MojAndroid

Qualcomm dnes predstavil novú verziu rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0. Nový štandard by mal ponúknuť až dvakrát vyššie rýchlosti ako v prípade QC 1.0 alebo tiež o 38% vyššiu efektívnosť ako pri Quick Charge 2.0. Na to, aby ste ale dosiahli plnú rýchlosť nabíjania, budete pri QC 3.0 potrebovať aj novú nabíjačku a samozrejme kompatibilné zariadenie. Qualcomm potvrdil, že bude spätne kompatibilný aj so staršími verziami, takže smartfóny s Quick Charge 3.0 nabijete aj so staršou nabíjačkou, no len s nižšou rýchlosťou.

Nový Quick Charge je kompatibilný s najnovšími procesormi Snapdragon 820, 620, 618, 617 a 430 a bude fungovať prostredníctvom akéhokoľvek konektoru – USB typu A, microUSB, USB typu C. Len pre rýchle porovnanie, inovovaná technológia rýchleho nabíjania umožní nabiť typický smartfón z 0 na 80% len za 35 minút, pričom bežnou nabíjačkou by to trvalo aj 1 hodinu a 30 minút.

Zdroj: qualcomm

15.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+