MojAndroid

Samsung Galaxy S10 je veľmi obľúbenou vlajkovou loďou z minulého roka. Keďže sa už dávnejšie dočkala svojho nástupcu Galaxy S20, takže cena predošlých modelov o čosi klesla na cene. Aj preto je modelový rad Samsung Galaxy S10 veľmi populárnym aj v tomto období.


Nemali by ste prehliadnuť:

Pokiaľ ste si niekedy prednedávnom kúpili niektorý smartfón Galaxy S10, určite vám odporúčame dokúpiť si k nemu nejaké príslušenstvo. Pokiaľ ho vlastníte aj dlhšie, taktiež by sa hodilo pozrieť po nejakom šikovnom gadgete. Tie sme pre vás vybrali v tomto článku.

Základné doplnky pre Samsung Galaxy S10:

Príslušenstvo pre Samsung Galaxy S10:

Ochranné obaly

Obal je súčasťou samotného balenia aj pri niektorých z nových smartfónov. Ten je však zväčša iba obyčajný plastový, s priehľadným pozadím. Pokiaľ by ste chceli niečo štýlovejšie pre svoj Samsung Galaxy S10, bude nutné zakúpiť si tento ochranný, respektíve štýlový prvok osobitne. Urobiť tak môžete u väčšiny z našich predajcov. Vybrať si môžete medzi krytom na zadnú stranu, no lepšou, avšak menej praktickou voľbou bude investícia do robustnejšieho “flipového púzdra”.

Výber štýlu potom ostáva už čisto na vás. Väčšina z nami vyberaných obalov sú dobre spracované a majú povrch, ktorý vo vašich rukách zaručí istotu držania. Súčasťou tohto výberu sú aj takzvané magnetické obaly, respektíve peňaženkové púzdra.

Peňaženkové puzdro pre Samsung Galaxy S10
FLEXI TPU kryt pre Samsung Galaxy S10 šedý
TOUGH Ochranný kryt na Samsung Galaxy S10
MOFI Ultratenký kryt pre Samsung Galaxy S10

LED View Cover

Keď už sme hovorilo o tých ochranných obaloch, aj u našich predajcov sa dajú nájsť niektoré zaujímavé kúsky. Jedným z nich je aj LED View Cover pre Samsung Galaxy S10, ktoré dokáže pekným a hlavne jednoduchým spôsobom zobraziť v bodoch na prednej strane obalu aktuálny čas.

Prakticky kopíruje funkciu Always-ON displeja, no zároveň chráni samotný telefón počas používania. Po zavretí obalu je ochránené celé zariadenie, vrátane displeja. Takáto prevencia je v niektorých prípadoch veľmi potrebná a radšej si priplaťte za nejaký obal, ako potom ľutovať rozbitie telefónu a následný servis.


 

Tvrdené sklá

Displej je určite jednou z tých najzákladnejších súčastí moderného smartfónu. Všetok obsah, informácie a všeobecne činnosti sú odohrávané práve na obrazovke. Tú je teda nutné vždy chrániť nielen pred rozbitím, ale aj pred menšími škrabancami a náznakmi opotrebovania. Nie je totiž pekný pohľad na telefón, ktorý vyzerá ako zopár ročný už po pár týždňoch. Najhoršie však je, keď známky používania dokážu narušiť pohľad na inak skutočne nádherný displej, ktorým Samsung Galaxy S10 disponuje.

Tento problém dokáže skvelo vyriešiť aplikácia tvrdeného skla alebo ochrannej fólie. To nielen že dokáže už existujúce škrabance čiastočne zakryť vďaka tekutému lepidlu na jeho spodnej strane, ale hlavne zamedzí vytvoreniu ďalších drobných a väčších trhlín. Tvrdené sklo síce nemá tak dobrú oleofóbnu vrstvu, ktorá by odpudzovala nečistoty a odtlačky prstov, no úprimne, radšej mať takúto menej pohľadnú prevenciu, ako po čase nepekne vyzerajúci samotný displej.

