MojAndroid

Keď sa mi ako majiteľovi minuloročnej vlajkovej lode od Xiaomi – Mi 9, dostal pod ruky jej nasledovník, veľmi som sa tešil. Moje nadšenie trochu opadlo, keď som Mi 10ku chytil do ruky (o tom viac neskôr). Tak či tak, je Xiaomi Mi 10 jedným z najvydarenejších smartfónov tohto čínskeho výrobcu. Prekonáva ju už len Xiaomi Mi 10 Pro.


Xiaomi Mi 10 je skvele vybaveným smartfónom – ponúka špičkový 90 Hz AMOLED s malou dierkou na selfie kameru, veľkú 4780 mAh batériu, až 108 MP kameru a poháňa to Snapdragon 865, ktorému asistuje najnovší typ úložiska – UFS 3.0. Dokopy vzniká solídna ponuka za nižšiu cenu, ako má konkurencia.


Technické parametre:

Operačný systém a nadstavba: Android 10, MIUI 11
Čipset: Snapdragon 865 (7 nm+)
RAM: 8 GB
Úložisko: 128 GB, UFS 3.0
Rozmery a váha: 162,5 x 74,8 x 9 mm, 208 gramov
Displej: 6,67″, Full HD+, Super AMOLED, HDR10+, 90Hz, Gorilla Glass 5
Batéria: 4780 mAh
Nabíjanie: 30 W rýchlo nabíjanie, 30 W bezdrôtové nabíjanie, 5 W spätné bezdrôtové nabíjanie
Fotoaparáty: 108 MP hlavný senzor f/1.7, PDAF, OIS

13 MP ultraširoký f/2.4,

2 MP hĺbkový f/2.4,

2 MP makro f/2.4

Selfie: 20 MP f/2.0

Video: 8K 30 fps, 4K 30/60 fps, 1080p 30/60 fps; gyro-EIS,
Konektivita: Bluetooth 5.1, NFC, Wi-Fi (2,4 a 5,0 GHz), GPS: GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS

Časti recenzie

Balenie: Okrem slúchadiel všetko podstatné
Konštrukcia a dizajn: Vlajková loď bez vodoodolnosti
Displej: Nie je mu čo vyčítať
Odomykanie: Hodné vlajkovej lodi
Výkon a pamäť: To, čo čakáte od vlajkovej lode
Systém: Milované aj nenávidené MIUI
Konektivita: Odmyslite si chýbajúci microSD slot, dual SIM a 3,5 mm jack
Multimédiá: Kvalita v každom smere
Fotoaparáty: Vedľajšie kamery sú hodné strednej triedy
Batéria: Vysoká kapacita a šetrné komponenty
Konkurencia

datart affiliate Xiaomi Mi 10 8/128 GB sivý
hej sk affiliate Xiaomi Mi 10 8/128 GB zelený
alza affiliate Xiaomi Mi 10 8/128 GB sivý

Balenie: Okrem slúchadiel všetko podstatné

Balenie má Xiaomi Mi 10 v celku solídne – nájdete tu aj adaptér pre 3,5 mm slúchadlá. To sa už bežne nevidí pri vlajkových lodiach, ktorým chýba jack. Nájdete tu aj pevný, ale priehľadný PVC kryt, ktorý je trochu hrubý ako väčšina, ale aj pevnejší. Drahšie vlajkové lode pribaľujú aj slúchadlá a Xiaomi ich má vo svojom portfóliu fakt veľa, tak nejaké mohli prihodiť. Majú aj USB-C slúchadlá, takže nie je sa na čo vyhovárať.

Krabica Mi 10
Chcelo si týmto smerom Xiaomi kopnúť do Huaweiu?

Čo nájdete v krabici:

 • Telefón
 • Pevný priesvitný obal
 • Brožúrky
 • Nástroj na vyberanie SIM karty
 • 30 W nabíjačku
 • Adaptér pre 3,5 mm slúchadlá

K tomu pevnému priesvitnému obalu sa ešte vrátim. Zaujal ma svojím spracovaním – je drsný, takže sa vám zariadenie z ruky nevyšmykne. To však nie je všetko – má vyvýšené okraje, takže chráni zahnutý displej pri páde nabok. To isté platí o displeji celkovo, pretože kryt je po celom obvode vyvýšený a tak ochráni telefón pred priamym pádom na displej.

