MojAndroid

Samsung sa približne od začiatku tohto roka začal profilovať ako najaktívnejší výrobca v oblasti zasielania aktualizácií. Ešte koncom minulého roka navyše prišiel so zásadami, ktoré stanovujú vybrané telefóny, ktoré budú dostávať až 4 roky bezpečnostných záplat a tri veľké aktualizácie operačného systému.

Nastolený trend nás veľmi teší a toto je jedna z tých vecí, ktoré by mohla od Samsungu okopírovať aj konkurencia. Kto iný zasiela aktualizácie na dvojročnú vlajkovú loď, ktorou Samung Galaxy S10 je, takto dopredu? Téme sa venuje Sammobile.

Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10 | Foto: Redakcia

Samsung Galaxy S10 získava aprílovú bezpečnostnú aktualizáciu

Tesne pred začiatkom nového mesiaca dostáva už dvojročná vlajková loď Samsungu aprílovú aktualizáciu. Takáto rýchlosť adaptácie nových aktualizácií pre staršie zariadenia je skutočne prekvapujúca.

Najnovšia aktualizácia má označenie G97xxXXU9FUCD a vychádza pre celú sériu smartfónov Galaxy S10 – teda aj pre S10e a S10+. Zatiaľ vychádza v Holandsku a Švajčiarsku, ale v najbližších dňoch snáď príde aj na zariadenia zakúpené u nás.

Okrem aprílovej bezpečnostnej záplaty prináša so sebou aj opravy nekritických chýb a vylepšenia stability systému. Oficiálny zoznam zniem však zatiaľ neexistuje.

Už tradične môžete jej dostupnosť kontrolovať prostredníctvom Nastavení – Softvérové aktualizácie.

Pozrite aj:

Konkurencia

Pri pohľade na rýchlosť aktualizácií Samsungu konkurencia poriadne zaostáva. Huawei aj napriek všetkému ostáva svojim zákazníkom verný a podporuje ich bezpečnostnými aktualizáciami. Najnovšie sa to týka Huaweiu Mate 40 Pro, aj keď len s februárovou aktualizáciou.

Poznáte výrobcu smartfónov Fairphone? Ten má v ponuke len zopár modelov, avšak stará sa o ne celkom slušne – Fairphone 2 z roku 2015 práve dostáva Android 9. Vzhľadom na to, že ide o výrobcu, ktorého hlavným cieľom je ekológia, je to slušný výsledok. Väčšina telefónov z roku 2015 sa nedočkala aktualizácie na Android 9 oficiálnou cestou.

Náš tip
Smart hodinky Samsung prídu s novým operačným systémom a možnosťou bezkontaktných platieb
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
31.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+