MojAndroid

Samsung Galaxy S10 je veľmi obľúbenou vlajkovou loďou z minulého roka. Keďže sa už dávnejšie dočkala svojho nástupcu Galaxy S20, takže cena predošlých modelov o čosi klesla na cene. Aj preto je modelový rad Samsung Galaxy S10 veľmi populárnym aj v tomto období. Pokiaľ ste si niekedy prednedávnom kúpili niektorý smartfón Galaxy S10, určite vám odporúčame dokúpiť si k nemu nejaké príslušenstvo. Pokiaľ ho vlastníte aj dlhšie, taktiež by sa hodilo pozrieť po nejakom šikovnom gadgete. Tie sme pre vás vybrali v tomto článku.

Ochranné obaly

Obal je súčasťou samotného balenia aj pri niektorých z nových smartfónov. Ten je však zväčša iba obyčajný plastový, s priehľadným pozadím. Pokiaľ by ste chceli niečo štýlovejšie, bude nutné zakúpiť si tento ochranný, respektíve štýlový prvok osobitne. Urobiť tak môžte u väčšiny z našich predajcov. Vybrať si môžete medzi krytom na zadnú stranu, no lepšou, avšak menej praktickou voľbou bude investícia do robustnejšieho “flipového” púzdra. Výber štýlu potom ostáva už čisto na vás. Väčšina z nami vyberaných obalov sú dobre spracované a majú povrch, ktorý vo vašich rukách zaručí istotu držania. Súčasťou tohto výberu sú aj takzvané magnetické obaly, respektíve peňaženkové púzdra.

alza affiliate Samsung Galaxy S10+ Silicone Cover
alza affiliate Ochranný kryt Spigen Neo Hybrid Gunmetal
alza affiliate Tvrdé flipové puzdro Clear View Cover

obal andreashop

Tenký kryt PRISM SERIES TPU
Ochranný kryt FLEXI TPU
Ochranný kryt SHOCKPROOF
LITCHI Peňaženkové puzdro

obal vsetkonamobil

andreashop affiliate Otvárateľné flipové púzdro Clear View
andreashop affiliate Knižkové púzdro v zlatom prevedení

LED View Cover

Keď už sme hovorilo o tých ochranných obaloch, aj u našich predajcov sa dajú nájsť niektoré zaujímavé kúsky. Jedným z nich je aj LED View Cover, ktoré dokáže pekným a hlavne jednoduchým spôsobom zobraziť v bodoch na prednej strane obalu aktuálny čas. Prakticky kopíruje funkciu Always-ON displeja, no zároveň chráni samotný telefón počas používania. Po zavretí obalu je ochránené celé zariadenie, vrátane displeja. Takáto prevencia je v niektorých prípadoch veľmi potrebná a radšej si priplatte za nejaký obal, ako potom ľutovať rozbitie telefónu a následný servis.

led view andreashop

Heureka SAMSUNG LED View Flipové pouzdro
alza affiliate Samsung Galaxy S10+ LED View Cover
andreashop affiliate Samsung Galaxy S10+ LED View Puzdro čierne

Tvrdené sklá

Displej je určite jednou z tých najzákladnejších súčastí moderného smartfónu. Všetok obsah, informácie a všeobecne činnosti sú odohrávané práve na obrazovke. Tú je teda nutné vždy chrániť nielen pred rozbitím, ale aj pred menšími škriabancami a náznakmi opotrebovania. Nie je totiž pekný pohľad na telefón, ktorý vyzerá ako zopár ročný už po pár týždňoch. Najhoršie však je, keď známky používania dokážu narušiť pohľad na inak skutočne nádherný displej, ktorým Samsung Galaxy S10+ disponuje.

sklo tpd

Tento problém dokáže skvelo vyriešiť aplikácia tvrdeného skla. To nielen že dokáže už existujúce škriabance čiastočne zakryť vďaka tekutému lepidlu na jeho spodnej strane, ale hlavne zamedzí vytvoreniu ďalších drobných a väčších trhlín. Tvrdené sklo síce nemá tak dobrú oleofóbnu vrstvu, ktorá by odpudzovala nečistoty a odtlačky prstov, no úprimne, radšej mať takúto menej pohľadnú prevenciu, ako po čase nepekne vyzerajúci samotný displej.