Konštrukcia a dizajn: Vlajková loď bez vodoodolnosti

Nenapadne mi iná vlajková loď, ktorej by chýbala vodoodolnosť. Xiaomi tu však šetrilo a tak vodoodolnosť chýba. Okrem toho zariadenie pôsobí kvalitne a odolne, aj keď na odolnosti mu uberá zahnutý displej. Ak však použijete vyššie spomínaný kryt, získate pár bodov odolnosti naviac.

Xiaomi Mi 10 má 4780 mAh batériu, ktorá potrebuje v tomto zariadení veľa miesta. Preto šla tento rok ergonomika bokom a v ruke držím poriadnu tehlu. Telefón váži 208 gramov, čím sa radí medzi najťažšie mobily na trhu. Na internete som sa stretol s názorom, že niekto má rád hrubé a ťažké zariadenia – pridáva to vraj na pevnosti a zariadenie má vďaka tomu prémiovejší pocit. Ja si s tým dovolím nesúhlasiť ako majiteľ minuloročnej vlajkovej lode Xiaomi Mi 9, ktorá je krásne tenká a zahnutá na zadnej strane a skvele sa drží. To sa nedá povedať o Xiaomi Mi 10.

Xiaomi Mi 10
Zadná strana Xiaomi Mi 10

Z mobilu vytŕčajú fotoaparáty celkom bez hanby aj niekoľko milimetrov a telefón sa na stole značne kýve. Svojím umiestnením vytvárajú podpis, ktorý je rozpoznávacím znakom tejto vlajkovej lode. Netuším z akého dôvodu je štvrtý objektív tak ďaleko od zvyšných troch, ako keby sa ich bál, no mne ľavákovi, pri fotení značne prekážal.

Telefón chráni z oboch strán ochranné sklo Gorilla Glass 5. Je to jednu generáciu staré sklo, takže zrejme aj tu sa šetrilo. Dôsledkom bude slabšia ochrana voči pádu, ale silnejšia ochrana voči škrabancom. Tak totiž fungujú ochranné sklá Gorilla Glass – čím vyššie číslo, tým vyššia ochrana proti roztriešteniu, ale menšia voči škrabancom. Pre zaujímavosť, Xiaomi Mi 9 má Gorilla Glass 6.

Rozmiestnenie prvkov

Na prednej strane nájdete veľký 6,67″ Super AMOLED panel s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, ktorá zabezpečuje rýchlejšie scrollovanie v aplikáciách. Ak sa tešíte na 90 Hz videá, trochu vás sklameme – MIUI v aplikáciách na prehrávanie videa znižuje frekvenciu na 60 Hz. Displej je mierne zahnutý a má skvelú ochranu pred náhodnými dotykmi. Vľavo hore nájdete selfie kameru priamo v displeji, je tak malá, že vás bežne nebude rušiť.

Nastavenie ignorácia náhodných dotykov
Nastavenie ignorácie náhodných dotykov

Na ľavom boku nájdeme štandardné tlačidlá na ovládanie hlasitosti a tlačidlo vypnutia – zapnutia. Z pravého boku zmizlo neobľúbené tlačidlo hlasového asistenta, ktoré donedávna mali vlajkové lode. Túto zmenu vítam.

Na spodnej časti nájdete kvalitný reproduktor, USB-C na nabíjanie, mikrofón a na môj vkus netradične umiestnený slot na SIM kartu. Na vrchnej strane nájdete infračervený port, druhý mikrofón a prekvapivo aj druhý – stereo reproduktor. Ich prítomnosť ma potešila, nakoľko Mi 9 nemala stereo reproduktory.

Displej: Nie je mu čo vyčítať

Pri vlajkovej lodi v tomto roku môžete očakávať kvalitné farebné podanie, zahnutý displej (alebo aj nie), HDR10+ a aspoň 90 Hz frekvenciu. Toto všetko Xiaomi Mi 10 má. Vždy, keď som išiel pozerať nejaké farebné obrázky alebo videá som takmer slintal z krásnych farieb, ktoré dokáže tento displej vytvoriť vďaka podpore HDR.

