MojAndroid

Sociálne siete sa pomaly stávajú každodennou rutinou ľudí na celom svete. Určite sa každému z vás už stalo, že sa smartfón samovoľne odpojil od Wi-Fi siete aj niekoľkokrát za hodinu. Keďže v dnešnej dobe veľa ľudí rieši prácu a nákupy cez internet, takéto situácie môžu byť veľmi otravné a nepríjemné.

Čo môžem urobiť pre nápravu situácie?

1. Reštart smartfónu

Reštartovanie zariadenia dokáže vyriešiť mnoho problémov. Môžete tak reštartovať váš smartfón ešte predtým, ako vyskúšate ostatné tipy uvedené nižšie. Odpájanie od siete môže byť len dočasná porucha softvéru alebo hardvéru, a práve preto môže reštart zariadenia tento problém odstrániť. Ak sa Wi-Fi aj napriek tomu odpája, odporúčame prejsť na nižšie uvedené kroky.

2. Opätovné pripojenie na sieť

Portál Xiaomiui si pripravil ďalšie tipy na to, ako tento problém s odpájaním smartfónu od siete vyriešiť. Niekedy pomôže aj jednoduché odpojenie od Wi-Fi siete, od ktorej sa smartfón odpája. Na Android zariadeniach stačí postupovať podľa štyroch jednoduchých krokov.

  1. Otvorte nastavenia
  2. Kliknite na nastavenia Wi-Fi
  3. Otvorte si podrobné nastavenia siete
  4. Ťuknite na možnosť “Odstrániť sieť

Takýmto spôsobom váš telefón zabudne na danú sieť a vy sa na ňu môžete znovu pripojiť zadaním prihlasovacieho hesla. Aj takýto jednoduchý postup dokáže vyriešiť problémy s odpájaním od siete. Ak si nepamätáte vaše heslo, určite sa odporúčame pozrieť na spodnú stranu routera. Často ho nájdete práve tam.

3. Vymažte staré a zapamätané Wi-Fi siete

V prípade, že sa nachádzate v okolí viacerých routerov a sietí, systém Android je automaticky naprogramovaný tak, aby sa pripojil k Wi-Fi s najlepším a najsilnejším signálom. To môže byť nevýhodou pri dostupnosti viacerých silných signálov. Vtedy sa smartfón nevie rozhodnúť, ktorú zo sietí má zvoliť a môže sa stať, že medzi nimi bude chaoticky prepínať.

Tieto zapamätané uložené siete si dokážete vymazať prejdením do nastavení Wi-Fi a po otvorení ďalších nastavení sa vám v sekcii “Spravovať uložené siete” zobrazia všetky siete, ku ktorým sa smartfón historicky pripojil.

4. Sledujte intenzitu signálu z routera

Dosah internetovej siete súvisí aj s kvalitou signálu a routera. Niektoré Wi-Fi signály niekedy nedokážu pokryť celé domáce prostredie, a preto nás na to upozorňuje aj ukazovateľ intenzity signálu. Ten sa väčšinou nachádza na hornej lište displeja. Aj slabý Wi-Fi signál môže byť jedným z dôvodov, prečo sa smartfón od tejto siete často automaticky odpája.

Dôležitým faktorom pri dosahu signálu je aj jeho frekvencia. Siete s 2.4 GHz frekvenciou majú väčší dosah no ich rýchlosť je obmedzená. Modernejšie 5 GHz siete síce ponúkajú menší dosah ale ich rýchlosť je podstatne väčšia. Jednoduchým riešením pri probléme so slabou intenzitou signálu je kúpa extenderov, ktoré zosilňujú signály vysielané z routera.

5. Aktualizujte smartfón a router

Pri každej novej aktualizácií smartfónu nám výrobcovia okrem nových funkcií prinášajú aj opravy chýb a rôznych nedostatkov. Podobne to môže byť aj so systémom samotného routera. Moderné vysielače signálu už majú naprogramovanú automatickú aktualizáciu od výrobcov. No určite sa môže pri starších modeloch stať, že aktualizáciu bude potrebné urobiť manuálne.

Na každom routeri je postup na aktualizovanie špecifický, a preto odporúčame postupovať podľa návodu alebo poprípade kontaktovať prevádzkovateľa siete. Problémom môže byť aj zastaralý systém v smartfóne. Dostupnosť nových aktualizácií je možné skontrolovať prejdením do nastavení. V časti systému a systémových aktualizácií si jedným ťuknutím môžete skontrolovať všetky dostupné update-y.

6. Vypnite funkciu auto-switch

Táto funkcia sa nachádza v mnohých modeloch a značkách smartfónov. Umožňuje automatické prepínanie medzi Wi-Fi sieťami a mobilnými dátami na základe kvality a rýchlosti signálov. Aj táto funkcia môže spôsobovať nežiadúce prepínanie a odpájanie od Wi-Fi. Na jej vypnutie stačí postupovať podľa týchto jednoduchých krokov.

V nastaveniach siete sa vám po otvorení asistenta zobrazia dve možnosti ohľadom prepínania na mobilné dáta. Po ich zapnutí sa vám zobrazí aj upozornenie s potvrdením o prepnutí na dáta.

Pevne veríme, že jeden z týchto krokov vám pomohol opraviť problémy z nechceným odpájaním zariadenia od Wi-Fi siete. Ak poznáte ďalšie triky na to, ako tento problém opraviť, dajte nám o nich vedieť dole do komentárov pod tento článok. Ak by však problém pretrvával, odporúčame kontaktovať vášho poskytovateľa internetu.

Náš tip
MaliBot je nový bankový malvér, ktorý útočí na Androidy

7.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+