeh rodu Targaryenov. A bez prekvapení je opäť výborný.

Legenda menom Vox Machina

V roku 2021 bolo jedným z najlepších seriálov animované fantasy Arcane a minulý rok to bola zase Legenda menom Vox Machina. Tento názov je prezývkou tímu drsných a trochu stratených fantasy existencií, z ktorých sa stali nájomní žoldnieri.

Aj keď zo začiatku zaujímajú skôr o ľahký zárobok a lacné pivo, tak si postupne uvedomia, že jedine oni sú schopní zachrániť svoje kráľovstvo. Seriál má výbornú animáciu, akčné scény a scenár, ktorý postupne odkrýva minulosť jednotlivých postáv.

Tulsa King

Koncom roka sa bez väčšieho marketingu objavil seriál Tulsa King v produkcii jedného z najúspešnejších seriálových režisérov súčasnosti Taylora Sheridana(Yellowstone, Mayor of Kingstone). Hlavnú úlohu stvárnil 76-ročný Sylvester Stallone, ktorý je známy skôr z akčných filmov. Okrem akcie ponúka tento drsný seriál aj pútavý príbeh.

Stallone v ňom hrá gangstra menom Dwight „Generál“ Manfredi, ktorý si za svoju mafiánsku rodinu odsedel 25 rokov. Po prepustení z väzenia je svojím šéfom vyslaný z veľkomesta do mesta Tulsy v Oklahome, aby sa tam staral o obchody. Tam sa prekvapivo rýchlo stane úspešným  mafiánskym šéfom, čo nenechá chladným bývalých mafiánskych kolegov a ani FBI.

Andor

Najočakávanejším seriálom z prostredia Star Wars bol minulý rok určite Obi-wan Kenobi. Bohužiaľ kvôli zlému scenáru sa stretol s negatívnymi ohlasmi od kritikov a aj divákov. Oveľa lepšie však dopadol seriál Andor, ktorý predchádza filmu Star Wars: Rogue One.

Seriál Andor rozpráva príbeh antihrdinu Cassiana Andora a jeho ceste, ktorá z neho urobila hrdinu Rebelov a povstania proti Impériu. Na rozdiel od iných Star Wars seriálov sa tu neobjavujú rytieri Jedi a seriál je skôr špionážnym príbehom v Star Wars prostredí.

Náš tip
Samsung práve predstavil nový 200 MP snímač. Dostať ho má Galaxy S23 Ultra

 

 

 

 

18.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+