Displej zaberá 90% prednej strany, čo je skvelá hodnota. Prakticky tu neuvidíte rámčeky okolo displeja a také panely sa mi páčia. Pár percent zaberá aj selfie kamera, ktorej diera patrí medzi najmenšie na trhu. Ak sa nemýlim tak menšiu má už len Samsung Galaxy A51. Ten nemá žiaden čierny rámik okolo kamery – len kameru samotnú. Ku koncu roka možno všetky vlajkové lode budú mať takú malú dierku, ako A51. Pri najhoršom sa to udeje na ďalší rok.

Displej Xiaomi Mi 10
Displej Xiaomi Mi 10

Displej má skvelú čitateľnosť na slnku a má jas na úrovni takmer 500 nitov. To je dostačujúca hodnota a patrí medzi najvyššie na trhu. V porovnaní s Mi 9 mi tu chýba notifikačná LED diódka, ktorú si však viete nahradiť Always On displejom, no ja nie som jeho fanúšik. Always On displej má totiž vysoké nároky na batériu a znižuje výdrž zariadenia. Keďže máme česť s AMOLED panelom, stačilo by naprogramovať zopár pixelov, aby reagovali na prichádzajúcu notifikáciu (tak ako v minulosti LED diódky).

Nadstavba MIUI mi párkrát spôsobila záseky automatického jasu, čo zažívam aj na Mi 9. Avšak pri Mi 10 sú tieto záseky vzácnejšie, čo oceňujem. MIUI má však aj výhody – možnosti nastavenia farieb displeja. Displej má skvelú kalibráciu a presnosť už pri prvom zapnutí a tak nie je potrebné nejako do toho zasahovať, ale ak to chcete MIUI vám to umožní.

Odomykanie: Hodné vlajkovej lodi

Xiaomi Mi 10 ponúka všetky spôsoby odomykania, aké od nej očakávate. Má rýchle odomykanie tvárou, rýchly a spoľahlivý skener odtlačkov prstov v displeji. Nemám tu čo vytknúť, je to odomykanie hodné vlajkovej lodi. Páči sa mi na snímači odtlačkov prstov ako príjemne vibruje, kým deteguje odtlačok. Niekedy ani nestihne zavibrovať, pretože je občas rýchlejší ako snímače odtlačkov prstov, ktoré sa v minulosti umiestňovali na zadnú stranu zariadení.

podsvietenie xiaomi mi 10
Páči sa mi podsvietenie skeneru odtlačkov prstov.

Odomykanie pomocou tváre funguje taktiež veľmi rýchlo, ani sa nestihne objaviť zamknutá obrazovka potom, čo stlačíte tlačidlo zapnutia zariadenia. V tejto dobe je dôležité nosiť rúško v interiéri a tak som veľmi rád, že odomykanie tvárou funguje aj s rúškom. Zo srandy som si skúsil ako vysoko ho môžem vytiahnuť, aby telefón spoznal moju tvár, odpoveď – až po oči. Tu sa objavil menší nedostatok – ak zariadenie nevidí vaše oči, neodomkne sa. Otestoval som to so slnečnými okuliarmi a zariadenie sa neodomklo. Teda môžete nosiť rúško, ale nenoste slnečné okuliare.

Výkon a pamäť: To, čo čakáte od vlajkovej lode

Tu sa nešetrilo a dokonca sa tu objavila aj tohtoročná novinka medzi vlajkovými loďami – úložisko UFS 3.0. Zaujímalo ma, či je toto len ďalší úlet výrobcov alebo skutočná evolúcia a tak som si opäť zobral na porovnanie Mi 9. Výsledok je taký, že všetko, čo som otváral na Mi 10 sa otvorilo takmer o pol sekundy skôr, než na Mi 9. Tomu sa povie skutočná novinka – spolu s 90 Hz obnovovacou frekvenciou displeja telefón vám zaručí oveľa lepší zážitok z používania.

Pod kapotou je momentálne najvýkonnejší procesor – Snapdragon 865. To znamená skvelú výkonnostnú rezervu ešte na pár rokov. Spomenul som si na to, že Snapdragon 865 umožňuje aktualizáciu ovládačov GPU, ale pri skúmaní internetu som narazil, že Xiaomi síce vydalo aktualizáciu ovládačov pre GPU (grafický čip) na Mi 10, no zatiaľ sa dá nainštalovať len cez čínsky obchod s aplikáciami od Xiaomi. Inými slovami riešenie ešte nie je dostupné pre zvyšok sveta.

