MojAndroid

A máme tu posledný deň v roku 2022, ktorý nebol ľahký. Pandémiu koronavírusu nahradila vojna na Ukrajine či rekordná inflácia. Technologický svet ale nikdy nespí a v uplynulom roku sa toho udialo naozaj veľa. A práve teraz je ten čas, kedy sa môžeme ohliadnuť za rokom 2022, ktorý sme spoločne prežili s portálom MôjAndroid.sk.

Aké témy vás, našich čitateľov zaujímali najviac? Ktoré sú úplne TOP články publikované na našom webe v roku 2022? Toto je rebríček toho najlepšieho a najzaujímavejšieho.

Nebezpečná aplikácia, ktorá kradne prihlasovacie údaje do internet bankingu

Témam bezpečnosti sa venujeme pomerne často, pretože kybernetickí podvodníci nikdy nespia. Najviac vás zaujala práve škodlivá aplikácia, ktorá kradla prihlasovacie údaje od internet bankingu. Tá sa našťastie už v obchode Google Play nenachádza, takže môžete byť pokojní. V čase, kedy bola najaktívnejšia, zaznamenala viac ako 50-tisíc inštalácií.

Ďalšie zaujímavé články o podvodoch, ktorým sme sa venovali:

Aplikácia mala názov Fast Cleaner a prvýkrát sa v obchode Google Play objavila koncom januára tohto roka. Vo februári už bola odstránená. Tvárila sa ako užitočný čistič smartfónu, ktorý vám mal pomôcť zlepšiť výkon zariadenia a predĺžiť výdrž batérie.

Aplikácie, ktoré najviac vybíjajú batériu Android telefónu

V tomto článku sme sa venovali aplikáciám, ktoré môžu za slabšiu výdrž vášho telefónu. Vysvetlili sme si, čo najviac vplýva na výdrž smartfónu a povenovali sme sa aj tomu, ako správne nabíjať. V článku tiež nájdete stovku svetovo najpoužívanejších batérií a ich vplyv na výdrž batérie. Medzi tie najhoršie patrí Fitbit, Facebook, Skype, Uber či WhatsApp alebo Instagram.

xiaomi 12 nabijacka
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Výdrž batérie sme riešili aj v ďalšom článku, ktorý sa volal  Slabá výdrž Android smartfónu? Dôvodom môže byť táto obľúbená aplikácia. Problém spôsoboovala aplikácia Google Správy, ktorá obsahovala chybu. Nechávala na pozadí spustenú aplikáciu fotoaparátu, čo spôsobovalo nielen slabú výdrž na jedno nabitie, ale aj celkové prehrievanie smartfónu.

Ukradnuté peniaze na Hlavnej stanici v Bratislave

Tento článok, ktorý sme publikovali len nedávno, vzbudil vlnu neistoty o bezpečnosť bezkontaktných mobilných platieb. Zlodej s najväčšou pravdepodobnosťou na železničnej stanici použil zariadenie terminálového typu na odcudzenie menšej čiastky peňazí s využitím rozsvieteného Android smartfónu obete. Detaily nájdete v článku, v ktorom sme sa na takúto situáciu opýtali aj slovenskej polície a našich bánk.

Zvyšovanie cien mobilných operátorov

Vysoká miera inflácie a zvýšené prevádzkové náklady dohnali slovenských mobilných operátorov k zvyšovaniu cien za ponúkané služby. Nielen mobilné, ale aj internetové či TV služby. V rámci týchto informácií sme publikovali sériu článkov, ktoré obsahovali konkrétne dáta a navyšovanie cien:

Okamžité platby ako téma číslo 1 v bankovom sektore

Okamžité medzibankové prevody boli na Slovensku spustené 1.2.2022. Už na začiatku sa do nich zapojili 4 slovenské banky – SLSP, VÚB, Tatra banka a Raiifeisen.

platobná karta
Zdroj: Pixabay.com

Prevody medzi týmito bankami trvajú len pár sekúnd, nech sú zrealizované kedykoľvek. V článku sme sa opýtali aj zástupcov ostatných slovenských bánk či a kedy plánujú implementovať túto skvelú novinku.

Najočakávanejší smartfón: Samsung Galaxy S23

Medzi najčítanejšie články sa dostal aj špeciálny článok o sérii Samsung Galaxy S23, ktorá ešte nebola predstavená. Je to dôkazom toho, že čitatelia majú o nepredstavené produkty záujem. Konkrétne tento článok je písaný časovo chronologicky a postupne doň dopĺňame všetky informácie, ktoré sa objavia. Po jeho prečítaní získate kompletný prehľad toho, čo vieme zo všetkých dostupných únikov.

Na záver nám nezostáva nič iné, len zaželať vám, aby rok 2023 bol lepší ako ten, ktorý onedlho skončí. Nazdravie!

31.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+