MojAndroid

Smartfóny Google Pixel 4a 5G a Google Pixel 5 sú na trhu od októbra minulého roka. Podľa portálu GizmoChina teraz spoločnosť Google spustila aktualizáciu, ktorá zlepšuje ich fotoaparát a zabezpečenie.

Minuloročné Pixely mali slabší čipset a kvalitné fotoaparáty

Spoločné predstavenie obidvoch modelov sprevádzali negatívne reakcie fanúšikov značky a to hlavne v prípade vyššieho modelu Pixel 5. Ten neponúkol najnovší a najvýkonnejší čipset amerického výrobcu Qualcomm, ako to bolo v prípade jeho predchodcov. Naviac mu chýbali aj aktívne okraje a neurónové jadro, čo boli prednosti predošlých generácií.

Google Pixel 5
Google Pixel 5 | Foto: GizmoChina.com

Dôvodom bola snaha spoločnosti o nižšiu cenu a tým pádom rozšírenie smartfónov Pixel medzi širšiu časť zákazníkov. Tí mohli byť spokojní aspoň s fotoaparátom, ktorý bol v obidvoch modeloch rovnako kvalitný. Platilo to samozrejme v prípade, že ste fotili cez oficiálnu aplikáciu fotoaparátu pre Pixel smartfóny.

Súčasťou aktualizácie je aj aprílová bezpečnostná záplata

Pokiaľ ste využili aplikácie tretích strán, tak išla kvalita fotografií dole. Práve to by mala riešiť najnovšia aktualizácia obidvoch modelov. V prípade Google Pixel 4a 5G má označenie RQ2A.210405.005 a pre Google Pixel 5 sa distribuuje pod označením RQ2A.210405.005.

Google Pixel 5


Zlepšiť by sa mal aj grafický výkon zariadení. Podľa výsledkov benchmarku 3DMark o 30 až 50 percent, čo predstavuje pomerne výrazné zlepšenie. Súčasťou aktualizácie je samozrejme aprílová bezpečnostná záplata systému Android 11. Okrem toho by mal byť opravený aj problém s mrznutím zariadenia pri jeho štarte a problém s pripojením k sieti VPN, kedy sa zariadenie tvárilo ako offline.

Google prináša aprílovú bezpečnostnú záplatu až po Samsungu

Zaujímavosťou je, že Google nie je prvou spoločnosťou, ktorá priniesla aprílovú bezpečnostnú záplatu svojim zariadeniam. Ešte pre ňou tak urobil juhokórejský gigant Samsung. Spoločnosť Google pritom stojí za samotným systémom Android. Samsung je ale v aktualizáciách posledný polrok veľmi aktívny.

Samsung Galaxy S20 FE
Samsung Galaxy S20 FE | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Systém Android 11 už dostala väčšina jeho vlajkových lodí a to aj z roku 2019. Ako prvé aktualizoval minuloročné vlajkové modely série Galaxy Note 20 a Galaxy S20 vrátane modelu Galaxy S20 FE . Nasledovali vlajkové lode série Galaxy S10 a Galaxy Note 10 z roku 2019.

Nezabudlo sa ani na ich upravené verzie Galaxy S10 Lite a Galaxy Note 10 Lite. Neprekvapila ani aktualizácia drahých skladacích zariadení Galaxy FoldGalaxy Z Fold 2 a Galaxy Z Flip. Prekvapením bol ale určite Android 11 pre lacnejšie modely Galaxy M21 Galaxy M31.

Náš tip
Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro dostávajú stabilný MIUI 12.5, zatiaľ len v Číne

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
7.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+