Geekbench skóre Xiaomi Mi 10
Geekbench skóre Xiaomi Mi 10

Ako vidíte, výkonu má na rozdávanie a dosť aj do budúcna. Ak vám chýba výsledok z benchmarku AnTuTu, tak mám pre vás smutnú správu – inštalácia mi za každým zlyhala, aj pri Lite verzii. Je možné, že to blokuje zabezpečenie od Xiaomi. AnTuTu už pár mesiacov chýba v Obchode Play kvôli tomu, že malo dočinenia so spoločnosťou, ktorá je známa malvérom a advérom – možno si spomínate na Cheetah Mobile, ktorá stojí aj za známym Clean Masterom. Donedávna som to vedel obísť stiahnutím aplikácie zo stránky AnTuTu, ale tu mi inštalácia zlyhá po stiahnutí. Pravdepodobne sa tejto aplikácii už nedá veriť.

Pri hrách sa tento telefón nezapotí, možno len trochu zahreje. Nie je to však nič vážne, ani nepríjemné do ruky. Väčšina známych hier na ňom beží na 90 fps, takže si poriadne užijete PUBG alebo Call of Duty. Mimo strieľačiek vysoké snímkovanie nemá až tak zmysel.

Vysoký výkon spolu s 8 GB RAM vedie aj ku skvelému multitaskingu. Mám rád MIUI, pretože nie je veľmi agresívne pri zatváraní aplikácií a tak sa bez problémov viem vrátiť aj o 5 aplikácií dozadu. Všetko je rýchle, bez zasekávania a presne také, ako to očakávate od vlajkovej lode.

Systém: Milované aj nenávidené MIUI

MIUI môžete mať radi alebo ho nenávidieť. Nedá sa byť v strede. Xiaomi sa práve vďaka nemu dostalo tam, kde je. Začali ako upravená nadstavba systému, ktorú ste si mohli do mobilu nainštalovať a vypracovali sa medzi TOP 5 výrobcov mobilov na svete. To všetko za posledných 9 alebo 10 rokov.

Nadstavbu MIUI si zamilujú najmä používatelia, ktorí majú radi veci pod kontrolou a radi si ich upravujú a nastavujú podľa seba. Nastavíte si tu úplne všetko – od animácií skenera odtlačkov prstov, cez mnohé témy Always On displeja (dodatočné si viete stiahnuť), až po blokovanie dotykov na zahnutom displeji. Páčia sa mi aj skratky, ktoré sa skrývajú pri snímači odtlačkov prstov. Ak ním odomknete obrazovku, tak môžte potiahnuť prst do 5 smerov, kde sa nachádzajú užitočné aplikácie, ktoré môžete takto rýchlo a ľahko spustiť. Ja dokonca poviem, že MIUI je najkrajšia nadstavba pre Android.

MIUI 11
Musíte uznať, MIUI je nádherné

Ak ste čítali moje posledné recenzie, mohli ste si všimnúť, že mobilom vyčítam oneskorené bezpečnostné záplaty. Je to mierny problém aj Xiaomi Mi 10, ale tu meškajú bezpečnostné aktualizácie len jeden mesiac. Nie je to také hrozné a navyše sa očakáva MIUI 12, takže s ním prídu aj nové bezpečnostné záplaty.

Chápem aj ľudí, ktorí nemajú radi MIUI. Zvykne byť totiž ako nedorobené. Jeho optimalizácia na zariadeniach strednej triedy zaostáva a je asi najhoršia zo všetkých výrobcov. Na zariadeniach strednej triedy sa môžete totiž stretnúť so zásekmi animácii, ktoré môžete vidieť aj na nových a celkom výkonných mobiloch. Taktiež lacnejšie mobily zobrazujú reklamy v aplikáciách od výrobcu.

Ďalšia nevýhoda MIUI je celkom slušný počet tzv. bloatware-u, teda nepotrebných aplikácií. Nie všetky sa však dajú odinštalovať, čo by malo byť v dnešnej dobe samozrejmosť. Niekomu sa nemusí páčiť Správca súborov od Xiaomi, čo tu je alebo aplikácia na čistenie zbytočných súborov.

