MojAndroid

Mobilný operátor Orange od 18. augusta 2022 upraví objemy dát, rýchlosti a aj ceny väčšiny mobilných paušálov. Ceny sa zdvihnú o 1 až 3 eurá mesačne. Reaguje tak na zvyšovanie svojich prevádzkových nákladov.

Nonstop dátové balíky skončia

Orange od dnešného dňa ukončuje predaj Nonstop dátových balíkov ako doplnkovej platenej služby. Od 18.augusta túto platenú doplnkovú službu nahradí novými dátovými balíkmi. Nonstop dátové balíky, ktoré sú automatickou súčasťou Go Safe paušálov, budú od rovnakého dátumu  zrušené. Dôvod? Podľa rozhodnutí európskych regulačných orgánov nie sú Nonstop dátové balíky v súlade s princípmi sieťovej neutrality v EÚ.

Existujúcim zákazníkom, ktorí využívali niektorý z Nonstop dátových balíkov ako platenú doplnkovú službu, nahradí Orange Nonstop dátový balík relevantným z nových dátových balíkov za nezmenenú cenu. Výhodou nových dátových balíkov je, že dáta v nich obsiahnuté môže zákazník použiť na surfovanie kdekoľvek a nielen na stanovený účel ako doteraz.

Ceny dátových balíkov | Zdroj: Orange

Výdavky za služby si môže zákazník každý mesiac znížiť vo forme tzv. Digitálnej odmeny v rámci ochrany životného prostredia a podpory digitalizácie. Za aktiváciu a používanie elektronickej faktúry spolu s pravidelnou digitálnou platbou odmení Orange zákazníka každý mesiac sumou 1 euro. O túto sumu sa mu zníži mesačný poplatok za paušál. Digitálnou platbou sa rozumie automatická alebo jednorazová platba.

Vyššie ceny Go Safe paušálov zmierni vyšší objem dát a rýchlosti

Cena mobilných paušálov Go Safe sa od 18. augusta 2022 zvýši o 23 eurá, pričom zákazník si vďaka Digitálnej odmene túto cenu môže každý mesiac znížiť o 1 euro. V paušáloch s nonstop volaniami budú po novom volania zo SR do EÚ (Zóna 1) spoplatnené sumou 0,03 eura za minútu. V najnižších paušáloch, ktoré neobsahujú nekonečné volania v rámci Slovenska, sa cena hovoru mení z 10 centov na 12 centov za minútu.

Go Safe paušály po novom ponúknu vyšší objem voľných dát a niektoré z paušálov aj vyššie rýchlosti po ich prečerpaní. Príkladom je obľúbený paušál Go Safe Extra bude namiesto doterajších 15 GB obsahovať až 18 GB voľných dát a prenosová rýchlosť po ich prečerpaní sa zvýši zo 128 kb/s až na 1 Mb/s.

Novinkou je tiež, že paušál Go Yoxo mení názov na Go Safe Yoxo – jeho cenníková cena sa zvýši o dve eurá (s Digitálnou odmenou o euro), avšak ponúkne viac než trojnásobok voľných dát ako doteraz (17 GB namiesto 5 GB) a Orange do neho pridal aj neobmedzené pripojenie po ich prečerpaní, a to rýchlosťou 128 kb/s. Zákazník s Go Safe Yoxo si po novom bude môcť k paušálu bezplatne aktivovať aj službu Online ochrana.

V ponuke paušálov končí paušál Go Safe Data Premium. Jeho zákazníci budú automaticky prevedení na paušál Go Safe Extra. Zákazníci tak s paušálom Go Safe Extra získajú za rovnakú cenu okrem štedrého dátového objemu automaticky aj neobmedzené volania v rámci SR. Ceny jednotlivých paušálov Go Safe môžete vidieť nižšie.

Cenník Go Safe paušálov aj s Digitálnou odmenou | Zdroj: Orange
Náš tip
Nový Qualcomm čip pre smart hodinky zaručí dlhšiu výdrž
15.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+