MojAndroid

Samsung ponúka pre svoje aktuálne modely možnosť nabíjania s výkonom 45 W. To je síce veľkou novinkou, no zároveň aj nie je. Výrobca sa s takýmto výkonom pohrával už pri smartfóne Galaxy Note 10+.

45 W alebo 25 W nabíjačka? Ktorá sa oplatí viac?

Adaptér s výkonom 45 W, ale ani žiadny iný, sa bohužiaľ v predajnom balení nenachádza. Je potrebné si ho dokúpiť zvlášť. Na oficiálnych stránkach Samsungu stojí 39,90 eur. Portál GSMArena porovnal rýchlosť nabíjania so starším 25 W adaptérom, ktorý je možné kúpiť už za cenu do 15 eur.

Výsledok prekvapil, no zároveň aj neprekvapil. Pripomíname, že maximálny nabíjací výkon samozrejme nie je dostupný po celú dobu nabíjania. Takto to nefunguje pri žiadnom inom smartfóne, ale ani elektromobile. Najvyšší nabíjací výkon zariadenie dosahuje pri nižších úrovniach nabitia batérie, potom sa nabíjanie spomaľuje.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Z čias spomínaného Samsungu Galaxy Note 10+ vieme, že so 45 W adaptérom sa síce nabil rýchlejšie, no nešlo o žiadny markantný rozdiel. Samsung už dlhšie chválime za to, že aj s 25 W nabíjačkami sa modely s 5000 mAh batériou dokážu nabiť z 0 na 100 % približne za hodinu. Nabíjací výkon je veľmi pekne rozdelený.

Mohlo by vás zaujímať:

🔥 Slovensko zaplavili nebezpečné SMS správy. Dávajte si pozor, môžete prísť o peniaze
🔥 Pozor na tento nebezpečný e-mail,  neklikajte naň!
🔥 Slovenský internet doslova praskal vo švíkoch, zaznamenali sme rekord

Poďme ale na porovnanie v prípade noviniek. 45 W nabíjanie je dostupné pre Galaxy S22 Ultra a Galaxy S22+. Základný Galaxy S22 s 3700 mAh batériou zostáva na maxime 25 W. Pre porovnanie nás budú zaujímať dve hodnoty. Čas, ktorý je potrebný na plné nabitie zariadenia a percento, na ktoré sa dokáže nabiť za pol hodinu nabíjania.

Časy nabíjania sa od seba veľmi nelíšia

Samsung Galaxy S22 Ultra sa so 45 W nabíjačkou za pol hodinu nabil na 60 %, pričom s 25 W nabíjačkou mal dokonca o jedno percento viac, čo je veľmi zvláštne. Galaxy S22+ mal za pol hodinu nabíjania 64 % so 45 W adaptérom a 62 % s 25 W.

nabitie za pol hodinu Samsung Galaxy S22
Po polhodine nabíjania | Zdroj: GSMArena.com

Pri pohľade na celkový čas nabíjania taktiež nebadáme takmer žiadne zmeny. Áno, 45 W adaptér bol síce o niečo rýchlejší, no rozdiel je len 5 minút pre Galaxy S22 Ultra a len minúta pre Galaxy S22+. Čo z toho vyplýva? Nevyhadzujte peniaze za výkonnejšiu nabíjačku. Mimochodom, nabitie z 0 na 100 % s 25 W nabíjačkou len za hodinu je skvelý výsledok.

cas nabijania samsung galaxy s22
Celkový čas nabíjania | Zdroj: GSMArena.com
Náš tip
Tento e-mail sa tvári ako zo služby Netflix, ide ale o podvod
22.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+