Konektivita: Odmyslite si chýbajúci microSD slot, dual SIM a 3,5 mm jack

Ak to zvládnete, tak dostanete perfektný smartfón schopný nabíjať aj bezdrôtovo. Dokonca aj iné príslušenstvo, ktoré podporuje bezdrôtové nabíjanie. Okrem toho je samozrejmosťou aj NFC. Šetrilo sa tu len na druhom slote SIM karty a microSD karty. To, že Mi 10 nemá 3,5 mm jack je už tiež samozrejmosťou tejto rady už od Mi 8. Avšak v balení sa nachádza adaptér, ktorý vám umožní pripojiť slúchadlá s 3,5 mm jackom, ak ich potrebujete.

Wi-Fi tu podporuje aj nový štandard Wi-Fi 6, takže budete zabezpečený aj do budúcnosti. Preto je tu vlastne aj podpora 5G, ktorú na Slovensku ešte pár rokov nevyužijeme. Pre nás na Slovensku je táto možnosť zbytočná, ale ak budete mať telefón aspoň 3 roky, tak potom ho určite využijete.

Mi 10
Konektivita je tu na dobrej úrovni

Bluetooth je tu vo verzii 5.1 a podporuje všetky dôležité kodeky pre plnohodnotné počúvanie hudby. Nájdete tu aptX HD aj aptX Adaptive. Už len mať slúchadlá, ktoré ich podporujú.

GPS má Xiaomi kvalitné, už od Mi 8 sa rada Mi chváli dvojpásmovým prijímačom, no reálne tam rozdiel s konkurenciou nevidno. GPS podporuje BAIDOU, GALILEO, QZSS, GLONASS a BDS. Teda všetky satelitné technológie, ktoré sú nám momentálne k dispozícii.

Symbolom Xiaomi v tejto oblasti je aj infračervený port, ktorý nechýba ani na Mi 10-ke. Môžete ním ovládať napríklad aj klimatizáciu, čo sa v týchto horúčavách hodí. Túto funkciu na internete veľmi chvália aj ľudia, ktorí často strácajú diaľkové ovládanie od televízora. Stačí sa k želanému zariadeniu pripojiť cez aplikáciu Mi ovládač. Spomínam si, ako mi spolužiak pred 5 rokmi takto prepínal prezentáciu na dataprojektore a ja som v tej chvíli netušil, že to robí on. Aj keď som vedel, že jeho telefón niečo také dokáže, nečakal som to a nedošlo mi to.

Multimédiá: Kvalita v každom smere

Prvá vec, čo som si chcel na Xiaomi Mi 10 vyskúšať boli stereo reproduktory, ktoré sú perfektné. Toto je jedným z mnohých znakov vlajkových lodí, ktorý však chýbal na smartfónoch rady Mi. Ak ich skombinujete s krásnym AMOLED displejom s podporou HDR10+, dostávate sa do multimediálneho neba. Sledovať videá na takomto telefóne je skvelý zážitok.

Jediné, čo sa tu dá telefónu vyčítať je už len to, že nemá 4K displej. To by bola dokonalosť sama o sebe. Možno aj schopnosť prehrávať v 90 Hz, ale ja nie som fanúšikom vysokej obnovovacej frekvencie – aj na televízoroch to pôsobí na mňa príliš rýchlo a neprirodzene.

Telefón má vstavaný ekvalizér, ale nie je možné ho používať na Bluetooth slúchadlá, ani na stereo reproduktory. Funguje len pri pripojení 3,5 mm slúchadiel, čo je škoda. Telefón obsahuje aj zvukové profily, ktoré sú dostupné aj pre Bluetooth slúchadlá aj pre stereo reproduktory. Je to niečo ako náhrada Dolby Atmos riešenia.

Čo ma milo prekvapilo sú vizualizácie alebo vizualizér. Je to animácia, ktorá sa prehráva na zamknutej obrazovke a reaguje na momentálne prehrávanú hudbu. Časy starého Windows Media Playeru sú späť. :)

Vizualizácie muziky (dajú sa meniť štýly)
Vizualizácie muziky (dajú sa meniť štýly)

Spomeniem aj to, že v mobile chýba aplikácia na FM rádio. Mohla tu byť, nakoľko výrobca myslel na ľudí, ktorí dodnes používajú slúchadlá s káblom.

Používate v dnešnej dobe FM rádio na mobile?

Loading ... Loading ...