Heureka ScreenShield ochrana displeje
3D Tvrdené sklo Samsung Galaxy S10 Plus
CellularLine Ochranná fólia displeja
andreashop affiliate 4D Full Glass ochranné tvrdené sklo SBS

Pamäťová karta

Modelový rad Samsung Galaxy S10+ našťastie stále podporuje rozširovanie pamäte o microSD kartu, takže aj tie môžete do výberu príslušenstva zaradiť. 64 GB bude v dnešnej dobe určite dostatok, no niektorým postačí aj menej. Tí náročnejší, ktorí chcú mať všetky veci a média vždy pri sebe v telefóne samozrejme siahnu po vyššej kapacite. To však v prípade, že sa rozhodli pre variant smartfónu s menším úložným priestorom. Výber kapacity tak na záver opäť zostane na vás.

Heureka Samsung microSDXC 128GB
alza affiliate Samsung microSDXC 64 GB EVO Plus
Kingston Canvas React MicroSDXC 64GB

Nabíjačky

Táto sekcia je určená najmä pre tých, ktorým pribalená nabíjačka nestačí, respektíve by potrebovali novú, alebo tú s rýchlym nabíjaním. Taktiež si môžete všimnúť, že sme nezabudli ani na bezdrôtovú nabíjačku, ktorú vám Samsung v balení nedoručí. Dokúpiť si ju však môžete osobitne.

alza affiliate Nabíjačka 10W/2A + kábel micro USB
alza affiliate Samsung Nabíjačka, rýchlonabíjanie 45 W
alza affiliate Samsung Wireless Charger Stand Qi

Powerbanka

Aj napriek tomu, že na trhu je dostupných hneď niekoľko externých nabíjačiek, rozhodli sme sa pre vás vybrať nejakú od Samsungu. Táto má kapacitu vcelku úctyhodných 10 000 mAh, podporuje rýchle nabíjanie a dokonca disponuje štandardom bezdrôtového nabíjania. To síce nie je úplne najrýchlejšie, no podstatné je, že bude plne fungovať.

Heureka Power Bank pre mobilné telefóny, 10000 mAh
alza affiliate Power Bank pre mobilné telefóny, 10000 mAh

Držiak do auta

Pre tých, ktorí mnoho cestujú, sa určite hodí aj taká vecička, akou je držiak do auta. Vďaka tomuto gadgetu môžete používať navigáciu na smartfóne, ktorú môžete mať na očiach prakticky celú cestu. Držiak sa jednoduchým spôsobom dá nalepiť na čelné sklo vozidla. Tento držiak pochádza od spoločnosti Samsung, takže nepochybujeme, že tu bude správne pasovať aj váš model.

Heureka Držiak iOttie Easy One Touch 4
alza affiliate Držiak na mobil uchytenie na palubnú dosku a na sklo
hej sk affiliate Držiak na mobil CellularLine Pilot Flexi
hej sk affiliate Držiak na mobil CellularLine Pilot View

Nabíjačka do auta

Keď sa už rozhodnete kúpiť nejaký ten držiak do auta, určite by ste nemali zabudnúť ani na autonabíjačku. Opäť sme pre vás našli tú z logom Samsungu, aby vám ladila s telefónom.

Heureka Nabíjačka Samsung EP-LN920CBE
alza affiliate Duálna autonabíjačka s podporou rýchleho nabíjania (15 W)

Reproduktor

Pre poriadnu párty je potrebný nejaký ten bezdrôtový reproduktor, ku ktorému sa dokáže pomocou Bluetooth pripojiť hocikto. Vybrali sme tak starý známy JBL Flip 5, ktorý nijako neurazí. Má kvalitný, mohutný zvuk, dobrú výdrž na batériu, štýlový vzhľad a navyše, zobrať si ho so sebou môžete hocikam.

Heureka JBL Flip 5
alza affiliate JBL Flip 5
hej sk affiliate JBL Flip 5

Fitnáramok a inteligentné hodinky

V dnešnej dobe majú niektorí používatelia okrem telefónu už aj fitnáramok, alebo inteligentné hodinky. Tie sú na trhu dostupné z dielní mnohých výrobcov, no pravá fanúšici značky sa zrejme budú držať toho svojho. Preto tu zaraďujeme obľúbený, lacný náramok Samsung Galaxy Fit e, spolu so smart hodinkami Samsung Galaxy Watch 46 mm a Samsung Galaxy Watch Active 2 44 mm.

Heureka Samsung Galaxy Fit e
alza affiliate Samsung Galaxy Fit e
hej sk affiliate