MojAndroid

Nové vlajkové smartfóny série Samsung Galaxy S22 sa dočkali aktualizácie softvéru, ktorú ocenia hlavne mobilní hráči. Informáciu priniesol portál SamMobile.

Game Booster už nebude spomaľovať hranie mobilných hier

Smartfóny Samsungu už roky využívajú aplikáciu Game Booster resp. službu Game Optimization Service (GOS). Tá beží na pozadí počas hry a bráni hrám využívať plný výkon CPU a GPU kvôli udržaniu teploty a výdrže batérie vášho telefónu. V sérii Galaxy S22 sa však zistilo, že to spomaľuje hry oveľa viac ako na predchádzajúcich vlajkových lodiach.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Juhokórejský výrobca preto vydáva opravu vo forme aktualizácie. Služba GOS bude aj naďalej optimalizovať výkon v hrách, aby sa zariadenie neprehrievalo, ale už by to nemalo viesť k ich spomaľovaniu. K dispozícii je aj možnosť alternatívneho nastavenia výkonu v sekcii Labs aplikácie Game Booster. Tú otvoríte potiahnutím spodnej obrazovky pri hraní hier.

Aktualizácia je už dostupná v Európe formou OTA pre všetky tri modely série – Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra. Jej číselné označenie je S90xxXXu1AVC6 a veľkosť 446,74 MB. Okrem zlepšenia výkonu v hrách by mala optimalizovať aj stabilitu aplikácie fotoaparátu.

Systém by vám dostupnosť aktualizácie mal oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Nemali by ste prehliadnuť:

Google v Rusku zablokoval platený obsah v Google Play aj YouTube

Zakladateľ Signalu opäť kritizuje Telegram. Obáva sa, že Rusko cez platformu získa prístup k údajom Ukrajincov

Rusi a Bielorusi si produkty od ESETu už nekúpia. Firma zastavila predaj

Ako je na tom konkurencia?

Činí sa aj konkurencia. Sedem rokov starý Fairphone 2 tento týždeň dostal aktualizáciu na Android 10. Spoločnosť Xiaomi zase priniesla systém Android 12 a nadstavbu MIUI 13 smartfónu POCO X3 Pro. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A Huawei nedávno aktualizovalo vlajkový smartfón Huawei P30 Pro z roku 2019.

Náš tip
Telegram prináša správcu sťahovania a ďalšie nové funkcie
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
13.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+