MojAndroid

Rýchle nabíjanie dnes už považujeme za samozrejmosť. Táto funkcia sa postupne dostáva aj do zariadení nižšej triedy. Jedným z najrozšírenejších štandardov rýchleho nabíjania je Quick Charge, za ktorým stojí spoločnosť Qualcomm. Tá teraz predstavila mierne vylepšenú verziu Quick Charge 4+, ktorá ponúka niekoľko užitočných zlepšení.

Tri nové technológie

V prvom rade je potrebné poznamenať, že nová verzia nie je prelomová a zrejme nezmení spôsob, akým používate vaše zariadenie. Na druhej strane, každé zlepšenie v tomto smere je vítané a to je presne to, čo nám teraz Qualcomm prináša.

Quick Charge 4+

Quick Charge 4+ ponúka tri hlavné zlepšenia – Dual Charge, inteligentné vyrovnávanie teploty a pokročilé bezpečnostné funkcie. Dual Charge v praxi znamená, že energia bude dodávaná cez dva kanály. Každý z nich bude môcť prenášať menej prúdu a tým pádom aj menej tepla. Tu vstupuje do hry inteligentné vyváženie teploty, kde sa systém automaticky rozhodne, cez ktorý kanál pošle viac/menej prúdu na základe aktuálnej teploty. Tretia novinka zasa monitoruje teplotu v nabíjačke aj na konektore a inteligentnou reguláciou zabraňuje prípadným nehodám.

Quick Charge 4+: Každé zlepšenie sa cení

Výsledkom by malo byť o 15 % rýchlejšie nabíjanie, o 3 °C nižšie teploty pri nabíjaní a o 30 % vyššia efektivita. Prvým zariadením, ktoré novú technológiu podporuje, je Nubia Z17. Môžeme ale očakávať, že podporované zariadenie budú v najbližšej dobe pribúdať.

Zdroj: Qualcomm via Android and Me

2.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+