MojAndroid

11.1.2021 – Aktualizácia na Android 11 a One UI 3.0 je pre Samsung Galaxy Note 10+ dostupná už aj na Slovensku. Minimálne pre modely zo slovenskej distribúcie. Potvrdil to čitateľ Tomáš, ktorému ďakujeme za tip.

 

Samsung sa s aktualizáciami v poslednom čase výrazne pohol vpred. Tohtoročné vlajkové lode z radu Galaxy S aj Galaxy Note už dostali Android 11 spolu s nadstavbou One UI 3.0. Výrobca nezabudol ani na obľúbený Samsung Galaxy S20 FE. Prekvapením bola aktualizácia modelu Galaxy S10 Lite, ktorý ju dostal ešte pred minuloročnými vlajkovými loďami.

Predchádzajúce časti článku:

Samsung Galaxy Note 10

Teraz sú na rade modely Galaxy Note 10 a Note 10+, ktoré dostávajú Android 11 a One UI 3.0. Samsung to stihol ešte v tomto roku, avšak na Slovensko sa pravdepodobne aktualizácia dostane začiatkom toho budúceho. Používatelia z Nemecka už hlásia jej dostupnosť, informuje Sammobile.

 

Aktualizácia tiež prináša decembrovú bezpečnostnú záplatu. Zariadenie by vás na ňu malo upozorniť automaticky. Ak sa tak nestane, stačí vojsť do nastavení a vyhľadať ju manuálne. Ako vždy, pred samotným stiahnutím odporúčame Wi-Fi pripojenie, prípadne dostatočne veľký dátový balík u operátora. Batéria by tiež mala byť nabitá aspoň na 50 percent.

Samsung Galaxy Note 10+ dostáva na Slovensku decembrovú bezpečnostnú aktualizáciu

3.12.2020

Samsung sa v poslednom čase výrazne polepšil v oblasti rýchlosti aktualizácií. Ešte sme len na začiatku decembra a Galaxy Note 10+ už dostáva decembrovú bezpečnostnú aktualizáciu.

galaxy-note-10-december-bezpecnosna-aktualizacia

Jej veľkosť je približne 134 MB. Výrobca tvrdí, že okrem iného bola vylepšená aj stabilita systému a jeho rýchlosť. Aktualizáciu odporúčame stiahnuť prostredníctvom Wi-Fi a tiež nezabudnite nabiť svoj smartfón aspoň na 50 %.

Za tip na článok a screenshot ďakujeme čitateľovi Tomášovi.

Samsung Galaxy Note 10+: Novembrová aktualizácia je tu!

11.11.2020

Samsung v ostatných dňoch začal s distribúciou novej softvérovej aktualizácie pre Samsung Galaxy Note 10+. Podľa systémového prehľadu to vyzerá na celkom štandardnú bezpečnostnú záplatu pre november 2020. Novinka dorazila už aj na smartfóny zo slovenskej distribúcie.

Aktualizácia je dostupná pod označením N975FXXU6DTJ4/N975FOXM6DTJ4/N975FXXU6DTJ2 a okrem klasickej dávky záplat na bezpečnostné diery podľa dostupných detailov neprináša nič ďalšie. Prítomná je tu síce povinná formulka o celkovom vylepšení stability funkcií, no nečakajte preto žiadne dramatické vylepšenia systému.

V popise zmien nechýbajú ani povinné formulky o opravách chýb, lepšej stabilite či vyššom výkone smartfónu. V každom prípade, ide o bezpečnostnú záplatu.

Predtým, než sa pustíte do inštalácie odporúčame batériu nabiť aspoň na 50 %. Pokiaľ je to možné, samotné stiahnutie aktualizácie vykonajte cez Wi-Fi, aby ste si zbytočne nemíňali dáta. To samozrejme neplatí, ak máte balíček s dátovým objemom, ktorý nevyčerpáte, prípadne máte neobmedzené dáta. Veľkosť novembrovej aktualizácie pre Samsung Galaxy Note 10+ je 167 MB.

