MojAndroid

Spoločnosť Qualcomm nedávno predstavila vylepšenú technológiu nabíjania smartfónu. Ide o Quick Charge 3 Plus, ktorá má zaručiť rýchlejšie nabíjanie a nižšiu cenu  budúcich smartfónoch so systémom Android.

Qualcomm Quick Charge 3 Plus nabije smartfón až o 35 percent rýchlejšie

Aj keď je nová technológia špecifikovaná ako dostupnejšia forma rýchleho nabíjania, stále ponúka to, na čo sme u Quick Charge zvyknutí. Spoločnosť tvrdí, že úplne vybitú batériu dokáže nabiť na 50 % za približne 15 minút. To je až o 35 percent rýchlejšie nabíjanie, ako pri predchádzajúcich verziách tejto technológie. Quick Charge 3 Plus by taktiež mala ponúknuť aj nižšiu teplotu pri nabíjaní až o 9 stupňov Celzia. Čo sa týka výkonu, ide o rýchle, 60 W, 3 A nabíjanie pri napätí 20 V.

qualcomm quick charge

Táto technológia bude podporovať klasické USB – A na USB – C káble. To, čo ju robí lacnejšou v porovnaní s Qualcomm Quick Charge 4 Plus je podpora pre USB – A konektor, ktorý je podstatne lacnejší ako konektory podporujúce Quick Charge 4 Plus.

Ktoré zariadenia budú podporované?

Jediným zariadením, ktoré podporuje Quick Charge 3 Plus a Quick Charge 4 Plus je Xiaomi Mi 10 Lite Zoom. Quick Charge 3 Plus by mali ďalej podporovať všetky zariadenia s čipsetom Snapdragon 765 a 765G. Technológia je kompatibilná aj so zariadeniami používajúcimi jej staršiu verziu.

qualcomm snapdragon

Podľa informácií na portáli AndroidAuthority.com sa spoločnosť k novej technológii vyjadrila takto:

„Aj keď sa dôraz kladie vždy na vysoký výkon a bezpečnosť, cieľom je vždy sprístupniť technológie čo najširšie, pre konzistentnú používateľskú skúsenosť. Quick Charge 3 Plus a Quick Charge 4/4 Plus umožňujú všetky rôzne implementácie nabíjania v smartfóne, čo ich robí vhodnými pre všetkých zákazníkov.” 

Nákupný poradca

Rozmýšľate nad kúpou nového smartfónu a je pre vás kľúčová výdrž batérie? V našej novej sekcii Nákupný poradca sme vybrali TOP smartfóny, ktoré ponúkajú najdlhšiu výdrž.

Náš tip
Qualcomm Snapdragon X60: Nová generácia 5G modemu oficiálne
28.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+