MojAndroid

Systémové aktualizácie mobilných zariadení s Androidom by si zaslúžili zopár vylepšení. Niektoré sú už aj v príprave a len nedávno sme vás o nich informovali. Nové verzie systémov však nie sú iba o funkciách a bezpečnosti, ale aj o aktualizovaných ovládačoch grafiky či konkrétneho čipsetu. Qualcomm len v decembri minulého roka oznámil, že umožní prinášať nové verzie aj cez Play Store. Čínske Xiaomi je teda prvý výrobca, ktorý prináša aktualizácie grafických ovládačov cez vlastnú verziu app store.

O novinke informoval web XDA-Developers, ktorý k tejto veci priniesol aj niekoľko ďalší detailov. Nová verzia ovládačov teda prichádza cez ich vlastný app store, nie cez bežne využívaný Google Play. Orientovaná je zatiaľ iba na zariadenia s čipsetom Qualcomm Snapdragon 865, a to Xiaomi Mi 10, Xiaomi Mi 10 Pro a Redmi K30 Pro. Nová verzia prichádza s aktualizáciou aplikácie s názvom “GPU Driver Updater” a obsahuje niekoľko podstatných zmien. Teda, podstatné sú hlavne vtedy, ak na svojom telefóne hráte hry – počítať môžete s lepšou optimalizáciou veľkých titulov ako PUBG Mobile a Fortnite.

Takáto iniciatíva je dobrá, no je otázne, prečo nové verzie neprináša priamo Qualcomm. Na druhú stranu, firma ich sprístupňuje výrobcom v pomerne čistej podobe, ktorá si vyžaduje len mierne úpravy pre konkrétne modely telefónov. Takto upravený súbor musia už iba vydať ako bežnú aktualizáciu aplikácie, čím obchádzajú tradičné veľké updaty telefónov. Aj preto je škoda, že sa aktualizácie grafických ovládačov zatiaľ chytilo iba Xiaomi. Uvidíme však, ako na tento krok zareagujú aj ďalší veľkí výrobcovia.

Nákupný poradca

Vybrali sme tie najlepšie mobilné telefóny od Xiaomi Redmi. Ak by ste si chceli kúpiť nový Samsung, pripravili sme pre vás výber Najlepšie Samsung mobily roka 2020. Veľký test smartfónov. V prípade, že hľadáte mobil na fotenie, navštíviť by ste mali Najlepšie fotomobily, ktoré si môžete kúpiť na paušál. V našej novej sekcii Nákupný poradca určite nájdete čo hľadáte.

30.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+