MojAndroid

Xiaomi svoje modely posúva na nadstavbu MIUI 12.5 a prináša s ňou Android 11. Robí to v zvláštnom poradí, nakoľko starší model strednej triedy Mi 9 SE dostal túto aktualizáciu skôr, než napríklad modely Mi 10 a Mi 10 Pro. Tie ho dostávajú až teraz, aj keď zatiaľ len v Číne. Téme sa venuje GizmoChina.

Xiaomi Mi 10
Xiaomi Mi 10 | Foto: Redakcia

Vlajkové lode Mi 10 a Mi 10 Pro dostávajú MIUI 12.5 a Android 11

Aktualizácia má označenie V12.5.3.0.RJBCNXM, resp. V12.5.3.0.RJACNXM a vychádza pre Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro v Číne. Jej veľkosť je 4 GB a prináša so sebou novú verziu nadstavby a Android 11.

Okrem nich Xiaomi nedávno v Číne aktualizovalo aj vyšší model Mi 10 Ultra, ktorý k nám nikdy neprišiel a modely Mi 11 a Mi 9 SE. Chvíľu však potrvá, kým všetky spomínané modely dostanú túto aktualizáciu aj u nás.

Vráťme sa však späť k Mi 10-kám, tie dostávajú aj marcovú bezpečnostnú aktualizáciu. MIUI 12.5 bolo predstavené v decembri a prináša vylepšenia v animáciách, používateľskom prostredí, viac Super pozadí, vylepšenú ochranu súkromia, vylepšenia v oblasti haptiky (vibrácií), viac systémových aplikácií sa stalo odinštalovateľnými a pod. Okrem spomínaných modelov by sa malo tejto aktualizácie dočkať ešte niekoľko desiatok ďalších modelov.

Používatelia Mi 10-tok by však mali mať na pamäti, že aktualizácia zatiaľ vyšla len v Číne a tak si chvíľu budú musieť počkať. Možno mesiac, možno dva, ale raz určite príde aj k nám.

Konkurencia

Už vieme, že Samsung je v oblasti aktualizácií najrýchlejší, ale že je alebo že bude rýchlejší ako Pixel, to sme nečakali. Dokonca ešte aj tri roky stará S9+ dostane aprílovú aktualizáciu skôr, než Pixely.

LG nás síce opustilo, ale o svoje zariadenia sa ešte chvíľu bude starať. Príkladom je nedávna aktualizácia na Android 11 pre LG G7 One.

Nakoniec za zmienku stojí Motorola, ktorá aktualizovala rok starý model strednej triedy – one hyper na Android 11.

Náš tip
Navigácia Sygic je už oficiálne dostupná pre Android Auto

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
7.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+