FULL BODY Ochranná fólia pre Samsung Galaxy S10
UV Temperované sklo pre Samsung Galaxy S10
3D NANO Tvrdené sklo pre Samsung Galaxy S10

Kryty na Samsung Galaxy S10

FLEXI TPU kryt Samsung Galaxy S10 čierny
SHOCK Odolný kryt Samsung Galaxy S10 zelený
Kryt s vlastnou fotkou Samsung Galaxy S10

Peňaženkový kryt na Samsung Galaxy S10

DUX Peňaženkový obal Samsung Galaxy S10 čierny
ART Peňaženkový obal Samsung Galaxy S10 LOVE
ART Peňaženkový obal Samsung Galaxy S10 FLOWER hnedý

Silikónový obal na Samsung Galaxy S10

RUBBER Silikónový obal Samsung Galaxy S10 červený
ART Silikónový kryt Samsung Galaxy S10 PAINTING
Silikónový kryt Samsung Galaxy S10 DOUGHNUT

Káble pre Samsung Galaxy S10

Výrobcovia zvyknú do balenia pridať aspoň základný kábel, ktorý postačuje na väčšinu úkonov. Mať zálohu navyše však nie je na škodu. Jeden si napríklad necháte doma, druhý nosíte v taške so sebou do práce. Nič vás potom neprekvapí. S takouto filozofiou si môžete kúpiť aj kábel pre Samsungu Galaxy S10.

BASEUS ZINC Magnetický kábel USB-C
BASEUS CAFULE 40W dátový kábel USB-C
DUX K-ONE USB kábel USB-C

 

Pamäťová karta

Modelový rad Samsung Galaxy S10 našťastie stále podporuje rozširovanie pamäte o microSD kartu, takže aj tie môžete do výberu príslušenstva zaradiť. 64 GB bude v dnešnej dobe určite dostatok, no niektorým postačí aj menej.

Tí náročnejší, ktorí chcú mať všetky veci a média vždy pri sebe v telefóne samozrejme siahnu po vyššej kapacite. To však v prípade, že sa rozhodli pre variant smartfónu s menším úložným priestorom. Výber kapacity pamäťovej karty zostane na vás.

Samsung PRO Endurance microSDXC 64GB
Kingston Canvas Go Plus MicroSDXC 64GB
SanDisk Extreme MicroSDXC 128GB

Nabíjačky

Táto sekcia je určená najmä pre tých, ktorým pribalená nabíjačka nestačí, respektíve by potrebovali novú, alebo tú s rýchlym nabíjaním. Taktiež si môžete všimnúť, že sme nezabudli ani na bezdrôtovú nabíjačku, ktorú vám Samsung v balení nedoručí. Dokúpiť si ju však môžete osobitne.

Xiaomi Mi Bezdrôtová nabíjačka 20W (Fast Charge) biela
BASEUS SIMPLE Bezdrôtová nabíjačka 10W biela
BASEUS DUAL 10W QI Bezdrôtová nabíjačka pre 2 zariadenia biela

Extra nabíjačka nie je nikdy na škodu. Jednak sa hodí pri cestovaní, no dobre poslúži aj ako rezerva. Pre svoj Samsung Galaxy S10 si ju môžete zakúpiť za skutočne príjemnú sumu. K niektorým modelom dokonca získate rovno aj tak veľmi potrebný USB-C kábel.

PRODA LINSHY PD-A22 Sieťová nabíjačka
BASEUS MINI DUAL-U Sieťová nabíjačka
BASEUS Sieťová nabíjačka QUICKCHARGE 3.0

Powerbanka

Aj napriek tomu, že na trhu je dostupných hneď niekoľko externých nabíjačiek, rozhodli sme sa pre vás vybrať nejakú od Samsungu. Táto má kapacitu vcelku úctyhodných 10 000 mAh, podporuje rýchle nabíjanie a dokonca disponuje štandardom bezdrôtového nabíjania. To síce nie je úplne najrýchlejšie, no podstatné je, že bude plne fungovať. Samozrejme, že ak hľadáte powebanku pre Samsung Galaxy S10, siahnuť môžete aj po známych modeloch ako Xiaomi.

Xiaomi Powerbank

 


Držiak do auta

Pre tých, ktorí mnoho cestujú, sa určite hodí aj taká vecička, akou je držiak do auta. Vďaka tomuto gadgetu môžete používať navigáciu na smartfóne, ktorú môžete mať na očiach prakticky celú cestu. Držiak sa jednoduchým spôsobom dá nalepiť na čelné sklo vozidla. Na to, aby držiak dobre poslúžil, nemusí hneď pochádzať od spoločnosti Samsung.

BASEUS OSCULUM Držiak do auta čierny
BASEUS GRAVITY Držiak do auta s bezdrôtovým nabíjaním strieborný