MojAndroid

O2 Digitálny bonus sa znižuje. Dôvodom je pokračujúci rast cien v slovenskej ekonomike a skokový rast nákladov na energie, ktoré sú nevyhnutné na prevádzku mobilných sietí.

Operátor O2 v máji minulého roka zvýšil ceny služieb o 2 eurá mesačne. Zákazníci sa tomuto zvýšeniu mohli vyhnúť tým, že si aktivovali Digitálny bonus, ktorý bol vo výške 2 eur. To znamená, že sa ich zvýšenie cien nedotklo. Digitalizácia prináša väčšie pohodlie, zjednodušenie úkonov a má aj svojho ekologického ducha. Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali v článku O2 Digitálny bonus: Zákazníkov odmení za digitálne správanie.

Bonus sa znižuje z 2 € na 1 €

Operátor teraz prostredníctvom tlačovej správy oznámil, že upravuje výšku digitálneho bonusu na 1 €. To znamená, že tí, ktorí ho využívajú, budú odteraz za svoje faktúry platiť o euro viac. Pre tých, ktorí digitálny bonus nevyužívajú, sa nemení nič.

O2 digitálny bonus
O2 digitálny bonus | Zdroj: O2

„Zákazníci O2 si od leta 2020 mohli znižovať výšku svojich faktúr o 2 eurá bez ohľadu na to, v akej cenovej hladine svoje služby využívali. K takémuto zníženiu faktúr slúži Digitálny bonus, ktorý zákazníkov motivoval k digitálnemu správaniu. Sme nesmierne radi, že sme aj takouto formou odmeny posilnili vnímanie výhod ekologického správania u našich zákazníkov a tiež poukázali na výhody digitálnej doby, v ktorej už nie sme nútení vytvárať z našich domovov sklady cenníkov, či účtovných dokladov. Týmto krokom sme tiež ako firma ušetrili množstvo papiera, ktoré sme si so zákazníkmi pravidelne vymieňali. Zároveň si však uvedomujeme, že výhody digitálnosti spojené s ušetrením jednej zložky nákladov nemôžu plne nahradiť rast cien tovarov a služieb na Slovensku, ktorého sme za posledné roky svedkami. Ten sa odráža napríklad aj v dramatickom náraste cien energií, ktoré sú nevyhnutné pre fungovanie mobilných sietí a tvoria významnú časť nákladov operátora. Na to, aby sme mohli nielen zachovať kvalitu poskytovaných služieb, ale aj ich ďalší kvalitatívny vývoj, museli sme výšku Digitálneho bonusu znížiť. Tou dobrou správou je, že zákazníkov budeme aj naďalej motivovať k digitálnemu a ekologickému správaniu a Digitálny bonus  sme sa rozhodli aj naďalej zachovať,“

Igor Tóth, generálny riaditeľ O2

O2 Digitálny bonus sa mení

Stále platí, že Digitálny bonus budú môcť využívať všetci zákazníci, ktorí splnia tri predpoklady digitálneho správania:

  1. aktivujú si elektronickú (digitálnu) formu faktúry (bez jej zasielania poštou v papierovej podobe)
  2. budú faktúry uhrádzať digitálne (inkasom, bankovým prevodom, cez aplikáciu alebo web Moje O2
  3. aktivujú si Digitálny box, schránku všetkých užitočných dokumentov v aplikácii Moje O2 alebo vo webovej verzii Moje O2

Všetky tieto tri služby sú bezplatné. Úprava výšky digitálneho bonusu sa prejaví postupne podľa zúčtovacieho obdobia konkrétneho zákazníka, najskôr však v zúčtovacom období od 22. februára, pričom zákazníci zaznamenajú rozdiel vo faktúrach prichádzajúcich koncom marca a v priebehu apríla.

Ak máte zúčtovacie obdobie Zmena Digitálneho bousu nastane Zvýšená faktúra o 1 € vám príde
od 22. do 21. dňa v mesiaci 22.2.2022 po 21.3.2022
od 1. do 30. – 31- dňa v mesiaci 1.3.2022 po 31.3.2022
od 8. do 7. dňa v mesiaci 8.3.2022 po 7.4.2022
Náš tip
O2 pokrylo ďalšie oblasti 4G signálom. Operátor splnil sľuby, ku ktorým sa zaviazal

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+