MojAndroid

Americká spoločnosť Qualcomm je momentálne najväčším výrobcom čipov pre mobilné zariadenia. Jej procesory Snapdragon využíva väčšina smartfónov a najnovší Snapdragon 855 je základom tohtoročných vlajkových lodí. Niektoré z nich využívajú aj nový 5G modem Qualcommu Snapdragon X50. A rýchle nabíjanie Qualcomm QuickCharge je štandardom aj u lacnejších smartfónov. Posledná generácia tejto technológie nesie číselné označenie 4.0+ a k nabíjaniu využíva USB-C konektor. Na kongrese MWC 2019 oznámila spoločnosť Qualcomm, že technológia QuickCharge bude kompatibilná aj s bezdrôtovými nabíjačkami typu Qi a aj ďalšími.

Qualcomm k tomu vedú dva dôvody. Prvým je stále väčšia obľuba bezdrôtových nabíjačiek u používateľov smartfónov. Druhým je to, že veľa nabíjačiek falošne uvádza podporu systému Quick Charge. Nový systém by mal byť univerzálny a mal by zabezpečiť spätnú kompatibilitu existujúcich adaptérov Quick Charge 2.0 až 4.0+. Bezdrôtovú nabíjačku si tak zapojíte aj do staršieho adaptéru. Prvou oficiálnou bezdrôtovou nabíjačkou s podporou tejto technológie by mala byť 20W bezdrôtová nabíjačka Xiaomi Mi.

Náš tip
Qualcomm Snapdragon 712: Funkcie vlajkových lodí v strednej triede
26.2.2019
Zdroj: AndroidCentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+