Fotoaparáty: Vedľajšie kamery sú hodné strednej triedy

Predná a hlavná zadná sú skvelé, presne také, aké čakáte od vlajkovej triedy. No ultra široká, hĺbková a makro sklamali. Tie posledné tri tú ani nemuseli byť. Možno miesto nich mohlo Xiaomi použiť periskopický objektív, známy z vlajkových lodí Huawei rady P.

Mi 10
Aplikácia na fotenie

Aplikácia pre fotenie je prehľadná a jednoduchá na používanie. V dnešnej dobe sa už všetky tieto aplikácie na seba podobajú, tak tu nie je veľmi nad čím sa pozastavovať. Páčia sa mi drobné doplnky, ktoré ponúka len Xiaomi, ako napríklad Filmový rámik, ktorý pridá vašim záberom akčný efekt.

Ukážkové fotografie

Selfie fotoaparát: Splní vaše očakávania

Selfie foťák je schopný urobiť kvalitné snímky. Portrétová selfie je možno kvalitnejšia, než keby mal sefie fotoaparát tzv. “zbytočnú” druhú kamerku. O tom, že je zbytočná sa presvedčíte nižšie pri bežných portrétoch. Bežná selfie napravo má skvelú ostrosť aj farby, retušovala len trochu.

Portréty: Možno by bolo lepšie vynechať hĺbkový snímač

Portréty cez zadnú kameru sú zvládnuté o dosť horšie, než cez prednú. Orežú totiž oblečenie, časť ruky aj vlasy viac, než som očakával. Takéto správanie je hodné mobilu za 200 €.

Ultra široká vs. normálna vs. priblížená fotka

Normálna a priblížená fotka sú výsledkom toho istého objektívu, takže kvalita je tam rovnaká. Chýba tu totiž teleobjektív, no nie až tak veľmi, keďže 108 MP fotoaparát je schopný kvalitnej fotografie aj po priblížení. Ultra široká fotka je v tomto prípade slabá, ostrosť trávy a okolitých objektov sa stráca. Opäť je to úroveň 200 € fotoaparátu s trochu schopnejším softvérovým spracovaním.

10x digitálny zoom vs. bežná fotka

V rovnakej chvíli som vytvoril tieto dve fotografie – tá vľavo je na 10x zoome a tá pravá je originál. Kvalita je tu porovnateľná s teleobjektívmi.

Videá

Xiaomi Mi 10 je schopné natáčať aj 8K videá. Akurát tam chýba optická stabilizácia obrazu, čo je škoda, pretože pri 4K funguje. Videá v 8K vie natáčať len v 30 fps, ale 4K videá dokáže natáčať aj v 60 fps so stabilizáciu.

Batéria: Vysoká kapacita a šetrné komponenty

Batéria s kapacitou 4780 mAh by mala byť dostačujúca pre každého. Navyše smartfón obsahuje moderné a šetrné komponenty, ako AMOLED panel, ktorý pri použití čiernej témy je šetrnejší ako LCD. Moderný Snapdragon 865 nie je len výkonný, ale aj šetrný (bol vyrobený moderným 7 nm procesom). Všetko toto zaručuje výdrž aj na tri dni na jedno nabitie.

Výdrž batérie Mi 10

Ako vidíte, Xiaomi Mi 10 zvládne aj 11 hodín používania. Pre väčšinu používateľov je to dosť aj na tri dni. Približne toľko vydržala aj mne pri obvyklom používaní. Sociálne siete a internet väčšinou prehliadam na počítači, telefón som používal len zriedka. Ak si to chcete porovnať, stiahnite si aplikáciu AccuBattery.

Accu​Battery - Akku & Batterie
Accu​Battery - Akku & Batterie
 • Accu​Battery - Akku & Batterie Screenshot
 • Accu​Battery - Akku & Batterie Screenshot
 • Accu​Battery - Akku & Batterie Screenshot
 • Accu​Battery - Akku & Batterie Screenshot
 • Accu​Battery - Akku & Batterie Screenshot
 • Accu​Battery - Akku & Batterie Screenshot
 • Accu​Battery - Akku & Batterie Screenshot
 • Accu​Battery - Akku & Batterie Screenshot
 • Accu​Battery - Akku & Batterie Screenshot
 • Accu​Battery - Akku & Batterie Screenshot
 • Accu​Battery - Akku & Batterie Screenshot
 • Accu​Battery - Akku & Batterie Screenshot

V balení nájdete výkonnú 30 W rýchlo nabíjačku, ktorá mobil dokáže nabiť za niečo viac než hodinu. Telefón podporuje aj 30 W bezdrôtové rýchle nabíjanie, no takú silnú bezdrôtovú nabíjačku som na našom trhu nenašiel.

