MojAndroid

Huawei Mate 40 Pro je najlepšie vybavený smartfón, aký nám tento výrobca predstavil. Zodpovedá tomu samozrejme aj jeho cena. Ide o takmer plnohodnotnú vlajkovú loď. Rozhodli sme sa pre slovíčko “takmer” z jasného dôvodu. Mnohým totiž chýbajú Google služby, o ktoré žiaľ smartfóny s logom tejto spoločnosti už dávnejšie prišli. Preto nás teší, že firma myslí aspoň na bezpečnostné aktualizácie, aj keď niektorí konkurenti ich vydávajú rýchlejšie.

Náš tip
Samsung Galaxy Watch3: Nové funkcie pre meranie spánku a chôdze

Huawei Mate 40 Pro ponúkne niekoľko malých noviniek

Bezpečnostná záplata bola aktualizovaná ešte z decembrovej z roku 2020 na novšiu, februárovú. Je nám jasné, že spoločnosť Huawei je trochu obmedzená, pokiaľ ide o vydávanie Android aktualizácií – aj preto tak špičkový model, akým Huawei Mate 40 Pro jednoznačne je, stále disponuje Androidom 10. Android 11 je teda ešte vecou budúcnosti. Na druhú stranu rozhodne poteší, že sa čínsky gigant v poslednom období posnažil na dodaní novšej verzie používateľskej nadstavby EMUI 11. Tú dostali už aj vlajkové modely, ako Huawei P40, spolu s P40 Pro.

Huawei Mate 40 Pro bezpečnostná aktualizácia
Krátky screenshot aktualizácie | Zdroj: Tomáš Kanálik

Zoznam zmien prináša informácie o prídavných novinkách a rozhodne stojí za zmienku.

Táto aktualizácia pridáva funkciu AI Voice a aplikáciu Mapy Petal.

AI Voice

Prináša funkciu AI Voice. Povedzte “Hey, Celia” alebo stlačte a podržte stlačené tlačidlo napájania na jednu sekundu na prebudenie hlasového asistenta a zadanie príkazu alebo položenie otázky. Poznámka: AI Voice je momentálne k dispozícii iba v niektorých krajinách a regiónoch.

Aplikácie

Pridáva aplikáciu Mapy Petal, ktorá vám poskytuje zisťovanie polohy vo vysokej kvalite, navigáciu a služby dopravných informácií v reálnom čase, vďaka čomu je cestovanie jednoduchšie a pohodlnejšie.

Zabezpečenie

Integrácia opráv zabezpečenia vydaných vo februári 2021 na zlepšenie zabezpečenia systému.

Aktualizácia vám osobné dáta nevymaže, no ako vždy, záloha dôležitých údajov je vždy rozumným rozhodnutím.

Huawei Mate 40 Pro bezpečnostná aktualizácia
Dlhý screenshot so zoznamom zmien | Zdroj: Tomáš Kanálik

Konkurencia ide na to s aktualizáciami softvéru pomerne svižne

Pokiaľ ide o konkurenciu, napríklad taký OnePlus už konečne spustil aktualizáciu na Android 11 i pre modelový rad OnePlus 7T. Čerstvejšej verzie operačného systému sa dočkal i smartfón strednej triedy OnePlus Nord. Veď už bolo aj načase.

Japonský gigant Sony spustil po na počiatku roka update pre svoje modely Xperia 10 IIXperia 5 II alebo Xperia 1 a 5. Xiaomi aktualizuje veľmi spoľahlivo, taktiež ako aj dcérska firma Redmi. Za zmienku práve stojí Redmi Note 9S. Nokia už istú dobu dozadu aktualizovala na Android 11 svoj prvý model Nokia 8.3 5G.

Náš tip
Xiaomi Mi Mix Fold oficiálne: 8,01″ AMOLED, štyri reproduktory a desktopový režim

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
31.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+