Samsung Galaxy Note 10+: Aktualizácia zvyšuje zabezpečenie smartfónu

16.10.2020

Vlajkové smartfóny spoločnosti Samsung majú zaručené aktualizácie po dobu troch generácií. Platí to aj pre minuloročný model Samsung Galaxy Note 10+, ktorý teraz dostáva októbrovú bezpečnostnú záplatu.

Okrem októbrovej bezpečnostnej záplaty nič nové nečakajte

Aktualizácia softvéru má označenie N975FXXS6DTI5, je dostupná formou OTA a jej veľkosť je 138,4 MB. Takáto malá veľkosť naznačuje, že používateľ od nej nemôže čakať novú verziu systému a ani nadstavby. Tú dostal len nedávno spolu s menším súrodencom Galaxy Note 10. Konkrétne išlo o verziu nadstavby One UI 2.5, ktorá mu priniesla napríklad podporu funkcie bezdrôtového režimu DeX.

Aktuálna aktualizácia teda využíva túto nadstavbu a Android 10. Jej hlavnou úlohou je vylepšiť zabezpečenie Galaxy Note 10 Plus októbrovou bezpečnostnou záplatou systému. Okrem opravy bezpečnostných chýb by mala optimalizovať výkon zariadenia. Pred aktualizáciou sa ubezpečte, batériu nabitú aspoň na 70 %.

Skutočné vylepšenia ešte len prídu

Napriek tomu, že aktuálna aktualizácia nič zásadné nepriniesla, tak sa majitelia Samsung Galaxy Note 10+ môžu v blízkej dobe tešiť na zásadnejšiu aktualizáciu. Tá bude obsahovať nový systém Android 11 s novou nadstavbou Samsung One UI 3.0.

Android 11 by mal priniesť zmeny v notifikáciách, ktoré budú zobrazovať prichádzajúce správy z komunikačných aplikácií vždy navrchu. Zároveň pôjdu minimalizovať aj do plávajúcich bublín. Power tlačidlo umožní rýchly prístup k výberu kreditnej karty v službe Google Pay a rýchle ovládanie pripojených smart zariadení v domácnosti. Zvýši sa aj bezpečnosť.

Android 11 povolenia

Aplikáciam budete môcť udeliť povolenie jednorazovo a pribudne možnosť automatického resetovania povolení pri nepoužívaní aplikácií. V prípade One UI 3.0 bude vylepšená funkčnosť a použiteľnosť automatického zaostrovania a automatickej expozície fotoaparátu. Zlepší sa aj funkčnosť Always-On displeja alebo režimu Samsung DeX. Zmení sa rozloženie grafických prvkov v notifikáciách, ovládania hlasitosti alebo priečinkov s aplikáciami. A v nastaveniach dôjde k reorganizácii položiek pre rýchlejší prístup k ním.

Samsung Galaxy Note 10+: Aktualizácia prináša nadstavbu One UI 2.5

18.9.2020

Samsung Galaxy Note 10+ je na trhu už viac ako rok, ale stále patrí k najlepším smartfónom na trhu. Vďaka najnovšej aktualizácii, ktorá prináša nadstavbu Samsung One UI 2.5, bude teraz ešte lepším zariadením. Na dostupnosť aktualizácie nás upozornil čitateľ Samuel, ktorému ďakujeme.

Galaxy Note 10 Plus update

Súčasťou je aj septembrová bezpečnostná záplata

Aktualizácia softvéru je dostupná formou OTA a má označenie N975FXXU6DTH7. Jej veľkosť je 1148,07 MB. Stále je postavená na minuloročnej verzii systému Android 10, ale prináša jeho septembrovú bezpečnostnú záplatu. Tá opravuje viacero bezpečnostných chýb, ktoré by mohli byť zneužité škodlivým softvérom.

Hlavným vylepšením je ale grafická nadstavba vo verzii Samsung One UI 2.5, ktorú priniesli ako prvé smartfóny Samsung Galaxy Note 20 Ultra a Galaxy Note 20. Pred inštaláciou aktualizácie sa uistíte, že máte smartfón nabitý aspoň na 70 % kapacity jeho batérie. Nižší model Samsung Galaxy Note 10 nám zatiaľ v redakcii dostupnosť aktualizácie s nadstavbou One UI 2.5 a septembrovou bezpečnostnou záplatou nehlási.