Nabíjanie Xiaomi Mi 10
Nabíjanie na Xiaomi Mi 10 vám ukáže aj desatinné čísla.

Telefón sa z nuly na sto nabíjal takto:

 • 15 min.: 38 %
 • 30 min.: 58 %
 • 45 min.: 82 %
 • 60 min.: 97 %
 • Plné nabitie: 1 hodina a 2 minúty

Tieto hodnoty sú skvelé a o to lepšie pri 4780 mAh smartfóne. Pravdepodobne by ste nejaké podobné výsledky dosiahli aj pri bezdrôtovom nabíjaní. Výborne, Xiaomi.

datart affiliate Xiaomi Mi 10 8/128 GB sivý
hej sk affiliate Xiaomi Mi 10 8/128 GB zelený
alza affiliate Xiaomi Mi 10 8/128 GB sivý

Konkurencia

OnePlus 8 zelený

V rovnakej cenovej kategórii sa nachádza aj OnePlus 8. Ten ma skvelú nadstavbu OxygenOS, ktorá je dobre optimalizovaná a podobá sa na základný Android. Má rovnaký procesor, menšiu batériu a trochu slabšiu hlavnú kameru, ale celkovo je to silná konkurencia.


Významným hráčom je aj Samsung so svojím Galaxy S20. S ním dostanete nadstavbu One UI a celkovo lepšie kamery. Taktiež podporuje 8K video a v krabici uvidíte aj pribalené slúchadlá, aj keď s koncovkou USB-C. Nevýhodami sú menšia batéria, prehrievanie a Exynos čip, ktorý je slabší ako Snapdragon 865.


Nakoniec je tu ešte konkurencia prakticky od rovnakého výrobcu. Ňou je Poco F2 Pro, ktorý ponúka rovnaký procesor za nižšiu cenu, displej bez rušení (bez dier a výrezov) a porovnateľnú batériu. Stráca však na kvalite fotoaparátov, chýba 90 Hz obnovovacia frekvencia, stereo reproduktor a optická stabilizácia fotoaparátov. Taktiež stratíte podporu bezdrôtového nabíjania.


9.2

Xiaomi Mi 10

Xiaomi Mi 10 je vlajková loď ako sa patrí. Avšak niektoré jej aspekty boli trochu oslabené kvôli tomu, aby mohla stáť menej ako väčšina zariadení s procesorom Snapdragon 865. Dotklo sa to najmä fotoaparátov, kde sekundárne fotoaparáty utrpeli natoľko, že sa môžu ísť porovnávať so strednou triedou. Inak ma tento telefón fascinoval svojím výkonom aj výdržou batérie. Skvelý displej je tu tiež samozrejmosťou, aj keď možno nemusel byť zahnutý. No chápem to, patrí to k vlajkovým lodiam a dodáva im to ten prémiový pocit z držania. U mňa skôr prémiovejší pocit utvoril vylepšený vibračný motor.

Pár vecí ma však aj sklamalo a fotoaparáty neboli jedinou z nich. Hrúbka a váha patria tento rok k slabinám zariadenia. Telefón je skrátka priťažký a nezvykol som si na to ani po viacerých dňoch používania. Telefónu chýba vodoodolnosť na to, aby sa mohol skutočne pýšiť prémiovým spracovaním a titulom vlajkovej lode.

zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
90 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
80 %
Fotoaparát

 • Skvelý vibračný motorček
 • 90 Hz AMOLED s HDR10+
 • Stereo reporduktory
 • Nechýba bezdrôtové nabíjanie
 • Hlavný a selfie fotoaparát
 • Kvalitný kryt v krabici

 • Hrúbka a váha zariadenia
 • Chýbajúca vodoodolnosť
 • Ultra široký fotoaparát, makro a hĺbkový senzor
 • Nabíjanie mohlo byť rýchlejšie (30 W má aj stredná trieda)
23.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+