MojAndroid

Spoločnosť DIGI Slovakia, ktorá poskytuje satelitnú televíziu a internet, na svojich oficiálnych stránkach upozornila na podvodné emaily v jej mene. Vysvetlila aj, ako ich rozpoznať.

Podvodné emaily s logom známej spoločnosti ľahko obalamutia obeť

Podvody v menej známych spoločnosti nie sú na internete ničím neobvyklým. Podvodníci vďaka tomu dokážu získať dôveru obete, čím ju ľahšie okradnú.

V tomto prípade podvodník používa grafické prvky spoločnosti DIGI Slovakia a od obetí požaduje otvorenie prílohy, ktorá je súčasťou zaslaného emailu. Príloha však môže obsahovať škodlivý kód, ktorý môže slúžiť odcudzeniu osobných údajov a financií.

Ako rozpoznať podvodný email v menej spoločnosti DIGI Slovakia?

Spoločnosť DIGI Slovakia upozorňuje,  nikdy neposiela faktúry ani iné dokumenty v ktorých nie je viditeľné meno adresáta (napr. je vyhviezdičkované). Všetky zasielané podklady vždy obsahujú meno aj číslo zmluvy zákazníka (variabilný symbol). Ak by sa  tento údaj na dokumente nenachádzal alebo bol chybný, tak v žiadnom prípade neotvárajte prílohy, ktoré sú súčasťou e-mailu.

Falošná faktúra v menej spoločnosti DIGI Slovakia | Zdroj: digislovakia.sk

Dokumenty od spoločnosti nie sú nikdy zasielané vo formáte .zip, .rar, .exe alebo inom formáte ako .pdf. Prílohy sú vždy zasielané len vo formáte .pdf, pričom názov prílohy je vo formáte: číslo zmluvy (variabliný symbol)_esigned.pdf. Odkazy na Internet Banking niektorej z bánk musia mať adresu web stránky uvedenú s https://, čo značí, že stránke je zabezpečená.

Faktúry si podľa spoločnosti môžete skontrolovať aj vo vašom e-konte, prípadne môžete kontaktovať zákaznícku linku 0850 211 112. V prípade, ak máte pocit, že ste sa stali obeťou podvodu a došlo k odcudzeniu osobných údajov, tak okamžite kontaktujte vašu banku a Políciu SR.

Náš tip
4ka Android Code 2022: Vyberte najlepšie slovenské aplikácie a vyhrajte Google Pixel 7
22.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+