Čo prináša Samsung One UI 2.5?

Asi najzaujímavejšou funkciou, ktorú prináša nadstavba One UI 2.5 je desktopový režim Wireless DeX. Narozdiel od pôvodného Samsung DeX k nemu nie je nutný žiaden kábel. Stačí kompatibilný smart televízor Samsungu a váš smartfón vám na ňom zobrazí desktopové rozhranie podobne PC so všetkými aplikáciami v smartfóne. Jeho displej následne slúži ako touchpad a klávesnica, ale je možné pripojiť aj bluetooth klávesnicu a myš.

Samsung Galaxy Note 20 Wireless DeX

Ďalšou funkciou je profesionálny režim pre natáčanie videí Pro Video Mode. Ten umožňuje širší výber rozlíšení a frekvencií videí alebo možnosť vybrať audio vstup(predný, zadný, obidva, cez USB alebo Bluetooth). Poteší aj detailnejšia analýza dostupných Wi-fi sieti alebo SOS správy pre rýchle privolanie pomoci.

Režim Jednotlivé snímky(Single Take) umožní vybrať dĺžku záznamu od 5 do 15 sekúnd. Pribudli Bitmoji nálepky pre Always-on displej, rozdelená klávesnica pre režim na šírku alebo nastavenie SOS správ každých 30 minút po celých 24 hodín.

Samsung Galaxy Note 10 dostáva na Slovensku novú aktualizáciu

16.6.2020

Spoločnosť Samsung sa už síce pripravuje na predstavenie ďalšej série vlajkových lodí Galaxy Note 20, ale popritom nezabúda ani na minuloročnú generáciu. Na Slovensku je už dostupná nová aktualizácia pre smartfón Samsung Galaxy Note 10. Čo prináša?

Samsung Galaxy Note 10

Zlepšenie stability, fotoaparátu, dotyku a aj najnovšia bezpečnostná záplata

Samsung Galaxy Note 10 prišiel na trh koncom augusta minulého leta ako kompaktnejší a lacnejší model zo série. Napriek absencii micro SD slotu ide špičkový smartfón, ktorý vďaka peru S-pen nemá na trhu veľkú konkurencia. Do našej redakcie teraz dorazila aktualizácia modelu Galaxy Note 10 s označením N970FXXU4CTE9 a veľkosťou 809,25 MB. Po jej nainštalovaní sa zlepší výkon a stabilita systému. Samozrejmosťou sú aj opravy niektorých chýb.

Samsung Galaxy Note 10 aktualizacia

Aplikácia Fotoaparátu by mala byť rovnako stabilnejšia a taktiež pripojenie cez rozhranie Wi-Fi. Zlepší sa reakcia displeja na dotyk. Súčasťou aktualizácie je aj júnová bezpečnostná záplata systému Android 10. Pred inštaláciou aktualizácie sa ubezpečte, že máte batériu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity a ste pripojený na bezplatnú Wi-Fi, aby ste si zbytočne neminuli mobilné dáta v paušály.

Prinesie nástupca Galaxy Note 20 plochý displej?

Už o dva mesiace by sme sa mali dočkať nástupcu tohto modelu s názvom Samsung Galaxy Note 20. Podľa najnovších špekulácií, ktoré publikoval portál SamMobile, by sa mal vrátiť k plochému displeju. Zahnutý displej ostane väčšiemu modelu Samsung Galaxy Note 20+. Takýto krok od Samsungu by nebol až tak prekvapivý. Tento rok totiž vydal odľahčenú verziu minuloročných vlajkových lodí.

Mala síce starší procesor, fotoaparát, chýbala je vodoodolnosť alebo bezdrôtové nabíjanie, ale ponúkla plochy AMOLED displej. Veľa fanúšikov série Galaxy Note po jeho návrate už dlho volajú, pretože narozdiel od zahnutého displeja nedeformuje obraz a s perom S Pen sa po ňom lepšie píše.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
11.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+