MojAndroid

Telekomunikačný operátor SWAN prostredníctvom tlačovej správy informoval o zmenách podmienok fixných a mobilných služieb, ktoré nadobudnú platnosť 1. apríla 2022. Operátor síce zvýšil rýchlosti pevného internetu a vylepšil aj ďalšie služby, no zákazníci budú platiť viac.

Pevný internet a TV budú drahšie

Rezidenční zákazníci budú od 1.4.2022 platiť o jedno euro vyšší poplatok za pevný internet a poplatok za TV služby sa zvýši o 2 eurá. Zvýšenie cien operátor čiastočne kompenzuje vyššími rýchlosťami. Navýši sa nielen rýchlosť downloadu, ale aj uploadu. V prípade fixného LTE internetu SWAN zvyšuje limit pre prenos dát plnou rýchlosťou zo súčasných 150 GB na 250 GB týždenne.

Služba Optický internet Maximálna rýchlosť sťahovania/odosielania dát v Mb/s do 31.3.2022 Maximálna rýchlosť sťahovania/odosielania dát v Mb/s od 1.4.2022
S 50/5 50/10
M 300/30

70/7

400/40

80/20

L 600/60

100/10

800/80

100/30

XL 1000/100 1000/200

Do portfólia zároveň od prvého apríla pribudne aj niekoľko nových TV kanálov, vrátane dvoch spravodajských staníc CNBC HD a SKYNEWS.

Služba Počet nových TV kanálov
S 1
M 2
L 4
XL 2

Ceny paušálov 4ka nemení, zmení sa cena za minútu volania a SMS

Pôvodná cena, čiže 4 centy za minútu a 4 centy za SMS správu sa teraz zvyšuje na 5 centov. Jednotková cena dát sa nemení, zostáva na úrovni 0,01 eur. Ak využívate paušál od 4ky, nemusíte sa obávať. Ceny paušálov SLOBODA či dátových balíkov totiž zostávajú nezmenené.

„Uvedomujeme si, že zvyšovanie cien nie je pre nikoho príjemné a záleží nám, aby sa zákazníci cítili komfortne, preto zároveň prinášame vylepšenie vybraných služieb internetu a televízie, ktoré získajú zákazníci automaticky od 1.4.2022. Dôvodom na zvýšenie cien telekomunikačných služieb je rast našich nákladov v súvislosti so zvýšením cien energie, s neustále rastúcimi cenami za vysielacie práva televíznych kanálov domácich i zahraničných vysielacích spoločností, s rastúcou mierou inflácie, ale aj so zvyšujúcimi sa nákladmi spojenými s výstavbou a modernizáciou siete.“

Marek Jánošík, vedúci oddelenia produktu a propozícií SWAN

Ceny zvýšili aj ostatní

Ako prvý oznámil zvyšovanie cien jeden z najväčších poskytovateľov internetu – UPC. Viac nebudú platiť všetci zákazníci, závisí to od toho, akú kampaň využívajú. Platiť budú o 1 € alebo 2 € viac. Operátor O2 znížil výšku digitálneho bonusu na 1 euro (oproti pôvodným 2 €). Orange navýšil ceny paušálov, no zároveň zákazníkom ponúkol viac dát. Podobne, ako to robí 4ka. Telekom donedávna ceny nenavyšoval, zákazníci prišli o doplnkovú službu EÚ Nonstop. Avšak nakoniec aj tento operátor oznámil zdražovanie.

Náš tip
Organizátori MWC 2022 nesúhlasia s inváziou na Ukrajinu. Rušia ruský pavilón

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+