MojAndroid

Stabilná verzia systému Android 11, ktorá by mala byť uvoľnená v nasledujúcich týždňoch, čoskoro potvrdí kompletný zoznam jej nových funkcií. Väčšina z nich už síce bola odhalená, ale ako zdá, stále má niečo prekvapivé v rukáve. Podľa portálu AndroidCommunity by totiž mala umožniť používať platformu Android Auto bezdrôtovo v každom Android smartfóne.

Bezdrôtové prepojenie s Android Auto pre všetkých, ale len cez 5 GHz Wi-Fi sieť

Možnosť pripojiť Android smartfón k systému Android Auto bezdrôtovo mali doteraz len niektoré modely Google Pixel a zariadenia spoločnosti Samsung. Museli mať systém vo verzii Android 10 alebo Android 9.0 Pie, čo platilo hlavne pre smartfóny Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ a Galaxy Note 8. Samozrejmosťou bola nutná podpora bezdrôtového pripojenia aj v samotnom automobile. Smartfóny ďalších výrobcov sa mohli na platformu Android Auto pripojiť len s pomocou USB kábla.

Skoda Octavia Android Auto

Chystaný systém Androd 11, ktorého stabilná verzia sa na trhu objaví pravdepodobne začiatkom septembra, by mal toto obmedzenie zrušiť. Každý smartfón, ktorý bude aktualizovaný na novú verziu systému, sa bude môcť pripojiť k platforme Android Auto cez 5 GHz Wi-Fi sieť. To by ale mohol byť podľa spoločnosti Google problém v Európskej Únii. Aby mohli európske automobily novú funkciu používať, bude musieť najprv Európska Únia v nich povoliť používanie 5 GHz Wi-Fi siete. Bez nej nebude prenos fungovať.

Čo ešte prinesie Android 11?

Android 11 by mal ďalej priniesť zmeny v notifikáciach, ktoré budú zobrazovať prichádzajúce správy z komunikačných aplikácií vždy navrchu. Komunikácie si bude používateľ môcť minimalizovať aj do plávajúcich bublín. Power tlačidlo umožní rýchly prístup k výberu kreditnej karty v službe Google Pay a rýchle ovládanie pripojených smart zariadení v domácnosti.

Android 11 povolenia

Zvýši sa aj bezpečnosť. Aplikáciam budete môcť udeliť povolenie jednorazovo a pribudne možnosť automatického resetovania povolení pri nepoužívaní aplikácií. Ľudia so zdravotným postihnutím budú môcť využiť nové hlasové ovládanie celého systému nazvané Voice Access. Rýchle nastavenia notifikačnej lišty dostanú nové tlačidlo video záznamu plochy a aplikácií v smartfóne. Android 11 by mal byť v stabilnej verzii uvoľnení začiatkom septembra pre smartfóny Google Pixel.

Náš tip
Google Mapy vylepšujú zobrazenie členitosti prírody a detaily v uliciach
21.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+